Βάλτε τα sub στον κ#λ@ σας!!!


toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.389
Reaction score
1.843
Πριν χαλάσετε καναπέδες και αν επιτρέπει ο χώρος σας, δοκιμάστε με ένα κοινό σαμπ να πυροβολάει πολύ κοντά στην πλάτη. Ακόμα και 10" αρκούν για πειστικότατο κοντραμπάσο, με δόνηση συγχρονισμένη με τον ήχο.
Οσον αφορά τις εκρήξεις, δεν γνωρίζω δεν απαντώ
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ένα χιουμοριστικό σχόλιο να το γυρνάς επι προσωπικού, δείχνει την μικροπρέπεια σου , ειναι γνωστό ότι στις μαλάξεις είσαι πρωταθλητής, και επειδή είναι γνωστό ότι η πολλή …………….κουφαίνει για αυτό ακούς από 110 dB και πάνω.

Θες να το κανείς πιο λιανά Νταχάρις ?
εγω που εχω πιο μικρο κ@λ@ τι πρεπει Να κανω με τα σαμπ; Που να τα βαλω;
Όπως διαπιστώνεται,κάποια μέλη όλο...δικαιολογίες ψάχνουν είτε για να έπαιρναν μικρότερα sub,είτε να μην...τα έπαιρναν καθόλου. :sneaky:
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Όπως διαπιστώνεται,κάποια μέλη όλο...δικαιολογίες ψάχνουν είτε για να έπαιρναν μικρότερα sub,είτε να μην...τα έπαιρναν καθόλου. :sneaky:
δεν λεει χωρις τα sub. το boss δεν βγαζει καν ηχο αφου δεν εχει κουτι και ακυρωνεται.μονο συμπληρωνει την αισθηση στις συχνοτητες που το αυτι ουτε η αλλως ειναι αναισθητο και χρειαζονται τρελα db.
για αυτο ειναι και πολυ καλυτερο στις ταινιες.
χαρακτηριστικο να νοιωθεις ενα τανκ να πλησιαζει πριν εμφανιστει στην οθονη ενω χωρις το boss σιωπη.
 






Μηνύματα
959
Reaction score
2.093
Εγώ ένα θέλω να βάλω στο σαλόνι και δε βρίσκω χώρο γιατί είναι μικρό το σπίτι...
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Εγώ πάντως πριν διαβάσω αυτό το νήμα γιατί μόλις τώρα το ανακάλυψα, το είχα ήδη δοκιμάσει το "πισωκολλητό' με την αγορά του τρίτου σαμπ και γυρισμός δεν υπάρχει, φτιάχνουμε και φραπέ άμα λάχει στον καναπέ, όταν με το καλό αποκτήσω και το τέταρτο δίπλα του θα κάτσει.


1640168106378.jpg
 

Μηνύματα
449
Reaction score
379
Ενάμισι χρόνο και κάτι μετά, επανέρχομαι για να επιβεβαιώσω και να ανανεώσω την κ@υλ@ που μου προσφέρει το σαμπάκι της Kef και οι κλωτσιές στον ποπό!!!!
Μακράν η πιο γ@μ@τη προσθήκη στο όλο σύστημα.
Οποιαδήποτε αλλαγή και να έγινε πρίν ή μετά από αυτό, καμία μα ΚΑΜΊΑ δεν έχει δώσει τέτοια ευχαρίστηση!!!! :tongue:
Από τότε ψαχουλευω τις σχετικές αγγελίες όλων των φόρουμ και σάιτ, μπας και βρώ και ένα δεύτερο να κάνουμε π@ρτουζ@ !!! Θα το βρω πού θα πάει....

Αναμενόμενα λόγω θέσης έχει και την τέλεια απόκριση (μετρημένο) και δε χρειάζεται καμία παρέμβαση στις συχνότητες του.

Το συγκεκριμένο σαμπάκι πραγματικά νομίζω ότι σα να κατασκευάστηκε για τέτοια χρήση. Θα στείλω στην kef να το επαναφέρει στη γραμμή παραγωγής με προτεινόμενη θέση κάτω από τον καναπέ :roflmao:
Ούτε κουράζει, ούτε ενοχλεί, είναι αυτό ακριβώς που πρέπει.

Όποιος θέλει να δοκιμάσει (γιατί αν δε το δοκιμάσεις δε μπορείς να ξέρεις αν σου αρέσει λένε 🤣) είναι ευπρόσδεκτος. Στείλτε π.μ. κερνάω και ποτάκι και τσιγάρο μετά τη δοκιμή !!!!
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.142
Reaction score
26.706




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Δεν υπάρχουν αυτά τα σαμπάκια για εδώ παιδιά.....μου έχουν στείλει κατα καιρούς πμ μέλη...

σε φθηνή κατηγορία μόνο αυτό είχαν φέρει https://www.monoprice.com/product?p_id=14567
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.389
Reaction score
1.843
Εκτός από το μεγάφωνο, άααντε και τις μπόρνες... ακόμα και τα ρυθμιστικά αλλά και η ψύκτρα στο κάτω μέρος ;;; :oops:
Για diy υποκαναπέδιες καταστάσεις πάντως, είχε πάρει το μάτι μου λεπτού προφίλ μεγάφωνα σαμπ, από την Dayton. Δεν θυμάμαι ίντσες - χαρακτηριστικά.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.534
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top