Βάση ηχείου από Έλληνα κατασκευαστή.

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Άσε, άσε... Που να δεις και τη θειά της τη ριντέκω.

Τέτοιο μουστάκι και γένια σε γυναίκα, δεν έχεις ξαναδεί. Και το βζί κρεμασμένο μέχρι το γόνατο, καθωσπρέπει γριά, περπατάει και κλάνει.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Κοίτα να δεις, στα σοβαρά, δεν είναι μαλαξ ο Μπρούνο που έχει μια αρμαθιά γουφερ και άλλους τόσους ενκορ στο κιι, και τα μισά γουφερ ακυρώνουν τα υπόλοιπα από πίσω, να μη βγάζει πράμα στο ντουβαρι.

Ξέρεις τι στάθμες χάνει ο Μπρούνο; Αν είχε ένα κουμπί να ακυρώσεις τις ακυρώσεις, θα έβγαζε ντεσιμπέλ με τους κουβάδες, αλλά όχι κύριε...

Αμ το άλλο το γκετ Χάρντ; Που έχει καμπίνα να ακυρώνει το γουφερ προς τα πίσω; Που το μπας ριφλεξ δεν είναι για ενίσχυση, αλλά για ακύρωση; Πόσο βλάκες θεέ μου..... Και βγάζει και 120+ ντεσιμπέλ, δηλαδή τι γομάρ γουφεράτζες έχουν οι αθρώποι, δε το χωράει ο νους σου.

Τίποτα, βλαχαδερά.
Οι πονηροί βάζουν ένα 6-αρακι και το πουλάνε για σούπερ πχιότητα στα 100 τμ χώρο.
Άσε η άλλη...
Η μαγδάλω ριντεκω στα ίδια λεφτά, με 3 βατ ξεσκίζει στην αληθοφάνεια. Κι η χαρ-μπέθω έχει την καμπίνα από φελιζολ, αλλά αρέ'ς. Είναι "άποψη" το μούσι στο γκομενάκι.

Βρε να πηδηχτεις απ'το παράθυρο είναι το όντιο, τρέλα....
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Τα συμπεράσματα των ακροατών, τα έχω για κοπριά στο χωράφι.
Δεκτό το τι άκουσαν, και σεβαστό.
Μη μου δίνετε εξήγηση όμως, γίνομαι ταύρος.

Βάζει ο άλλος μπρούμυτα το ηχείο πάνω στη Μπουχάρα το τουιτερ, και δεν ακούει πρίμα, λέει ε, μουντό είναι το ηχείο αυτό, δε κάνει.

Τέτοια είναι τα συμπεράσματα.

Δεκτό ότι δεν άκουσες πρίμα.
Μη μου λες για το ηχείο μάγκα.... Μη πας να το εξηγήσεις...
Και αλλάζει λάμπες στον προ, και καλώδιο ρεύματος στην πηγή.
Θα έρθουν πρίμα έτσι. Να, σχεδόν ήρθαν.
 


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
γιατρε τσιμεντο στο καθιστικο για εντοιχισμο δεν πεφτει.
σιδερια και μουδουφου και πετροβαμβαξ ενιδαμεσα και πολυ σου ειναι σε γωνιες με μπαφλα απο σαπαν μεχρι σακατ.
εκπεμπω ακυρωνω τι σκατα κανω;
αντε για σενανε αντι για μδφ τριγυρω απο το ηχειο να μπει καμια πετρα , πες τεχνογρανιτη και παλι με πατας στο λαιμο
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν θυμάμαι να έκανα αυτό το τέστ γιατί τραβούσα τα μαλλιά μου :D:D,
μια μικρή βελτίωση θυμάμαι όταν τα πήγα κοντά στον πίσω τοίχο,
αλλά γενικά το ηχείο στέρεψε χαμηλά και ακουγόταν πολύ σκληρό.
...
Οποιαδήποτε διαφοροποίηση συμβαίνει στις πρώτες οκτάβες θα επηρεάζει και την ακροαματική απόδοση στις ανώτερες.Οπότε ουδεμία έκπληξις.

Για τη δε παρασιτική ενέργεια έχω να σημειώσω ότι το κύριο διακύβευμα δεν αφορά τόσο στη διαχείριση της ποσότητας όσο στην καθυστερημένη της εμφάνιση και κατ'επέκταση το βαθμό που θα επηρεάζει η τελευταία τη μεταβατική απόκριση στο σύστημα.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Δεν θυμάμαι να έκανα αυτό το τέστ γιατί τραβούσα τα μαλλιά μου :D:D,
μια μικρή βελτίωση θυμάμαι όταν τα πήγα κοντά στον πίσω τοίχο,
αλλά γενικά το ηχείο στέρεψε χαμηλά και ακουγόταν πολύ σκληρό.
[DOUBLEPOST=1563273646][/DOUBLEPOST]
Oδήγηση από ένα Electrocompaniet, Λίτρα & cross υπολογισμένα όλα απ΄τα παιδιά τότε στην Κάνιγγος – Κατακουζηνού,
που έκαναν εξαιρετική δουλειά.. νομίζω μέχρι και σήμερα εκεί είναι.
Eγω παντα περνω στα σοβαρα ολες τις ακουστικες εντυπωσεις ,οταν μιλαμε για κατασκευη ηχειων ενα απο τα ποιο δυσκολα πραγματα και ακομη ποιιο δυσκολο να ταιριαξουν στο χωρο γινονται πολλακις δυσκολοτερα ...μπορει να το πιασεις απο 100 μεριες και να σου διαφυγει μια ...εως αλλες 100...γενικο σχολιο..
Σωστα καταλαβες ,γενικοτερα το ζητουμενο στην κατασκευη ενος ηχειου οσο αναφορα τις διαστασεις της καμπινας αλλα και τα λιτρα κυριως ειναι να πετυχεις ενα συντελεστη αποσβεσης που θα δωσει ενα ικανοποπιητικο μπασο...π.χ. q 0.7
Oπως εχεις δει τα μεγαφωνα ερχονται με καποια χαραχτηριστικα,αναλογως αυτων και τα λιτρα για να πετυχεις το ανω νουμερο.
Οσο αυτο μικραινει τοσο γινεται υπερελεγχομενο μεχρι εξαφανισεως.
Τα καλκιουλειτορς εχουν φτιαχτει για χρηση ξυλου,που αναλογως ειδους και παχους εχουμε σχετικες αποκλισεις απο το πανω νουμερο...
Η χρηση μπετου αλλαζει ολα τα δεδομενα οποτε τα λιτρα θα πρεπει να αυξηθουν τοσο οσο ...
Επισης και η χρηση αλλα και το ειδος των εσωτερικων μονωσεων θα πρεπει να ειναι αλλης και μαλιστα πολυστρωματικης ποιοτητας για να φερει το ιδιο νουμερο...
H βαση ειναι επισης μερους αυτου του συνολου οπως και ο χωρος, το q θα πρεπει να το βλεπουμε συνολικα μαζι με το χωρο ,οποτε (αφηνωντας εξω τις παραμετρους συνορων που πρεπει να ληφθουν και αυτες ) καλα εκανες και εβαλες τοσο οσο στη βαση...
Κοιτα τωρα εαν ειχες λαμπατο θα επαιζες αλλιως οπως καταλαβαινεις...αυτα...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top