Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.718
Reaction score
10.527
Καλώς όρισες.
Μερικές ενστάσεις τις εχω αλλά δεν είναι της ώρας.
Τις κάλτσες βγάλε, ζορίζεις μεγάφωνο και καμπίνα χωρίς λόγο. Πρέπει να χάνει έστω και λίγο αέρα
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλώς όρισες.
Μερικές ενστάσεις τις εχω αλλά δεν είναι της ώρας.
Τις κάλτσες βγάλε, ζορίζεις μεγάφωνο και καμπίνα χωρίς λόγο. Πρέπει να χάνει έστω και λίγο αέρα
Ειμαι εδω γιανα τις ακουσω ολες.Για αυτο γραφτηκα!

Οι καλτσες τοποθετουνται ευλαβως οταν θελω να ακουσω κανα hard bop του Rudy Van Gelder που μου αρεσει πολυ αλλα δυστυχως "δεν παιζει"...

Σπανια και σε χαμηλες εντσεις παντα-γνωριζω τις παρενεργειες.
 




Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Τι μουσική ακούς ?
Πως σου φαίνεται η ιδέα να συνοδεύσεις τα Ηχεια σου με ένα ( δυο ) σαμπ?
Γιάνννη πες πως δεν χρειάζεται, πες πως δεν χρειάζεται, πες.
Όχι πες.
Η απαντηση αυριο για να σας κρατησω σε αγωνια!Χαλαρωνω τωρα.Αυριο θα απαντησω σε ολες τις πιθανες ερωτησεις.Καλο σας βραδυ!
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Καλώς όρισες.

Ερωτήσεις

- Γιατί πιστεύεις ότι η σωστή θέση των ηχείων είναι αυτή που έχεις; Τα δικά μου ηχεία είναι σχεδιασμένα σαν πυραμίδα με μονάδες μπροστά και πίσω (Mirage OM-10) και οι μπροστά κοιτάνε προς τα επάνω και όχι σε εμένα. Αυτά λέει ο κατασκευαστής. Όταν βάλω το ηχείο να κοίτα εμένα και όχι το ταβάνι καταλαβαίνω αμέσως την δεν ακούω όταν τα έχω όπως θέλει αυτός που τα σχεδίασε. Πολύ λιγότερη πληροφορία από το τουίτερ όπως το θέλει ο μάστορας.
- Γιατί θεωρείς το calibration λάθος; Τη σε κάνει να λες ότι είναι λάθος;
- Γιατί θεωρείς ότι τα subwoofers θα προσθέσουν προβλήματα στο χώρο σου; Που έχεις δώσει βάση και έχεις καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα;
- Προφανώς μετά από διάβασμα ή και πειραματισμό διαπίστωσες ότι τα αντικραδαμικά κάτω από τα μηχανήματα έχουν μεγαλύτερη σημασία από την ισοστάθμιση πχ σωστά; Θες να μας μιλήσεις λίγο για αυτό;
 





Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.661
Γιάνννη καλώς ήρθες στο κλουβί με τους τρελούς (βλαμμένους).
Πρέπει να βάλεις στον χώρο σου τουλάχιστον 2 σαμπγούφερ για να είσαι νόμιμος εδώ μέσα και να μπορείς να κυκλοφορείς με το κεφάλι ψηλά, άμεμπτος και υπερήφανος στην κοινωνία.

Αφού απαντήσεις στις ερωτήσεις που σου έθεσαν πες και ποιό είναι το αγαπημένο σου φαγητό.
Ελπίζω να μην είναι οι μπάμιες! :laugh:
 


Μηνύματα
191
Reaction score
339
Καλημέρα και καλώς ήρθες συμπολίτη και από εμένα. Για τον χώρο βλέπω αγάπη και όρεξη και αυτό είναι που μετράει, τα γουφερ έρχονται σιγά σιγά,
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Τι μουσική ακούς ?
Πως σου φαίνεται η ιδέα να συνοδεύσεις τα Ηχεια σου με ένα ( δυο ) σαμπ?
Καλημερα συναδελφοι!

Θα απαντησω σε ολα-απλα ακομα δεν πηρα τα πανω μου.Αν δεν περασει κανα 2ωρο απο το ξυπνημα δε στροφαρω...


Ακουω jazz του 50~65.Bop,hard bop,cool και swing.Τους τελευταιους μηνες ομως επικεντρωνομαι στις επιλεγμενες stereo ηχογραφησεις της εποχης.Επισης ακουω λιγο rock,ηλεκτρονικη και soundtrack.


Θα βοηθουσαν ελαφρως τα 2 sub,για αποφυγη στασιμων 2,αλλα επειδη θελω κανα 2-3 χιλ για 2 καλα,προτιμω να ριξω αυτα τα λεφτα σε καλυτερα ηχεια(που δε νομιζω οτι θα βρω αξιο αντικαταστατη των Epos με τοσα χρηματα),ειτε να παρω με κατι παραπανω το M-scaler της Chord και να φτασω το dac μου σε κορυφαιο επιπεδο!
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.923
Reaction score
7.993
Καλώς όρισες Γιάννη!
Πολύ καλό το σύστημα.....

Σχετικά με την κλήση των ηχείων, (προσωπική εκτίμηση) δεν κάνεις λάθος. Υπάρχουν πολλές υλοποιήσεις ηχείων, που δίνουν καλύτερο αποτέλεσμα όταν αυτά τοποθετούνται παράλληλα μεταξύ τους. (Και τα δικά μου, έτσι αποδίδουν τα μέγιστα).
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.567
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top