Βοήθεια σύνδεσης ή ρύθμισης.

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.314
Reaction score
42.049
Πρώτη φορά έχω βαλτώσει σε set up ή κάτι μου διαφεύγει ή δεν με φτάνει το μυαλό...
Έχουμε το yamaha RX-A3040, έχω συνδέσει το pc και όλες τις πηγές, το pc είναι συνδεμένο με hdmi.
Πως γίνετε να ακούω πχ. ήχο από μια πηγή και να έχω εικόνα στη tv από το pc?
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
...εκάναν τοοοοσο κοοοπο να συχρονισουν τον ηχο και την εικονα απο την ιδια πηγη, και πας να τα ισοπεδωσεις ολα, μηπως ειστε τιποτα πασοκος ορθοδοκσος κυριε μας? 🐒
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Στο μενού των πηγών δες αν έχει ρύθμιση , audio τάδε συσκευή , video τάδε συσκευή.
Δεν το κάνουν όλοι οι AV αυτό.
 


Μηνύματα
15.035
Reaction score
20.790
αφού υποστηρίζει ARC , θα έπρεπε τότε να χρησιμοποιήσεις την hdmi arc είσοδο της tv και την ίδια του Yamaha για να συνδεθούν μεταξύ τους, οπότε το pc θα συνδεόταν πάνω στην τηλεόραση σε άλλη hdmi.
βέβαια αυτό σε περιορίζει να έχει ήχο από το pc χωρίς εικόνα στην tv.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.314
Reaction score
42.049
And the winner is the Κρόκ!! :thumbsup:
Με ξεκλειδωσες το μυαλό με αυτό που έγραψες, όλο μ@λακιες έκανα...
Για έπαθλο, θα σε αφήσω να με περάσεις στο Υμηττό :biggrin:
 

Μηνύματα
15.035
Reaction score
20.790
εγώ με αυτό το γμarc έχω βολευτεί πολύ, έχω στείλει πλεστεσιο, πισι, στην τηλεόρα και απο κεί arc στον ενισχυτή.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.314
Reaction score
42.049
Σε πω τι έπαθα, έφαγα 5 ώρες με τους drivers της κάρτας γραφικών, δεν έβγαζε η πτ@να χαϊ ντεφινίσιον ήχο με τίποτα, συμβουλέυτηκα διάφορους οδηγούς από το νετ, εντέλει τα κατάφερα, ωστόσο είχα κάνει αρχικά μλκ στη σύνδεση και μετά κλείδωσε το μυαλό. Μιλάμε βρέθηκα σε απελπιστική κατάσταση, αυτό το πράμα που πάντα ξεκινάω να κάνω κάτι απλό πάνω σε ένα pc και όλα πάνε στραβά, μόνο σε μένα συμβαίνει?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.626
Μηνύματα
2.868.472
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top