Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Δεν το είπα εγώ .... "Τα γραφικα, εκτος του αυτοκινητου, συγκρινονται ανετα με αυτα του ps2, τιποτα το ιδιαιτερο δηλαδη" .

Το 360 είναι πιο περιορισμένων δυνατοτήτων μηχάνημα , αλλά εύκολο στο προγραμματισμό και έχει σχετικά πλησιάσει τα όρια του ... μην περιμένετε από το 3ο NFS που θα βγει στην κονσόλα να σας αφήσει με ανοιχτό το στόμα , πάνω κάτω τα ίδια θα είναι.

Σε αντίθεση με το ps3 που είναι δύσκολο - καινούργιο και δεν έχουν εκμεταλλευτεί τις δυνατότητές του καθόλου , και ειδικά μερικά port που γίνονται από xbox.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Το 360 είναι πιο περιορισμένων δυνατοτήτων μηχάνημα .
:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
Βρε το καϋμένο το 360...

Μάλλον συγκρίνεις το 360 με τα αρχικά ψέματα της Sony για το PS3 (Ξέρεις... όπως έλεγαν ότι το PS2 το αγοράζει το Ιρακ για να... κατευθύνει πυραύλους! :happy_5: ). Κόψε-κόψε το PS3 έγινε τόσο καϋμένο, όσο και το 360...
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Μιλάω για το μέλλον ... στο xbox για πόλους λόγους έχουν καταφέρει να εκμεταλλευτούν μεγάλο μέρος των δυνατοτήτων του μέχρι σήμερα, ενώ στο ps3 για πολλούς επίσης λόγους είναι ακόμα σε πολύ πιο μικρό ποσοστό.


Μην τα θές και όλα δικά σου... όλοι παραδεχόμαστε ότι το xbox360 βγάζει εύκολα την δύναμή του , έχει κάνει καλή δουλειά η MS στην υποστήριξη, συν ότι είχαν πιο πολύ χρόνο να δουλέψουν .
Δεν είναι λογικό να μην αναγνωρίζεις ότι έχουν εκμεταλλευτεί σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό τις δυνατότητές του σε σχέση με το δύσκολο αργοπορημένο και χωρίς τέλεια αρχική υποστήριξη ps3.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Πάντως είναι εντελώς pathetic όλα μα όλα τα τόπικ περί PS3 τα εξελίσσονται σε flame και vs. από κατόχους του 360. Γιατί δεν παίζουν και λίγο με την κονσόλα τους να μας αφήσουν ησύχους;
Ηρεμήστε παιδιά, την πήρατε, την πληρώσατε, δεν χρειάζεται και να αποδείξετε ότι είναι και καλύτερη. Είναι λίγο στα πλαίσιο μέτρησης στην τουαλέ... εχμ τηλεόραση, pixels & frames :happy_5:
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
marviν εγω δεν εχω καμια κονσολα pc παντα.αλλα με αυτα που γραφει ο αλλος πως να μην τον κραξεις.

απο που ρε μπιλακο εσυ καταλαβες οτι το 360 ειναι στο οριο του?σχεδιασες το συστημα γραφικων και ξερεις καλυτερα μαλον.

βεβαια βεβαια.η πανισχυρη 7800gtx(κομενη κιολας)στο ps3θα φερει την επανασταση.οταν θα πανε οι devs να προγραματισουν τα textures υψηλης αναλυσης στα ταπεινα 256ram να δω τι θα πρωτοχωρεσουνε.

μπιλακο παρτο χαμπαρι.η sony δεν πουλαει το ps3 οπως τελικα το ηθελε εκεινη.αλλα το κανει με νυχια και με δοντια να νομιζεις εσυ οτι ειναι αυτο που ηθελε η σονυ.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Ρε παιδιά το PS3 όσοι το αγόρασαν στην Αμερική το πήραν για το blu-ray μη γελιόμαστε τώρα.....και στην Ιαπωνία έχω ακούσει ότι δεν πουλάει καλά και τα καταστήματα πουλάνε σε εξευτελιστικές τιμές την έκδοση των 20gb γύρω στα 310$(232,5Ε).......και εγώ αν το πάρω θα το πάρω μόνο και μόνο για το blu-ray του......βγάλτε συμπεράσματα....
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
απο που ρε μπιλακο εσυ καταλαβες οτι το 360 ειναι στο οριο του?σχεδιασες το συστημα γραφικων και ξερεις καλυτερα μαλον.
Λίγο πιο πάνω έγραψα που τα ξέρω ... ας τα πω με ένα παράδειγμα.


