Βοήθεια για τι ηχοσύστημα να πάρω

Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.572
Αν μπορουσες να παρεις δαπεδου θα επαιζαν καλυτερα στον μεγαλο χωρο σου,λογο των επτα ινσων που φορανε παρε τα dali,θα γεμιζουν καλυτερα.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
ακουω κλασσικη,τζαζ,και ελληνικη μουσικη 60-70
[DOUBLEPOST=1557261363][/DOUBLEPOST]


ναι ενδεχομένως να είναι έτσι..αλλα θα προσπαθήσω να ακούσω οσα περισσοτερα γινεται..και λογω Πάτρας η επιλογες οπως καταλαβαινετε ειναι καπως περιορισμενες..θα προσπαθησω να ανεβω αθηνα την αλλη εβδομαδα
Δυστυχώς σε ένα ποσοστό ίσως και κοντά στο 90% να είναι έτσι. Άκουσα ηχείο σε τεράστιο και αφρόντιστο χώρο με πηγές και ενισχυτικά τρελλά και ήταν σχετικά αδιάφορο. Μετά κατά τύχη το ηχείο πέρασε από το σαλόνι μου ( το οποίο και αυτό είναι σχετικά μη φροντισμένο αλλά δεν είναι 100 τμ) και με τον ταπεινό av μου, τα σαγόνια πήγαν στο πάτωμα.
Άκουσε ότι ακούσεις αλλά πρωτίστως παίξε μπάλα με τα χαρακτηριστικά του χώρου σου.
 

Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Αυτό με τον χώρο να το προσέξεις πολύ,ειδικά τώρα που είσαι στο ξεκίνημα. Δεν μιλάμε απλά για μπουμάρισμα στα χαμηλά ή τσιρίδες στα ψηλά, μιλάμε για απώλεια πληροφορίας στη ψύχρα. Πληροφορία που υπάρχει στο πρόγραμμα και ακυρώνεται απο τον χώρο. Παθών.
 

Μηνύματα
22
Reaction score
9
Αυτό με τον χώρο να το προσέξεις πολύ,ειδικά τώρα που είσαι στο ξεκίνημα. Δεν μιλάμε απλά για μπουμάρισμα στα χαμηλά ή τσιρίδες στα ψηλά, μιλάμε για απώλεια πληροφορίας στη ψύχρα. Πληροφορία που υπάρχει στο πρόγραμμα και ακυρώνεται απο τον χώρο. Παθών.

Έχετε κάποια γνώμη για τα Magnat Monitor 1002?εξαιρετική τιμή και καλά χαρακτηριστικά γενικά
 

Μηνύματα
22
Reaction score
9
Έχετε κάποια γνώμη για τα Magnat Monitor 1002?εξαιρετική τιμή και καλά χαρακτηριστικά γενικά
Παιδιά ακουσα και τα zensor 3 σημερα και μου άρεσαν αρκετα.όπως και τα elac debut B6.2 2.0.Εξαιρετικο ήχο και τα δύο.απλα εχω μια μικρη αισθηση οτι ισως τα elac ηταν λιγο καλυτερα..αλλα αυτα βεβαιως ειναι υποκειμενικα λογω χώρου κλπ.Με βάση τον ενιχυτη ΟΝΚΥΟ ΤΧ-8270 ποια θα μου προτείνατε;φυσικα κοιτάω και αλλα αν εχετε καποια πρόταση.απλως το ταβανι μου ειναι τα 450
 



Μηνύματα
22
Reaction score
9
Αν μπορουσες να παρεις δαπεδου θα επαιζαν καλυτερα στον μεγαλο χωρο σου,λογο των επτα ινσων που φορανε παρε τα dali,θα γεμιζουν καλυτερα.[/QUOTE

ακουσα σημερα τα dali zensor 5 και μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Με το crossover knob επιλέγεις τη συχνότητα που από εκεί και πάνω θα στέλνεις στα ηχεία!
Αποκλείεται να δουλεύει αυτό στο hi level.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Με το crossover knob επιλέγεις τη συχνότητα που από εκεί και πάνω θα στέλνεις στα ηχεία!
Αποκλείεται να δουλεύει αυτό στο hi level.
Ναι ρε φίλε!Σωστά!
Είχα φάει σκάλωμα για κάποιο λόγο που δε θυμάμαι και μου είχε μείνει στο μυαλό ότι γινόταν.
 

Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.572
Το zensor 5 ειναι πολυ μεγαλο ηχειο για τον ογκο του,αν μπορεις να ανεβεις εκει οικονομικα εισαι καλυτερα απο τα αντιστοιχα βασης.
 

Μηνύματα
22
Reaction score
9
Το zensor 5 ειναι πολυ μεγαλο ηχειο για τον ογκο του,αν μπορεις να ανεβεις εκει οικονομικα εισαι καλυτερα απο τα αντιστοιχα βασης.

Είναι κάποιος από εδώ από Πάτρα να με βοηθήσει σε κάτι; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.324
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top