Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Για όνομα του Θεού, αν δεν έχετε μεγάλο πακέτο μετοχών των 2 εταιριών (και εννοώ μεγάλο), είναι στο επίπεδο του ακαταλόγιστου η κόντρα αυτή.
:bravo: :respect:
 

Μηνύματα
258
Reaction score
0
Αυτή η τρέλα από τη μία με το xbox360 κι από την άλλη με το ps3 μ έχει αφήσει άφωνο. Παρακολουθώ καιρό τώρα την απίστευτη αντιπαράθεση και δεν μπορώ να τη χωνέψω.
Για όνομα του Θεού, αν δεν έχετε μεγάλο πακέτο μετοχών των 2 εταιριών (και εννοώ μεγάλο), είναι στο επίπεδο του ακαταλόγιστου η κόντρα αυτή.
Έχω το 28% της Microsoft. Είναι αρκετο για να μιλάω; Και δεν είναι κόντρα για την κόντρα. Έχει νόημα. Όπως και εσύ θα προσπαθήσεις να αποτρέψεις κάποιον από την αγορά κάποιου projectora υποδεέστερου κάποιου άλλου, αυτό κάνω και εγώ. Μπορεί να μην σου αρέσει ο τρόπος μου, αλλά αυτόν διαθέτω.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Και δεν είναι κόντρα για την κόντρα. Έχει νόημα. Όπως και εσύ θα προσπαθήσεις να αποτρέψεις κάποιον από την αγορά κάποιου projectora υποδεέστερου κάποιου άλλου, αυτό κάνω και εγώ.
Δηλαδή, για να καταλάβω:
Διαφημίζετε με υπερβάλλοντα ζήλο ο ένας το PS3 κι ο άλλος το ΧΒΟΧ, κράζοντας ταυτοχρόνως τον ανταγωνισμό, σε όλα τα forum που παρακολουθείτε και "κολλάει" η συζήτηση (γιατί απ'ότι κατάλαβα εσύ και ο blizard έχετε ξανακάνει την ίδια κουβέντα αλλού), σε σημείο που άμα βρεθείτε στο δρόμο μπορεί να παίξετε και μπουνιές, κι όλα αυτά διότι θέλετε να προστατέψετε τον γείτονα από μία κακή επένδυση...Ενδιαφέρον. :happy_4:

Αν πιστεύετε πως ό,τι κι αν γράψετε, σε όσα forum κι αν το γράψετε, θα επηρεάσει στο ελάχιστο την πορεία της μίας ή της άλλης κονσόλας στην Ελλάδα, επανερχόμαστε στα περί ακαταλόγιστου.
 

Μηνύματα
826
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Δηλαδή, για να καταλάβω:
Διαφημίζετε με υπερβάλλοντα ζήλο ο ένας το PS3 κι ο άλλος το ΧΒΟΧ, κράζοντας ταυτοχρόνως τον ανταγωνισμό, σε όλα τα forum που παρακολουθείτε και "κολλάει" η συζήτηση (γιατί απ'ότι κατάλαβα εσύ και ο blizard έχετε ξανακάνει την ίδια κουβέντα αλλού), σε σημείο που άμα βρεθείτε στο δρόμο μπορεί να παίξετε και μπουνιές, κι όλα αυτά διότι θέλετε να προστατέψετε τον γείτονα από μία κακή επένδυση...Ενδιαφέρον. :happy_4:

Αν πιστεύετε πως ό,τι κι αν γράψετε, σε όσα forum κι αν το γράψετε, θα επηρεάσει στο ελάχιστο την πορεία της μίας ή της άλλης κονσόλας στην Ελλάδα, επανερχόμαστε στα περί ακαταλόγιστου.
+100000000000
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
«Έχω το 28% της Microsoft» Εύγε σου εύχομαι τάχιστα και C.O. στον όμιλο.

«Είναι αρκετο για να μιλάω;» Είναι παραπάνω από αρκετό και το λιγότερο επιβάλλεται, καθώς έχεις πραγματικό συμφέρον από την προώθηση των προϊόντων του ομίλου.

«Και δεν είναι κόντρα για την κόντρα. Έχει νόημα.» Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Όχι, είναι σφάλμα να καλείται κόντρα καθώς η συζήτηση αμφοτέρων μεγαλομετόχων βρίθει ακλόνητων επιχειρημάτων.

«Όπως και εσύ θα προσπαθήσεις να αποτρέψεις κάποιον από την αγορά κάποιου projectora υποδεέστερου κάποιου άλλου, αυτό κάνω και εγώ.» Λοιπόν δε θυμάμαι να προσπάθησα να αποτρέψω τον οποιοδήποτε να κάνει κάτι. Συμβουλές και προσωπική μου εμπειρία μπορεί να μετέφερα στα σίγουρα. Η αποτροπή δεν μου πάει.