Αν υποθέσουμε ότι και τα δυο μηχανήματα είναι στο 60% των δυνατοτήτων τους τώρα.
-Αυτό θα σήμαινε ότι τα εργαλεία που έδωσε η Sony δεν άργισαν και είναι τουλάχιστον εξίσου καλά με της MS...
-Αυτό θα σήμαινε ότι ο cell δεν είναι τόσο πολύπλοκος όσο λένε όλοι και κατάφεραν να τον αξιοποιήσουν από την αρχή καλύτερα από ότι έκαναν στο xbox.
-Οτι ο ένας χρόνος προβάδισμα που είχε το xbox δεν βοήθησε τους προγραμματιστές να μάθουν πιο καλά το σύστημα.
-Οτι τα games του ps3 δεν είναι port και σε όλα έχει γίνει τόση δουλειά όση και στο 360, κλπ κλπ

Ελπίζω να είναι αρκετά ... κυρίως ο πρώτος χρόνος είναι σημαντικός, ιδιέτερα αν έχεις ένα δύσκολο μηχάνημα σαν το ps3.
Και ενώ στο 360 δεν περιμένουμε να δούμε φοβερά και τρομερά πράγματα από εδώ και εμπρός θα τα δούμε με το ps3 που είναι ακόμα στην αρχή.

Ρε παιδιά το PS3 όσοι το αγόρασαν στην Αμερική το πήραν για το blu-ray μη γελιόμαστε τώρα.....και στην Ιαπωνία έχω ακούσει ότι δεν πουλάει καλά και τα καταστήματα πουλάνε σε εξευτελιστικές τιμές την έκδοση των 20gb γύρω στα 310$(232,5Ε).......και εγώ αν το πάρω θα το πάρω μόνο και μόνο για το blu-ray του......βγάλτε συμπεράσματα....
Δεν είναι κακό ... στην αρχή το ps3 θα πουλήσει και για αυτό , μέχρι να μάθουν το σύστημα και να βγούν πολλές παιχνιδάρες.
Αργότερα που θα πέσουν και οι τιμές το BR θα είναι απλά ένα extra.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Ο χαρακτήρας του PS3 είναι διττός. Το αποτέλεσμα είναι στις συζητήσεις για το format war όσοι υποστηρίζουν το HD-DVD να λένε ότι είναι κονσόλα και κανείς δεν το παίρνει για τις ταινίες και στις συζητήσεις για τα παιχνίδια το αντίθετο! :crazy_1:
Δεν μπορεί να κριθεί πάντως μέσα στο πρώτο εξάμηνο, μην κάνετε λες και δεν έχετε ξαναπαρακολουθήσει launch.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Ρε παιδιά το PS3 όσοι το αγόρασαν στην Αμερική το πήραν για το blu-ray μη γελιόμαστε τώρα.....και στην Ιαπωνία έχω ακούσει ότι δεν πουλάει καλά και τα καταστήματα πουλάνε σε εξευτελιστικές τιμές την έκδοση των 20gb γύρω στα 310$(232,5Ε).......και εγώ αν το πάρω θα το πάρω μόνο και μόνο για το blu-ray του......βγάλτε συμπεράσματα....
Aυτό ήταν μια μέρα από ένα κατάστημα (25% έκπτωση νομίζω) και ούτε ξέρω σε τι ποσότητες...
Μην ξεχνάμε ότι και το 360 είχε 20% έκπτωση στο Carrefour τον πρώτο καιρό , δεν λέει τίποτα.

Γενικά το ps3 έχει πουλήσει λιδο πιο πολύ από ότι το 360 πέρσι, και δεν έχει μπει καν η Ευρώπη ...
(την στιγμή που δεν είναι και το μόνο next-gen και είχε ελάχιστες ποσότητες στην αρχή, δεν είναι τόσο άσχημα.)
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Aυτό ήταν μια μέρα από ένα κατάστημα (25% έκπτωση νομίζω) και ούτε ξέρω σε τι ποσότητες...
Μην ξεχνάμε ότι και το 360 είχε 20% έκπτωση στο Carrefour τον πρώτο καιρό , δεν λέει τίποτα.

