Βιβλία


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
Το moonreader εβαλε μια καινουργια λειτουργια Calendar .

Scroll back στα τελευταια 5 χρονια που ειμαι με αυτο το ταμπλετ και υπαρχει ιστορικο :)


IMG_5491.jpg IMG_5492.jpg IMG_5493.jpg IMG_5494.jpg IMG_5495.jpg

Βιβλια ανα ετος :D
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Το moonreader εβαλε μια καινουργια λειτουργια Calendar .

Scroll back στα τελευταια 5 χρονια που ειμαι με αυτο το ταμπλετ και υπαρχει ιστορικο :)


View attachment 300908 View attachment 300909 View attachment 300910 View attachment 300911 View attachment 300912

Βιβλια ανα ετος :D
Να ρωτήσω τώρα εγώ...το tablet δε σου πέφτει βαρυ για διάβασμα ? Το σκέφτομαι πολυ και ειδικά για graphic novels και comics ωστόσο το βάρος για μένα είναι απαγορευτικό...
 

TGD

Μηνύματα
7.205
Reaction score
7.233
Bell: Οι Μαθηματικοί

Μόλις ξανακυκλοφορησε σε έναν τεράστιο τόμο αντί για δύο και στην τιμή σχεδόν του ενός. Η ζωή των διασήμων μαθηματικών -ως τις αρχές του 20ου άι. γιατί το βιβλίο γράφτηκε το 1937- είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα απ' όσο νόμιζα!
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.794
Reaction score
8.041
Να ρωτήσω τώρα εγώ...το tablet δε σου πέφτει βαρυ για διάβασμα ? Το σκέφτομαι πολυ και ειδικά για graphic novels και comics ωστόσο το βάρος για μένα είναι απαγορευτικό...
Υπάρχει το ipad mini στα 293 γραμμάρια και το kindle στα 158 😯
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
Εχω το kindle νομιζω 7’ Είναι αρκετά μικρό αν και με φοβερή οθόνη φωτιζόμενη το βράδυ, ελαφρύ, αλλά είναι μια σταλιά δεν μπορώ να διαβάσω σωστά, τελευταία έχω πάρει ένα κλασικό iPad και διαβάζω εκεί
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
Να ρωτήσω τώρα εγώ...το tablet δε σου πέφτει βαρυ για διάβασμα ?
Οχι καθολου και ουτε θυμαμαι να με ειχε ενοχλησει ιδιαιτερα στην αρχη, αν και μου εχει πεσει μερικες φορες στην μυτη.
Τωρα πια δεν μου αρεσει το κανονικο βιβλιο. Υπαρχουν καποιες βασικες ευκολιες που τις θεωρω απαραιτητες , οπως η αμεση μεταφραση και το αμεσο google.
Τωρα πχ διαβαζω ενα βιβλιο για τα μυρμηγκια Tales from the Ant World , με συχνο google για εικονες και μερικα βιντεο.
Ασε που πια τα γραμματα στα κανονικα βιβλια τα βρισκω πολυ μικρα :)

Τωρα εχω κολλησει με το samsung S2 και δεν το αλλαζω γιατι ειναι 4:3 οπως τα ipad
Btw ξερει κανενας android 4:3 στην αγορα?

Τα graphic novels και comics θελουν μεγαλη οθονη , οσο μεγαλυτερη τοσο καλυτερα.
Οπως και τα PDF βιβλια .
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Εγω έχω δοκιμάσει με ipad το οποίο μου πέφτει πολυ βαρύ οποτε περιμένω το έγχρωμο kindle που υπάρχει σαν φήμη οτι θα κυκλοφορήσει. Προς το παρών λειτουργώ σε hybrid mode με κανονικά βιβλία όταν είμαι σπίτι και kindle για τις διακοπές που δε θέλω να κουβαλάω μεγάλο βάρος...
Υπάρχει το ipad mini στα 293 γραμμάρια και το kindle στα 158 😯
Ακριβώς ! Το kindle paperwhite (ή κάπως έτσι) εχω πάρει και για βιβλία είναι εξαιρετικό. Κρατάς σημειώσεις, εχεις λεξικό και διάφορα άλλα χρήσιμα. Εκεί που πάσχει ωστόσο είναι στην ανάγνωση graphic novels / comics που το χρώμα παίζει πρωταρχικό κατά τη γνώμη μου λόγο οπότε με την ασπρόμαυρη οθόνη δεν...
 




Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.508
Εχω το kindle νομιζω 7’ Είναι αρκετά μικρό αν και με φοβερή οθόνη φωτιζόμενη το βράδυ, ελαφρύ, αλλά είναι μια σταλιά δεν μπορώ να διαβάσω σωστά, τελευταία έχω πάρει ένα κλασικό iPad και διαβάζω εκεί
Ένα μειονέκτημα του I Pad είναι, πως στις υψηλές θερμοκρασίες του καλοκαιριού ακόμα και στη σκιά ενός δέντρου / ομπρέλας, η σε σκιερό μέρος - σε εξωτερικό χώρο όπως στον κήπο η στην παραλία - « κάνει απεργία «. Υπερθερμαινεται.
 
Last edited by a moderator:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.872
... το βασικο μειονεκτημα ειναι οτι δε μπορεις να τσακισεις σελιδες, και γενικοτερα να κακομεταχειριστεις το βιβλιο.
-> επισης δεν ειναι ευκολη η προσβαση στις σημειωσεις/παραπομπες στο τελος του βιβλιου.
 


Μηνύματα
14.617
Reaction score
1.525
IMG_1547.jpeg

... το βασικο μειονεκτημα ειναι οτι δε μπορεις να τσακισεις σελιδες, και γενικοτερα να κακομεταχειριστεις το βιβλιο.
-> επισης δεν ειναι ευκολη η προσβαση στις σημειωσεις/παραπομπες στο τελος του βιβλιου.
Να τσακίσεις σελίδες;;;
ΛΙΠΟΘΥΜΩ.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.122
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top