1. Καλώς ήρθατε στο AVsite! Ελάτε στην παρέα μας κάνοντας εγγραφή!
    Απόκρυψη ανακοίνωσης

Βιντεοκλάμπς εντός Αττικής ή και στο Περιστέρι που να νοικιάζουν 4k blu-ray;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BLU-RAY, UHD, HD FORMATS' που ξεκίνησε από το μέλος petros32, στις 1 Μαϊου 2019.

1. petros32

Καλησπέρα!
    Πήρα ένα 4k bluray USB για το PC μου αλλά δεν ξέρω που να βρω 4k blu ray για ενοικίαση.:(
    Έχουμε δύο βιντεοκλάμπ εδώ στο Λόφο Αξιωματικών (Περιστέρι). Μέχρι στιγμής έχω πάει στο ένα και μου είπανε ότι δεν έχουν. Σε λίγο θα πάω και στο άλλο.

Με ενδιαφέρει να εντοπίσω βιντεοκλάμπς που να έχουν 4k blu-ray είτε εδώ στο Περιστέρι είτε οπουδήποτε στην Αττική που να είναι κοντά σε σταθμό μετρό ή ηλεκτρικού, να πάω να γραφτώ και να νοικιάζω.

Καμιά ιδέα; ;)

2. makis.pol

3. Dimkal

Dimkal Guest

δηλαδη αν ειναι 1080 ανάλυση τελος;;

4. komninos i

5. ste

ste

CVC Κώστα Βάρναλη Περιστέρι.Ημουν εκεί πριν λίγες μέρες και κάποιος ζήτησε 4κ και του έδειξε κάποια. Όχι πολλά όμως.

6. makis.pol

Πουθενά δεν έχει πολλά ...

7. jpaudio

jpaudio "Επαγγελματίας"

Μας βομβαρδίζουν με 4Κ, 8Κ, 16Κ και δεν ξέρω εγώ πόσα ακόμα Κ αλλά από υλικό, μούφα! Θα μου πείτε στο νετ αλλά και εκεί είναι περιορισμένη η διάθεση, τουλάχιστο υλικού και ταινιών της προκοπής.
    Γιάννης

8. keraki

Παιδιά εγώ σε βίντεο club της περιοχής μου έχω μετρήσει να έχει μόλις 27 κομμάτια 4k blu ray. Υπόψιν ότι στα seven της περιοχής μου είναι ζήτημα αν έχει καμμια δεκαριά κομμάτια όλα όλα. Και το τονίζω αυτό γιατί λένε πολύ για τα seven spots ότι είναι μπροστά κλπ...
    Εδώ ρε παιδιά όσοι ακόμα νοικιαζουν βλέπεις και νοικιαζουν κατά βάση DVD. Σε κάποια video club που ξέρω μάλιστα, ακόμα και κάποιες νέες ταινίες που έχουν βγει και σε απλό BD,δεν φέρνουν ούτε καν το απλό BD! Φανταστείτε τώρα για UHD BD!
    Δηλαδή βγάζουν οι Ελληνικές εταιρείες διανομής που βγάζουν με το σταγονομετρο τίτλους UHD BD, τα video club φέρνουν ακόμα λιγότερες !
    Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα -ερώτημα θα σας θέσω: Έχουν κυκλοφορήσει από το 2017 νομίζω από την Tanweer οι 3 ταινίες του batman σε 3 UHD BD δισκάκια. Έχετε δει κάποιο video club να τα έχει φέρει προς ενοικίαση ? Εγώ σε κανένα ούτε σε seven ούτε σε κανένα άλλο !
    Άλλη περίπτωση: Το 2001: A space Odyssey του Stanley Kubrick έχει βγει επίσης σε UHD BD από την Tanweer .Το έχετε δει σε κάποιο video club? Εγώ σε κανένα! Μάλιστα είχα μιλήσει με την ίσια την Tanweer σχετικά και δεν μπορούσαν να μου πουλήσουν ούτε με τιμολόγιο!

#8 keraki, 1 Μαϊου 2019
    Last edited: 1 Μαϊου 2019
  9. Konnos

Ναι είναι θέμα μεγέθους καταστήματος για τα Seven, δε φέρνουν όλα ίδια ποσότητα. Κακά τα ψέμματα, το BluRay δεν έπιασε.

10. Παναγιώτης Μελάς

Εγώ αναζητώ εναγωνίως, εδώ και πολύ καιρό, την εν λόγω ταινία ακόμα και σε απλό Blu-Ray και δεν τη βρίσκω πουθενά.

11. el_diablo

12. Παναγιώτης Μελάς

Για το πρώτο από τα δύο.
    Αλλά, όταν έγραψα ότι δεν το βρίσκω, εννούσα να το νοικιάσω, όχι να το αγοράσω.

Για την αγορά και των δύο (απλό Blu-Ray και 4K) έχω βρει πηγές. Μάλιστα το Videorama το δεύτερο το διαθέτει περίπου ένα δεκάρικο λιγότερο από τις άλλες πηγές (Tanwee και Bluray Shop).

Η ιδέα για αγγελία δεν είναι άσχημη. Ευχαριστώ.

Μοιραστείτε τη σελίδα