Βιβλία

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
1581581195612.png


. . . το βιβλίο δεν εξαντλείται στην αναδιατύπωση βιογραφιών, κάτι που δεν έχει και νόημα σήμερα που βρίσκει κανείς τα πάντα με ένα γκουγκλάρισμα. Ο Παπαϊωάννου συμβάλλει με μία προσωπική βιωματική ματιά, ανακαλεί τον έφηβο εαυτό του στην Αθήνα των 80s και επαναφέρει το κλίμα αυτής της παράξενης μεταβατικής εποχής. Μετά τους baby boomers αλλά πριν το ίντερνετ, τότε που ψάχναμε στα δισκάδικα με τις ώρες, περιμέναμε εναγωνίως το επόμενο τεύχος του Ποπ + Ροκ / Melody Maker / Metal Hammer (αδιανόητη η απογοήτευση όταν μου έλεγε ο περιπτεράς “δεν ήρθε ακόμα” και γυρνούσα σπίτι κατσουφιασμένη), στήναμε αυτί στο ραδιόφωνο (και στο MTV). Ανατρέχω στις δικές μου αναμνήσεις αυτόματα· αυτό είναι μονόδρομος άμα τη αναγνώσει . . .

1581581263618.png


 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
1582557350839.png


- διάβασα χθες στην καθημερινή πολύ καλές κριτικές για τον συγγραφέα ( άλλο βιβλίο ) . . . γνωρίζετε κάτι ;
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
@Mr Spock Τα "Metro" τα διάβασες;
- ναι και τα τρία, μού άρεσε, το δεύτερο είναι κάπως άστοχα περίπλοκο αλλά το τρίτο είναι υπέροχα


- Τώρα είμαι εδώ,,,

DSC_0556.JPG



,,, έφαγα τον κόσμο και το βρήκα μτχ,,, στην πρώτη του έκδοση,,,

DSC_0557.JPG
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.354
έφαγα τον κόσμο και το βρήκα μτχ,,, στην πρώτη του έκδοση,,,
Εννοείς ότι δεν έβρισκες πρόσφατη έκδοση ή ότι "κυνηγούσες" επίτηδες την πρώτη έκδοση;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Εννοείς ότι δεν έβρισκες πρόσφατη έκδοση ή ότι "κυνηγούσες" επίτηδες την πρώτη έκδοση;
- επίτηδες , η τωρινή είναι σαν συρραμένες φωτοτυπίες και ένα εξώφυλλο αδιάφορο ( η μετάφραση είναι η ίδια )
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.354
Μιλάς για την έκδοση από τις εκδόσεις Ψυχογιός; Μου κάνει εντύπωση, συνήθως ο συγκεκριμένος εκδοτικός οίκος εκδίδει ποιοτικές εκδόσεις.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
- αδιάφορη σαν έκδοση . . .


1583760277606.png


. . . ok , το περιεχόμενο μετράει που είναι ίδιο , αλλά όπως και με τα βινύλια τον ίδιο ακριβώς δίσκο , θα τον προτιμήσω με διπλό εξώφυλλο ( εάν υπάρχει )
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.354
Ναι κι εγώ αυτή την έκδοση είχα υπόψη μου, χωρίς να την έχω δει από κοντά.

Οκ, άμα δεν σου "γεμίζει" το μάτι, πάσο.
 



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Υπόθεση; Το διάβασες; Καλό είναι;
ειναι αστυνομικη περιπετεια, σουηδηκη.
Αν σου αρεσει το ειδος, με εγκληματα κλπ, ειναι καλο. εχω διαβασει και καλυτερα, τον Κυνηγο Κουνελιων, του ιδιου συγγραφεα πχ.
Μπορεις να βρεις πληροφοριες στο νετ κ κριτικες κλπ πιστευω. αν θες στο δανειζω
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.354
ειναι αστυνομικη περιπετεια, σουηδηκη.
Αν σου αρεσει το ειδος, με εγκληματα κλπ, ειναι καλο. εχω διαβασει και καλυτερα, τον Κυνηγο Κουνελιων, του ιδιου συγγραφεα πχ.
Μπορεις να βρεις πληροφοριες στο νετ κ κριτικες κλπ πιστευω. αν θες στο δανειζω
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και για την προσφορά δανεισμού. Δεδομένης της απόστασης που μας χωρίζει, είναι αδύνατο να την αποδεχθώ. :)
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Το Scribd, η τεράστια ψηφιακή βιβλιοθήκη εγγράφων, βιβλίων, περιοδικών, ηχητικών βιβλίων και πολλών άλλων, ανακοίνωσε ότι προσφέρει δωρεάν πρόσβαση για τις επόμενες 30 ημέρες σε όλους, ξεκλειδώνοντας ολόκληρη τη συλλογή του.

Χωρίς την εισαγωγή αριθμού χρεωστική ή πιστωτικής κάρτας προσφέρει ενημέρωση και παρηγοριά σε όλους τους ανθρώπους που μένουν κλεισμένοι στα σπίτια τους.


Κατεβαστε σαν να μην υπαρχει αυριο :thumbsup:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Το Scribd, η τεράστια ψηφιακή βιβλιοθήκη εγγράφων, βιβλίων, περιοδικών, ηχητικών βιβλίων και πολλών άλλων, ανακοίνωσε ότι προσφέρει δωρεάν πρόσβαση για τις επόμενες 30 ημέρες σε όλους, ξεκλειδώνοντας ολόκληρη τη συλλογή του.

Χωρίς την εισαγωγή αριθμού χρεωστική ή πιστωτικής κάρτας προσφέρει ενημέρωση και παρηγοριά σε όλους τους ανθρώπους που μένουν κλεισμένοι στα σπίτια τους.


Κατεβαστε σαν να μην υπαρχει αυριο :thumbsup:

εχει κατι στα ελληνικα? η μου φαινεται πως οχι?

ευχαριστουμε!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top