«Μπορεί να μην σου αρέσει ο τρόπος μου, αλλά αυτόν διαθέτω» Ο τρόπος σου είναι χωρίς άλλο ιδιαίτερος και χαίρομαι που μόνο αυτόν διαθέτεις, γεγονός που με κάνει να σκέφτομαι ότι και με αυτόν θα καταλήξεις.
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Ερωτηση κρισεως: αν μπορουσατε να παρετε ενα ps3(περιοχης 1) μεταχειρισμενο για ενα 1-1,5 μηνα με καθημερινη χρηση 10 ωρων περιπου στη τιμη των 400ευρω θα το περνατε?
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Δηλαδή, για να καταλάβω:
Διαφημίζετε με υπερβάλλοντα ζήλο ο ένας το PS3 κι ο άλλος το ΧΒΟΧ, κράζοντας ταυτοχρόνως τον ανταγωνισμό, σε όλα τα forum που παρακολουθείτε και "κολλάει" η συζήτηση (γιατί απ'ότι κατάλαβα εσύ και ο blizard έχετε ξανακάνει την ίδια κουβέντα αλλού), σε σημείο που άμα βρεθείτε στο δρόμο μπορεί να παίξετε και μπουνιές, κι όλα αυτά διότι θέλετε να προστατέψετε τον γείτονα από μία κακή επένδυση...Ενδιαφέρον. :happy_4:

Αν πιστεύετε πως ό,τι κι αν γράψετε, σε όσα forum κι αν το γράψετε, θα επηρεάσει στο ελάχιστο την πορεία της μίας ή της άλλης κονσόλας στην Ελλάδα, επανερχόμαστε στα περί ακαταλόγιστου.
Eγώ απλά γράφω για τον ίδιο λόγο που γράφεις και εσύ και όλοι εδώ μέσα.

Ενημερώνομαι για κάποια πράγματα που με ενδιαφέρουν από άτομα που λένε την άποψή τους ελεύθερα , και ανταποδίδω με τον ίδιο τρόπο σε όποιο σημείο μπορώ επίσης ελέυθερα, ακόμα και αν αυτά που λέω δεν αρέσουν σε κάποιους.
(όταν δω κάτι λάθος το διορθώνω και ενημερώσω όποιον θέλει να ακούσει, αυτός είναι ο σκοπός των forum.)

Προφανώς και δεν με ενδιαφέρει να τσακωθώ με κανένα, παρότι αντιλαμβάνομαι την ύπαρξη κάποιων xbot που εκνευρίζονται να ακούνε κάτι αρνητικό για την κονσόλα τους και βρίζουν, ή κάποιων σαν εσένα που για έχουν παρεξηγήσει και λένε ότι τους κατέβει.

ΥΓ
Αν κάποιος θέλει κάτι ακόμα ας ρωτήσει ευγενικά ... αν και γενικά τα βαριέμαι αυτά και συνήθως τα σχόλια-σαχλαμάρες εναντίων μου απλά τα αγνοώ.
Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι δέχομαι ότι και να έχει ακουστεί, ή μπορεί να έχει "καταλάβει" ο καθένας σας.
 

Μηνύματα
258
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Ερωτηση κρισεως: αν μπορουσατε να παρετε ενα ps3(περιοχης 1) μεταχειρισμενο για ενα 1-1,5 μηνα με καθημερινη χρηση 10 ωρων περιπου στη τιμη των 400ευρω θα το περνατε?
Εννοείτε! Πάρτο ασυζητητή!
 




Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Ερωτηση κρισεως: αν μπορουσατε να παρετε ενα ps3(περιοχης 1) μεταχειρισμενο για ενα 1-1,5 μηνα με καθημερινη χρηση 10 ωρων περιπου στη τιμη των 400ευρω θα το περνατε?
Μην φοβάσαι για την χρήση, είναι πολύ γερά μηχανήματα , αλλά αν μιλάμε για των 20gb εγώ θα περίμενα το ευρωπαϊκό … για 60GB είναι αρκετά καλή τιμή.
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Μην ξεχνάμε πως στην πραγματικότητα αυτό το παθαίνουμε όλοι μας από την MS κυρίως, θέλουμε δεν θέλουμε.
(και δεν είναι ένα χαζό αστειάκι όπως συμβαίνει για όλες τις άλλες εταιρίες.)
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Στην πραγματικότητα αυτό το παθαίνουμε όλοι μας από την MS κυρίως, θέλουμε δεν θέλουμε και δεν είναι ένα χαζό αστειάκι όπως για όλες τις άλλες εταιρίες.
Σε ξαναρώτησα, αλλά χάθηκε. Γιατί το παθαίνεις από την Microsoft; Πότε σε δούλεψε μπροστά στα μούτρα σου; Πότε δεν έδειξε σεβασμό στον καταναλωτή; Εταιρεία είναι που αποσκοπεί στο κέρδος, αλλά δεν την είδα να δημιουργεί γύρω από τα μηχανήματά της ντόρο με ψέματα (πχ prerender screenshots που καμία σχέση δεν έχουν με την πραγματικότητα, φήμες για παιχνιδομηχανές που τις χρησιμοποιεί ο Σαντάμ για να ρίξει πυραύλους, μούσια για τεράστια ισχύ κτλ κτλ κτλ)
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Τα είπα μια φορά και βαριέμαι τώρα , άσε που είναι και αυτονόητα.

Ισως κάποιοι δεν το βλέπουν ή το έχουν συνηθίσει , αλλά οι ποσότητες που μας ρίχνει η συγκεκριμένη είναι τόσο μεγάλες που φαίνεται σαν αστείο ότι και να πούμε για άλλη.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top