Γιατί να πληρώσω τελωνείο;

S

sk4t4

Guest
Ευχαριστω για την ενημερωση διοτι δεν γνωριζα,δεν ειμαι ανθρωπος του διαδικτυου,τις προσφατες αλλαγες που εχουν επελθει.Ομως το παραπονο παραμενει:Ειναι λογικο να πληρωσω +50% πανω στο ποσο που πληρωσα για την αγορα;Αν ειναι,τοτε το κρατος θα χασει χρηματα διοτι δε θα βρεθουν πολλοι ανενημερωτοι,οπως εγω...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Ευχαριστω για την ενημερωση διοτι δεν γνωριζα,δεν ειμαι ανθρωπος του διαδικτυου,τις προσφατες αλλαγες που εχουν επελθει.Ομως το παραπονο παραμενει:Ειναι λογικο να πληρωσω +50% πανω στο ποσο που πληρωσα για την αγορα;Αν ειναι,τοτε το κρατος θα χασει χρηματα διοτι δε θα βρεθουν πολλοι ανενημερωτοι,οπως εγω...
Το κράτος θέλει να μειώσει τις εισαγωγές από χώρες εκτός ΕΕ και να έχει μερίδιο σε όσες τελικά γίνουν. Διπλό το κέρδος του.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
δυστυχως ομως οταν ο κοσμος δεν εχει - δεν θελει να αγορασει απο ευρωπη
η <κινα> ειναι μονοδρομος........ειδικα οταν το ιδιο προιον στην ελλαδα εχει χαλαρα 300% ακριβοτερα.
Και ετσι απο ολο το ανατολικο μπλοκ.....και χανει αβερτα....
οσο φορο και να βαλει σε αυτα που θελει να πιασει το παιχνιδι ειναι χαμενο.....
Και ισως η ουσια ειναι οτι απλα αδειαζει οκρατικος κουμπαρας στελνοντας χρηματα στην καθε κινα..........
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Περιμένω από συνονόματο πρώτο ξάδελφο φακό φωτογραφικό που έχει ξεχάσει ο πατέρας μου στην Μελβούρνη πρίν χρόνια.
Συνεννοήθηκα να βάλει "Gift-return to owner" σαν περιγραφή ! Να δω τι θα γίνει στο τελωνείο ! ! !
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top