Βενζινοκίνητο pick-up ιδιωτικής χρήσης;


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.584
Τέλειο. Μπορεί (ο φίλος χωρίς πρόσβαση) να ξεκινήσει και κάμπινγκ. Με φωτίτσα το βράδυ. Και κιθαρίτσα. Και Παπακωνσταντίνου. Χωράει κι ο @xfader δίπλα. Ειδυλλιακά.
Αυτό είναι για γερμανικές τσόντες με ασπρόκαλτσους.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Απογοητεύτηκε με τις επιλογές αφού δεν γίνεται με ανοιχτό πισωπράγμα. :frown:

Αυτά λένε τίποτα; Και δέρματα και οροφές και τετρακίνηση. Έβγαινα πριν 15+ χρόνια με μιάνα πόχε ένα, μα δε θυμάμαι το εσωτερικό ύψος πίσω.
Ξηλώνεις καθίσματα, το ντύνεις με σκληρό πλαστικό πίσω και κουβαλάς τα πάντα.


Κι ένα παλιό Discovery θα ήταν ωραίο, με ιαπωνικά μοτέρια αλλαγμένο μόνο. :biggrin:
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Καλά είναι και ευρύχωρα επίσης Forester
Αλλά αφού έφτασε στο 06 , άνοιγμα πόρτας σαν του hrv δεν βρίσκεις εύκολα
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Έχει χαμηλό ύψος, είχα αν θυμάσαι HR-V απο το '99 μέχρι το '15. Τα τελευταία 4-5 χρόνια έκανε μόνο τέτοιες δουλειές και δεν με ενθουσίασε ποτέ αν και με κάλυψε.
Ο Μ0υνίλ0ς που μου το άρπαξε βάζει συχνά μέσα μοτέρ/σανζμάν/φτερά/σαλόνια (κάνει restorations). Δεν με άκουσε, άλλαξε μηχανή και καίει ακόμα περισσότερα λάδια. :roflmao:
 


Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Έχει χαμηλό ύψος, είχα αν θυμάσαι HR-V απο το '99 μέχρι το '15. Τα τελευταία 4-5 χρόνια έκανε μόνο τέτοιες δουλειές και δεν με ενθουσίασε ποτέ αν και με κάλυψε.
Ο Μ0υνίλ0ς που μου το άρπαξε βάζει συχνά μέσα μοτέρ/σανζμάν/φτερά/σαλόνια (κάνει restorations). Δεν με άκουσε, άλλαξε μηχανή και καίει ακόμα περισσότερα λάδια. :roflmao:
επειδή το θυμάμαι για αυτό το ανέφερα πρώτο πρώτο. εμένα σε χαμοδουλειές με έχει υπερκαλύψει - προφανώς όχι για επαγγελματική χρήση. βέβαια εμένα ήταν καινούριο αμάξι , 230.000 χλμ είχε μόνο όταν το πήρα.
το pathfinder είναι άλλο επίπεδο σε όλα απλά αμφιβάλλω από την περιγραφή οτι θέλει κάτι με τόσες δυνατότητες.
το doblo από την άλλη είναι μεγαλύτερο όλων αλλά δικίνητο ενώ τέθηκε θέμα 4κίνησης.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Κάτω από 20 χιλιάρικα λένε.

"Ford Offers Details on Its New EV Pickup Truck. Investors Shrug. | Barron's" https://www.barrons.com/articles/ford-stock-maverick-ev-pickup-truck-51623183572
Μιας και αναφέρει τους "investors", πέρυσι (στο ζενίθ της πανδημίας) που έψαχνα για αυτοκίνητο και κοίταζα και την Mach E, έμπαινα στα αντίστοιχα forum.

Οι Αμερικάνοι που όπως πάντα ασχολούνται με μετοχές, επενδύσεις κλπ. είχαν διαφορά threads και συζητούσαν αν αξίζει να αγοράσεις μετοχές Ford τώρα που έχει πέσει κλπ. Η μετοχή τότε είχε φτάσει στα $4. Σήμερα είναι στα $15,5!!! :o

Για να μην αναρωτιέστε, εγώ δεν πήρα 😭
Τσάμπα μπορούσα να το έχω βγάλει το αμάξι. Αλλά αντίθετα από τους Αμερικάνους, μετοχές κλπ. δεν είναι το στοιχείο μου, φευ.
 




Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Δενταρέσει. :tongue:
Ναι, αλλά πες του να κάνει μερικά μαθήματα να πάρει το ησιντιέλ, να κάνει εδώ ρέτζιστερ να έχει άμεση πgληροφόρηση ο άθρωπος...
 


Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Έλα! Να και η καλύτερη λύση πες του...

 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Ρώσοι.
Το "γερμανικό" αδέρφι αυτουνού πουλιέται σε κάπως λογικές τιμές, θα του πω να πάρει ένα, να το σηκώσει 10-12 εκατοστά και να πάει στο σιδερά να του κολλήσει κοτσαδούρα. :tongue:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top