Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Φυσικά και είναι εμπορική επιτυχία, προϊόν στοχευμένης και πετυχημένης διαφήμισης. Τι άλλο θα μπορούσε να είναι; Ένα ωραίο καλοκατασκευασμένο τηλέφωνο είναι όχι ένα διαστημόπλοιο. Εννοείται ότι "pages" είναι το κορυφαίο πρόγραμμα. Γι αυτό έχει κατακτήσει τον πλανήτη άλλωστε. Να μέχρι κι εγώ σε pages γράφω. :116:

...
AXA! είσαι κρυφοfunboy τελικά!
Δεν είναι ντροπή φώναξέ το να το χαρείς! :142:
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.900
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Κορίτσια σύρμα, ήρθε ο άντρας!!! :140::138:
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Απάντηση: Re: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Επίσης και τα πειράγματα που γίνονται είναι αστεία! Με δυο λόγια και μαθαίνω και περνάω καλά!
Ακριβώς.
Αν ήταν να παίρνω στα σοβαρά τις "υπολογιστικές κόντρες" δεν θα ήμουν μέλος σε τεχνολογικά fora.

Αν με ρωτούσε λοιπόν κάποιος τι είναι καλύτερο, θα του απαντούσα με το "ποια χρήση θέλεις να κάνεις"... και αν κάποιος μπορεί να αντέξει το οικονομικό κόστος θα του απαντούσα και τα δύο.
Αυτή είναι η γνώμη μου.
Μα φυσικά χρειάζονται (ακόμα) και οι δύο πλατφόρμες αν θες να τα έχεις "όλα δικά σου". Προσωπικά, μπορεί να γέρνω προς την Apple αλλά μόνο αν με έβαζαν να επιλέξω μία από τις δύο. Και δεν έχω τίποτα εναντίον της Microsoft, είμαι και δικός της οπαδός.
Μία έχθρα προς το Linux και το Android βέβαια την έχω, περισσότερο λόγω "κομμουνιστικής" ιδεολογίας των οπαδών τους. :116:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.720
Γίναμε και κομμουνιστές τώρα! :116:

F@ck all apples! Windows + Android rule! :142:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Μολις βγήκε το jailgreak για iPad 2 μόνο για Mac OS προς το παρόν.Περιμένετε λίγη ώρα γιατί έχει κρασάρει ο server τους από την τεράστια κίνηση!



Πηγή:MacRumors
 

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Μολις βγήκε το jailgreak για iPad 2 μόνο για Mac OS προς το παρόν.Περιμένετε λίγη ώρα γιατί έχει κρασάρει ο server τους από την τεράστια κίνηση!



Πηγή:MacRumors
Εσύ τώρα τι τα θες τέτοια εμπρηστικά νέα!
Θα πιάσουν τον διαχειριστή υπαρξιακά θέματα του τύπου γιατι να παίρνεις κάtι και να το κάνεις Jailbreak και άλλα τέτοια... :609:

Ασε λίγο χρόνο να του περάσει και μετά... τον έχεις σκίσει τον άνθρωπο, μια το Apple TV και τώρα το iPad ... :138:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Χειρότεροι από τους ανδροϊντάδες έχετε καταντήσει ρε.
Μήπως είστε κομμουνιστές;

...
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Θέλω να σας εκφράσω το βαθύ πόνο μου...

Σήμερα κατάφερα να σπασω το αι παντ μου... Τι κάνω σε μια τέτοια περίπτωση?
 


Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Re: Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Θέλω να σας εκφράσω το βαθύ πόνο μου...

Σήμερα κατάφερα να σπασω το αι παντ μου... Τι κάνω σε μια τέτοια περίπτωση?
Αγοράζεις καινούριο!

Elementary Watson! :109::109:
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Θέλω να σας εκφράσω το βαθύ πόνο μου...

Σήμερα κατάφερα να σπασω το αι παντ μου... Τι κάνω σε μια τέτοια περίπτωση?
Σπαζω=κανω jailbreak ή....θραύω;
Αν το δεύτερο έχω διαβασει για αλλαγή οθόνης με κόστος κοντα στο κατοσταρικο (δεν θυμαμαι που το διάβασα...)
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Αγοράζεις καινούριο!

Elementary Watson! :109::109:
Σκεφτομουν καποια εναλλακτικη - οπως επιδιορθωση -μιας και το θραυσμα ειναι γωνιακο.
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Σπαζω=κανω jailbreak ή....θραύω;
Αν το δεύτερο έχω διαβασει για αλλαγή οθόνης με κόστος κοντα στο κατοσταρικο (δεν θυμαμαι που το διάβασα...)
Μου επεσε κανονικα απ την μασχαλη - γλυστρησε -και μου μεινε το σμαρτ κοβερ αθικτο στο τελος...Βασικα αυτο ειναι η αιτια που μου επεσε το γλυκουλι μου,διοτι δεν ειναι καθολου σμαρτ!:141:
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Σπαζω=κανω jailbreak ή....θραύω;
Αν το δεύτερο έχω διαβασει για αλλαγή οθόνης με κόστος κοντα στο κατοσταρικο (δεν θυμαμαι που το διάβασα...)
Το αναφερουν κι εδω στο φορουμ,οπως και το βιντεο οπου η κοπελια εξηγει πως αντικαθιστουμε το πανελ.

http://www.ipadforums.net/ipad-general-discussions/27666-broken-ipad-2-glass-6.html#post377139

Μπορει κανεις ν αγορασει καθε στιγμη καινουριο με 799 €. ( Wi-Fi, 3G, 64 gb )

Μπορει να το στειλει στην Αππλ και να πληρωσει για την επιδιορθωση 411 €.

Με την support της Φρανκφουρτης μιλωντας προηγουμενως,πηρα την εξης απαντηση: Στα πλαισια της εγγυησης που ακομη εχω για σοφτγουερ προβληματα,εχω το δικαιωμα της εξπρες ανταλλαγης.Δηλ.σε 2 μερες μου φερνουν στο σπιτι ενα καινουριο η σχεδον καινουριο -γι αυτους σημαινει το ιδιο,μου διαβεβαιωσε - και αυτοματα διευρυνεται η εγγυηση για αλλα δυο χρονια οπως και η δωρεαν τηλεφωνικη υποστηριξη.Ολα αυτα με 411 €.

Εαν το επιδιορθωσω αλλου,χανω την εγγυηση που μου απομενει - απο την Αpple - των 200 και..ημερων....

Προς το παρον μπαλωσα τη γωνια μ ενα Sellotape... μεχρι ν αποφασισω τι θα κανω...Δουλευει κανονικα και δεν μου περιοριζει το ευρος της οθονης.:108:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.900
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Για πείτε μου ωρέ ειδήμονες i-τέτοιοι μου, κάτι κατροσκούλες 720p που κυκλοφορούνε για ipad, πώς τις περνάω στο ρημάδι? Θα μπορώ να δω και υπότιτλους ή έκανα μλκία που ρώτησα?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Γιατί να αγοράσω i-Pad???

Μέσω του itunes.Εξ όσων ξέρω θα πρέπει να ενσωματώσεις τους υπότιτλους με κάποιο πρόγραμμα όπως το submerge(επι πληρωμή στο συγκεκριμένο.Βέβαια έχει το καλό ότι μπορεί επίσης να σου κάνει οποιοδήποτε αρχείο συμβατό με ipad/iphone κτλ..).
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.619
Μηνύματα
2.868.250
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top