Βιβλία




Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Ένα φιλάκι είναι...λίγο 🥰

IMG_4562.jpeg

IMG_4561.jpeg





Φιληθείτε ελεύθερα με αφορμή την
Παγκόσμια Ημέρα Φιλιού!

Ένα φιλί έχει τόσες πολλές αναγνώσεις και κρύβει μέσα του τόσες πολλές αναμνήσεις...

Το πρώτο σου φιλί ήταν σίγουρα αμήχανο, πολλά επόμενα ήταν παθιασμένα.

Κάποτε κάποιος ή κάποια σου έδωσε ένα τρομερά απογοητευτικό φιλί και κάποιος ένα συγκλονιστικό.

Το φιλί είναι πολύ πιο ευεργετικό από ό,τι φαντάζεσαι, γι' αυτό κιόλας έχει ειδική μέρα για τον εορτασμό του

Γιατί;

1. Μειώνει το στρες:

καθώς μειώνει την κορτιζόλη και αυξάνει τα επίπεδα σεροτονίνης στον εγκέφαλο.

I'm an image
Τιμή: 12,60€

ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΦΙΛΙ

Το κράτα το φιλί από τον Massimo Recalcati είναι μια σειρά επτά σύντομων «μαθημάτων», που διερευνούν το μυστήριο και το θαύμα του


2. Ενισχύει το ανοσοποιητικό σύστημα:



με την ανταλλαγή των 80 εκατομμυρίων βακτηρίων που ανταλλάσσουμε με το σύντροφο ή την σύντροφο μας όταν φιλιόμαστε, έχει αποδειχθεί ότι αποτελεί μηχανισμό εξάπλωσης της ανόσιας. !

3. Aπελευθερώνει την τοξίνη της αγάπης:



την οξυτοκίνη που μας βοηθά να αναπτύξουμε πιο εύκολα το συναίσθημα της αγάπης, της εμπιστοσύνης και της οικειότητας με το ταίρι μας.

Απο το [email protected] που έλαβα σήμερα!( Αλλιώς,πως να το γνώριζα?) :biggrin:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486
Συνεχίζω με το τετράτομο, συλλογικό έργο "...And justice for art". Μέχρι στιγμής, βρίσκω τον πρώτο τόμο εξαιρετικά ενδιαφέρον.
Τελείωσα την ανάγνωση και των τεσσάρων τόμων. Διάβασα περισσότερες από 1000 σελίδες. Ήταν ενδιαφέρον ανάγνωσμα, για όσους ασχολούνται με τη metal μουσική (διότι η metal είναι μουσική κύριε @Abessalom!:tongue: ), διότι "έριξε φως" σε μια γενικώς άγνωστη πτυχή των μουσικών κυκλοφοριών - αυτή της δημιουργικής διαδικασίας του εξώφυλλου, του οπισθόφυλλου και του συνολικού artwork που αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι κάθε μουσικής κυκλοφορίας σε φυσικό μέσο.

Ολιγοήμερη παραμονή στην Αθήνα = "επιδρομή" στην "Πρωτοπορία"

View attachment 297571
Από τα πιο πάνω, ξεκίνησα το "Ο μοναχός που πούλησε τη Ferrari του". Είμαι περίπου στη μέση, μέχρι στιγμής είναι ενδιαφέρον.
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Capture.JPG


Το ξεκίνησα πρόσφατα. Δεν έχω καταλάβει ακόμα - τουλάχιστον - αν στον συγγραφέα αρέσουν περισσότερο τα ταξίδια με τη μηχανή, οι μικρές ή μεγαλύτερες αποδράσεις, το να επισκευάζει τη μηχανή και να ασχολείται μαζί της ή ο συνδυασμός όλων των παραπάνω. Πάντως διαβάζεται ΠΟΛΥ ευχάριστα.
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Τελείωσα την ανάγνωση και των τεσσάρων τόμων. Διάβασα περισσότερες από 1000 σελίδες. Ήταν ενδιαφέρον ανάγνωσμα, για όσους ασχολούνται με τη metal μουσική (διότι η metal είναι μουσική κύριε @Abessalom!:tongue: )….

Από τα πιο πάνω, ξεκίνησα το "Ο μοναχός που πούλησε τη Ferrari του". Είμαι περίπου στη μέση, μέχρι στιγμής είναι ενδιαφέρον.
Έκανα δώρο το βιβλίο « Ο μοναχος που πουλησε τη Φεράρι του« πριν χρόνια σε κάποιον και το βράδυ στον ύπνο μου τον είδα να έχει μια δίκη του!

Δεν γνωριζω αν τον διάβασε….
 















Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.618
Μηνύματα
2.868.219
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top