Βιντεοκλάμπς εντός Αττικής ή και στο Περιστέρι που να νοικιάζουν 4k blu-ray;

petros32

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
630
Reaction score
106
Καλησπέρα!
Πήρα ένα 4k bluray USB για το PC μου αλλά δεν ξέρω που να βρω 4k blu ray για ενοικίαση.:(
Έχουμε δύο βιντεοκλάμπ εδώ στο Λόφο Αξιωματικών (Περιστέρι). Μέχρι στιγμής έχω πάει στο ένα και μου είπανε ότι δεν έχουν. Σε λίγο θα πάω και στο άλλο.

Με ενδιαφέρει να εντοπίσω βιντεοκλάμπς που να έχουν 4k blu-ray είτε εδώ στο Περιστέρι είτε οπουδήποτε στην Αττική που να είναι κοντά σε σταθμό μετρό ή ηλεκτρικού, να πάω να γραφτώ και να νοικιάζω.

Καμιά ιδέα; ;)
 




ste

Μηνύματα
92
Reaction score
31
CVC Κώστα Βάρναλη Περιστέρι.Ημουν εκεί πριν λίγες μέρες και κάποιος ζήτησε 4κ και του έδειξε κάποια. Όχι πολλά όμως.
 


jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Μας βομβαρδίζουν με 4Κ, 8Κ, 16Κ και δεν ξέρω εγώ πόσα ακόμα Κ αλλά από υλικό, μούφα! Θα μου πείτε στο νετ αλλά και εκεί είναι περιορισμένη η διάθεση, τουλάχιστο υλικού και ταινιών της προκοπής.
Γιάννης
 

Μηνύματα
23
Reaction score
3
Παιδιά εγώ σε βίντεο club της περιοχής μου έχω μετρήσει να έχει μόλις 27 κομμάτια 4k blu ray. Υπόψιν ότι στα seven της περιοχής μου είναι ζήτημα αν έχει καμμια δεκαριά κομμάτια όλα όλα. Και το τονίζω αυτό γιατί λένε πολύ για τα seven spots ότι είναι μπροστά κλπ...
Εδώ ρε παιδιά όσοι ακόμα νοικιαζουν βλέπεις και νοικιαζουν κατά βάση DVD. Σε κάποια video club που ξέρω μάλιστα, ακόμα και κάποιες νέες ταινίες που έχουν βγει και σε απλό BD,δεν φέρνουν ούτε καν το απλό BD! Φανταστείτε τώρα για UHD BD!
Δηλαδή βγάζουν οι Ελληνικές εταιρείες διανομής που βγάζουν με το σταγονομετρο τίτλους UHD BD, τα video club φέρνουν ακόμα λιγότερες !
Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα -ερώτημα θα σας θέσω: Έχουν κυκλοφορήσει από το 2017 νομίζω από την Tanweer οι 3 ταινίες του batman σε 3 UHD BD δισκάκια. Έχετε δει κάποιο video club να τα έχει φέρει προς ενοικίαση ? Εγώ σε κανένα ούτε σε seven ούτε σε κανένα άλλο !
Άλλη περίπτωση: Το 2001: A space Odyssey του Stanley Kubrick έχει βγει επίσης σε UHD BD από την Tanweer .Το έχετε δει σε κάποιο video club? Εγώ σε κανένα! Μάλιστα είχα μιλήσει με την ίσια την Tanweer σχετικά και δεν μπορούσαν να μου πουλήσουν ούτε με τιμολόγιο!
 
Last edited:

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Ναι είναι θέμα μεγέθους καταστήματος για τα Seven, δε φέρνουν όλα ίδια ποσότητα. Κακά τα ψέμματα, το BluRay δεν έπιασε.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Άλλη περίπτωση: Το 2001: A space Odyssey του Stanley Kubrick έχει βγει επίσης σε UHD BD από την Tanweer .Το έχετε δει σε κάποιο video club? Εγώ σε κανένα! Μάλιστα είχα μιλήσει με την ίσια την Tanweer σχετικά και δεν μπορούσαν να μου πουλήσουν ούτε με τιμολόγιο!
Εγώ αναζητώ εναγωνίως, εδώ και πολύ καιρό, την εν λόγω ταινία ακόμα και σε απλό Blu-Ray και δεν τη βρίσκω πουθενά.
 


Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Για αυτο μιλαμε ?
https://www.public.gr/product/films...nce-fict/2001:-a-space-odyssey/prod1900538pp/

https://www.blu-rayshop.gr/2001-space-odyssey-1968-4k2d-2001-odyssia-diastimatos-1968-p-19262.html
[DOUBLEPOST=1557253871][/DOUBLEPOST]Βαλτε αγγελια, καποιος θα το εχει βαρεθει :p
Για το πρώτο από τα δύο.
Αλλά, όταν έγραψα ότι δεν το βρίσκω, εννούσα να το νοικιάσω, όχι να το αγοράσω.

Για την αγορά και των δύο (απλό Blu-Ray και 4K) έχω βρει πηγές. Μάλιστα το Videorama το δεύτερο το διαθέτει περίπου ένα δεκάρικο λιγότερο από τις άλλες πηγές (Tanwee και Bluray Shop).

Η ιδέα για αγγελία δεν είναι άσχημη. Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
23
Reaction score
3
Κύριε Μελα, θα μπορούσατε να αναφέρετε που ακριβώς έχετε δει στο videorama ότι έχει το 4K BD 2001: A space Odyssey, σε τιμή 10 ευρώ φθηνότερα σε σχέση με αλλού ?
Αυτό το ρωτάω,γιατί όπως το κοίταξα στο site του videorama, δεν είδα κάτι τέτοιο στην τιμή όπως αναφέρεται πιο πάνω.
Ευχαριστώ για την όποια πληροφορία.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Κύριε Μελα, θα μπορούσατε να αναφέρετε που ακριβώς έχετε δει στο videorama ότι έχει το 4K BD 2001: A space Odyssey, σε τιμή 10 ευρώ φθηνότερα σε σχέση με αλλού ?
Αυτό το ρωτάω,γιατί όπως το κοίταξα στο site του videorama, δεν είδα κάτι τέτοιο στην τιμή όπως αναφέρεται πιο πάνω.
Ευχαριστώ για την όποια πληροφορία.
Καλημέρα και συγγνώμη για το καθυστερημένο της απάντησης.
Όταν το έψαχνα το Μάη, η τιμή που ανέφεραν τότε ήταν χαμηλότερη από των άλλων "μαγαζιών". Όταν όμως αποφάσισα να πάω στο κοντινότερο σημείο τους (Καλλιθέα), ο υπάλληλος, αφού έκανε έναν γρήγορο έλεγχο, που είπε ότι δεν ήταν διαθέσιμο και δεσμεύτηκε να το ψάξει. 3-4 μέρες αργότερα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι η τιμή του είχε αλλάξει και φυσικά δεν ήταν αυτή που είχα δει στο site τους.

Τώρα που το ψάχνω, βλέπω ότι τη φτηνότερη την έχει το Public στα 31.99€, ενώ το ίδιο μαγαζί διαθέτει και μια δεύτερη ειδική έκδοση - μόνο 4K Ultra - στα 55.99€. Το Bluray Shop δεν την διαθέτει πλέον.

Τώρα, αν με ρωτήσεις ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στην πρώτη (τη φτηνότερη, η οποία μάλιστα περιέχει 2 δίσκους, έναν 4K Ultra και έναν απλό BD), σε αντίθεση με την ακριβότερη "ειδική" έκδοση, δεν ξέρω να σου πω.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top