Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Αν φιλοτιμηθει καποιος ας πει και τη σωστη απαντηση...Μια μετακινηση του μικροφωνου 10-15εκ κατα αξονα,δεν ειναι οκ;
Οκ είναι να μην πάρεις μια μέτρηση μόνο, δε θα εχεις το κεφάλι σου στην ακρόαση σε ακρίβεια εκατοστού.
Πάρε μερικές μετρήσεις σε κοντινή απόσταση μπροστά, πίσω, δεξιά, αριστερά... πάρε μέση τιμή με το REW και ισοστάθμισε εκεί.
Εμπειρικά τουλάχιστον (αλλά νομίζω έτσι το προτείνουν κιόλας), μου έδωσε τα καλύτερα αποτελέσματα.
Τις χοντράδες θέλουμε να διορθώσουμε, δεν κυνηγάμε ακρίβεια 0.1 db σε όλο το φάσμα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
πάρε μέση τιμή με το REW και ισοστάθμισε εκεί.
Εμπειρικά τουλάχιστον (αλλά νομίζω έτσι το προτείνουν κιόλας), μου έδωσε τα καλύτερα αποτελέσματα.
πως παίρνεις μέση τιμή δηλ?
 





dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Ποια εκδοση REW ακριβως για windows να κατεβασω;
Ακριβως δεν μπορουμε να σου πουμε μονο στο περιπου. Ελα ρε τζονυ κατεβαασε μια απο τις τελευταιες εκδοσεις και τελειωνε! Ολες κανουν.
 



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Γιάνννη post #2.840
Ευχαριστω φιλε μου.Φαινεται να ειναι η τριτη απο πανω. 15736337689771796706383089476306.jpg
Post automatically merged:

Για ευκολια,θα συνδεσω το λαπτοπ στον προ απο εξοδο ακουστικων.Μου ειναι πολυ πιο ευκολο απο το usb εκει που εχω χωμενο το dac.Στο σαιτ λεει οτι ειναι μια χαρα αυτη η συνδεση.
 







alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
φτανει τα 3 μετρα μηκος;;;
Τη θα τα κάνεις τα 3m ρε τρελοκομείο.

Τρίποδο για calibration θες, όχι για ηχογράφηση.

:lolsign:

το μικρόφωνο δεν χρειάζεται να πάει ταβάνι
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top