Αχός πολύς ακούγεται...

Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
Το σύστημα μου λοιπόν..προσανατολισμένο κυρίως στον ήχο, με 40" TV δεν πας και πολύ μακριά.
Πηγές..λαπτοπ για youtube, netflix κλπ, ένα zappiti mini 4K και ένα Yamaha WXAD 10.
Όλα αυτά πάνω σε ενα Denon AVR4311 τα front preout του οποίου πηγαίνουν σε ένα ενεργό cross DBX Driverack 260
που με τη σειρά του οδηγεί modules της ICE τα οποία παίζουν τα τρίδρομα diy ηχεία μου.
Περιφερειακά είναι μια τετράδα Acoustic Energy Evo 1, ενώ από subwoofers παίζουν ένα
Velodyne CHT10(μπροστά δεξιά γωνία)και ένα diy sealed με 10" μεγαφωνο της LINN(δεξιά του καναπέως ακρόασης).
Από τα front preout παίρνω επίσης σήμα για να οδηγήσω μέσω ενός παλιού cross της Behringer, 2 diy 12ιντσα εν είδη
midbass module. Τα modules καθώς και το LINN τροφοδοτούνται από ένα τρικάναλο τελικό της ACURUS.


main.jpg


velo.jpg



linn.jpg


Απόσταση μεταξύ των ηχείων 2,4m, ηχεία-θέση ακρόασης 2,8m. Χώρος σαλόνι διαστάσεων 6.5χ4.5m.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Το σύστημα μου λοιπόν..προσανατολισμένο κυρίως στον ήχο, με 40" TV δεν πας και πολύ μακριά.
Πηγές..λαπτοπ για youtube, netflix κλπ, ένα zappiti mini 4K και ένα Yamaha WXAD 10.
Όλα αυτά πάνω σε ενα Denon AVR4311 τα front preout του οποίου πηγαίνουν σε ένα ενεργό cross DBX Driverack 260
που με τη σειρά του οδηγεί modules της ICE τα οποία παίζουν τα τρίδρομα diy ηχεία μου.
Περιφερειακά είναι μια τετράδα Acoustic Energy Evo 1, ενώ από subwoofers παίζουν ένα
Velodyne CHT10(μπροστά δεξιά γωνία)και ένα diy sealed με 10" μεγαφωνο της LINN(δεξιά του καναπέως ακρόασης).
Από τα front preout παίρνω επίσης σήμα για να οδηγήσω μέσω ενός παλιού cross της Behringer, 2 diy 12ιντσα εν είδη
midbass module. Τα modules καθώς και το LINN τροφοδοτούνται από ένα τρικάναλο τελικό της ACURUS.


View attachment 182302

View attachment 182303


View attachment 182304

Απόσταση μεταξύ των ηχείων 2,4m, ηχεία-θέση ακρόασης 2,8m. Χώρος σαλόνι διαστάσεων 6.5χ4.5m.
μη με γελούν τα μάτια μου?!

ο γνωστός Παύλος είναι αυτός που....

απαπαπα...δεν χωράνε έλεγε με τίποτα λέει...
δεν θέλω να κάνω τσίρκο το σαλόνι λέει...
δεν θα το κάνω σαν κάποιους που δεν έχουν να περάσουν λέει...
και άλλες μλκιές λέει

:lol: :party:
 

Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
μη με γελούν τα μάτια μου?!

ο γνωστός Παύλος είναι αυτός που....

απαπαπα...δεν χωράνε έλεγε με τίποτα λέει...
δεν θέλω να κάνω τσίρκο το σαλόνι λέει...
δεν θα το κάνω σαν κάποιους που δεν έχουν να περάσουν λέει...
και άλλες μλκιές λέει

:lol: :party:
Proper planning λέγεται βρε σαχλεπίσαχλε
 



Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
Αντρίκιο. :showingbiceps:

Φεύγει η τιβι, μπαίνει κεντρικό στη θέση της και μια ηχοπερατη μπροστά και γίναμε.
Μη με μπριζώνεις τώρα....
Βασικά θέλω ένα minidsp για να γίνει σωστή διαχείριση των sub και των midbass modules.
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
Πολυ ωραιο και δυνατο το συστημα!

Αλλα το κυριοτερο, δε πιστευω να παιζει τιποτα φλωρικες μουσικες ετσι??

:roflmao: 8-) :fuckyou:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Αλλα το κυριοτερο, δε πιστευω να παιζει τιποτα φλωρικες μουσικες ετσι??

:roflmao: 8-) :fuckyou:
Γεια σου Γιώργαρε τσίφτη και καραμπουζουκλή!
μπα...όχι
πλέον έγινε λαικό παιδί ο Παύλος ναούμ :lol:
 






Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Έλα, να προελαύνει το diy !:superman:
Λίγο treatment θα φτιάξουμε?
 

Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
Έλα, να προελαύνει το diy !:superman:
Λίγο treatment θα φτιάξουμε?
Στα σημεία πρώτης ανάκλασης υπάρχουν πάνελ με κατοστάρη πετροβάμβακα. Άλλα 2 πάνελ υπάρχουν στον πίσω τοίχο εκατέρωθεν της μπαλκονόπορτας. Δεν παίζει να βάλω κάτι άλλο και ας κράζει ο Ear. Προτιμώ να σιάξω κάνα sub που έχω 5 καμπίνες διαφόρων μεγεθών να περιμένουν.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.730
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top