Γεννητούρια

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Δεν χρειάζονται γονείς, έχουν εμένα.
Θα τα κρατήσω μαζί με τις άλλες.
Όταν μεγαλώσουν θα βγαίνουν εκτός σπιτιού στην ταράτσα, όπως και οι άλλες.
Θα τα ταΐζω κανονικά, όπως και τις άλλες.
Όσο θα είναι μικρά θα τα έχω μαζί μου, όπως και όλες τις άλλες.
Να και οι άλλες.
ΣΩΣΤΟΣ!
ΤΙ 5 ΤΙ 7 ΤΙ 10 ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ "ΕΞΩΣΧΟΛΙΚΕΣ"....

ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟ ΓΑΤΟΝΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΑΙΖΟΝ ΘΕΛΩ 4 ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!!!!
21 ΓΑΤΕΣ 1 ΣΚΑΝΤΖΟΧΟΙΡΟΣ 3 ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ ΚΑΙ 1 ΑΛΕΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΜΟΥ......
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΤΑ ΤΡΙΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ 100% ΘΗΛΥΚΑ!!!!!
ΤΑ ΔΙΧΡΩΜΑ 50-50 ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΧΡΩΜΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΠΕΖ-ΑΣΠΡΟ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΡΙΤΟ ΧΡΩΜΑ.
ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΟΝΙΔΙΑΚΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΛΟΓΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΘΗΛΥΚΕΣ.
ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ Ν ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΜΟΝΟΧΡΩΜΙΑ Η ΔΙΧΡΩΜΙΑ.
 

Μηνύματα
19.370
Reaction score
13.578
Για το κόκκινο (το αριστερό) δεν μπορώ να πω με τη σιγουριά του Γρηγόρη, το δεξί είμα 99,99% σίγουρος ότι είναι θηλυκό (σχεδόν πάντα τα τρίχρωμα γατιά είναι θηλυκά).
 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
Αυτο ξερω οτι συμβαινει συχνα στις κουνελες, αλλα για γατα δεν το εχω ξαναακουσει. Εχω δει γατα που πεθαναν τα μικρα της, να βυζαινει ξενα μωρα, γιατι αν δεν θηλασει και παραμεινει το γαλα μεσα της αρρωσταινει και μαλιστα μπορει να πεθανει.
Το συνηθες στα αιλουροειδη ειναι τα μωρα γατακια να τα πνιγουν αλλα αρσενικα (επειδη δεν ειναι σπορα δικη τους), κι οχι η μανα τους.
Μηπως καποιος γατος ειχε προσβαση στα μικρα?

θα του το πω να το εχει υποψη για την επομενη φορα και να προσεξει ........εκτος απο το κακο γεγονος ειχε προβλημα και τις κορες του που περιμεναν τα γατακια πως και πως και επαθαν σοκ οταν την επομενη μερα τα ειδαν νεκρα.
 




profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
:hi::hi:Μιχάλη
αν μπορείς να τα συστήσεις κ σωστά τα μικρά στα υπόλοιπα για να μην έχεις καυγάδες(ειδικά όσο είναι μικρά) θα γίνουν μια χαρούμενη παρέα :)





μετά την στείρωση πήγε τρέχοντας εκεί,γιατί κατά τα άλλα του έχει κάνει την ζωή πατίνι η μικρή. :D

ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟ ΓΑΤΟΝΙ
το γαλατάκι αρέσει κ στα φίδια,οπότε καλύτερα καθόλου ή στην ανάγκη κάθεσαι από πάνω όσο τρώει κ μετά το πλένεις εντός σπιτιού το πιατάκι.
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΓΑΤΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΦΙΔΙΑ.

ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΑΤΟΝΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΦΙΔΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΖΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ....:eek:
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Αυτό είναι αναμενόμενο. Και με σκυλάκια γίνεται το ίδιο, ειδικά αν είναι κυνηγόσκυλα.

Παράλληλα με δενδρογαλιές - που δεν πειράζουν άνθρωπο ούτε έχουν δηλητήριο - εξαφανίζονται τα ποντίκια. Καλύτερα απ' ότι με τις γάτες.
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Συγνώμη κύριε Κώστα που δεν το γράψαμε στο 1° μήνυμα...

Εσύ γιατί δεν το έγραψες νωρίτερα;
 

Μηνύματα
42
Reaction score
40
Συγνώμη κύριε Κώστα που δεν το γράψαμε στο 1° μήνυμα...

Εσύ γιατί δεν το έγραψες νωρίτερα;
Γιατί τότε το είδα...και δεν καταλαβαίνω ούτε το ύφος (ειρωνικό συγγμώμη) ούτε την επίθεση. Συγγνώμη για τη συμμετοχή στο νήμα...
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Να στο απαντήσω διαφορετικά. Γιατί τότε - στο 31ο μήνυμα - έκρινε κάποιος ότι χρειάζεται να προτείνει κάτι, να δώσει ας το πούμε συμβουλή. Οι προηγούμενοι δεν το θεώρησαν αναγκαίο. Και οι δυό επιλογές σωστές είναι κατά τη γνώμη μου.

Για πε.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.234
Reaction score
27.828
Εγώ πάντως δεν θα τα στειρώσω, θα τα αφήσω να έχουν την φυσική τους πορεία.
Δεν πρόκειται να τα αφήσω στους δρόμους πάντως.
Θα μεγαλώσουν κι αυτά και θα κάνουν κι αυτά άλλα γατάκια.
Κάποια θα μείνουν, κάποια θα την κοπανήσουν.
Όπως τα προστάξει η φύση.
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΣΩΣΤΑ!

Η ΣΤΡΟΥΓΓΑ ΕΧΕΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΣΗ.

ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΒΟΣΚΗΣ.
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
μετά την στείρωση πήγε τρέχοντας εκεί,γιατί κατά τα άλλα του έχει κάνει την ζωή πατίνι η μικρή. :D
Καλά είναι τα μικρούλια , αλλά αν μπορείτε , στειρώστε τα ζωάκια σας.
μέχρι τότε δεν είχε βγεί από το σπίτι :p:p:p
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Συγνώμη κύριε Κώστα που δεν το γράψαμε στο 1° μήνυμα...
Εσύ γιατί δεν το έγραψες νωρίτερα;
Γιατί τότε το είδα...και δεν καταλαβαίνω ούτε το ύφος (ειρωνικό συγγμώμη) ούτε την επίθεση. Συγγνώμη για τη συμμετοχή στο νήμα...
Φίλε Κώστα, νόμιζα ότι ''μας την είπες'' που δεν το γράψαμε νωρίτερα.

Μάλλον κατάλαβα λάθος και ζητώ συγνώμη.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.424
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top