Γενικά το ps3 έχει πουλήσει πιο πολύ από ότι το 360 πέρσι, και δεν έχει μπει καν η Ευρώπη ... την στιγμή που δεν είναι και το μόνο next-gen και είχε ελάχιστες ποσότητες στην αρχή, δεν είναι τόσο άσχημα.
Όπως είπα και παραπάνω το PS3 πούλησε καλά στην Αμερική λόγο του blu-ray......το ότι κάποια στιγμή θα βγάλει καλά παιχνίδια αυτό ενοείται...πως εξηγείς όμως ότι το WII που κυκλοφόρισε ταυτόχρονα με το PS3 έχει πουλήσει κιόλας 4,500,000 παγκοσμίως και το PS3 μόνο 1,400,000??????Εντάξει καθυστέρισε στην Ευρώπη οπότε ας βάλουμε κι άλλο 1,000,000 στην καλύτερη περίπτωση μας κάνουν 2,400,000.....και πάλι η διαφορά ειναι τεράστια...κι έτσι φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι 600Ε είναι πολλά για κονσόλα όχι όμως και για blu-ray player..............:cool_3:
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Το wii "έχει" όλο το κοινό των old gen κονσόλων - SD TV που είναι τεράστιο, συν το wiinode που είναι κάτι καινούργιο και προσέλκυσε ακόμα και άτομα που δεν ήταν gamer μεγαλώνοντας ακόμα την αγορά.

To ps3 έχει εντελώς διαφορετικό κοινό , δίνει ότι καλύτερο σε κατόχους HD-TV και μεγαλώνει επίσης την αγορά , αλλά προς άλλη κατεύθυνση.

Υπάρχει χώρος και για τα 2 αφού είναι πολύ διαφορετικά... μπορεί κάποιος να έχει wii σε μια τηλεόραση και ps3 στην άλλη χωρίς πρόβλημα , σιγά-σιγά που θα πέφτουν και οι τιμές για HD θα δούμε πως θα πάει το πράγμα και αν έκανε καλά η Sony που πήγε εκεί.
(κατά την γνώμη μου ναι... αν έμενε σε SD ή έκανε τσιγκουνιές σαν το 360 θα ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα)
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Το wii "έχει" όλο το κοινό των old gen κονσόλων - SD TV που είναι τεράστιο, συν το wiinode που είναι κάτι καινούργιο και προσέλκυσε ακόμα και άτομα που δεν ήταν gamer μεγαλώνοντας ακόμα την αγορά.

To ps3 έχει εντελώς διαφορετικό κοινό , δίνει ότι καλύτερο σε κατόχους HD-TV και μεγαλώνει επίσης την αγορά , αλλά προς άλλη κατεύθυνση.

Υπάρχει χώρος και για τα 2 αφού είναι πολύ διαφορετικά... μπορεί κάποιος να έχει wii σε μια τηλεόραση και ps3 στην άλλη χωρίς πρόβλημα , σιγά-σιγά που θα πέφτουν και οι τιμές για HD θα δούμε πως θα πάει το πράγμα και αν έκανε καλά η Sony που πήγε εκεί.
(κατά την γνώμη μου ναι... αν έμενε σε SD ή έκανε τσιγκουνιές σαν το 360 θα ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα)
Αυτή τη φορά θα συμφωνίσω μαζί σου.....εγώ με τη Sony τα έχω βάλει που αποφάσισε να μην κυκλοφορίσει την φθηνότερη εκδοση των 20gb στην Ευρώπη......την οποία μάλιστα εγώ θα την έπαιρνα 456,73Ε λόγο του χαμηλότερου ΦΠΑ που υπάρχει στην περιοχή που μένω........:mad_2:
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

...κι έτσι φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι 600Ε είναι πολλά για κονσόλα όχι όμως και για blu-ray player..............:cool_3:
Ισως η σωστοτερη προταση(κατα τη γνωμη μου) που εχω διαβασει.:cool_4: Αυτο φυσικα προς το παρον, βλεπουμε για αργοτερα.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν!!!

Ισως η σωστοτερη προταση(κατα τη γνωμη μου) που εχω διαβασει.:cool_4: Αυτο φυσικα προς το παρον, βλεπουμε για αργοτερα.
thanks:beer:
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
blizard;449379 Αν υποθέσουμε ότι και τα δυο μηχανήματα είναι στο 60% των δυνατοτήτων τους τώρα. -Αυτό θα σήμαινε ότι τα εργαλεία που έδωσε η Sony δεν άργισαν και είναι τουλάχιστον εξίσου καλά με της MS... -Αυτό θα σήμαινε ότι ο cell δεν είναι τόσο πολύπλοκος όσο λένε όλοι και κατάφεραν να τον αξιοποιήσουν από την αρχή καλύτερα από ότι έκαναν στο xbox. -Οτι ο ένας χρόνος προβάδισμα που είχε το xbox δεν βοήθησε τους προγραμματιστές να μάθουν πιο καλά το σύστημα. -Οτι τα games του ps3 δεν είναι port και σε όλα έχει γίνει τόση δουλειά όση και στο 360 said:
καλα ρε πας καλα?μυαλο εχεις καθολου η τα πετας ετσι?αν ειναι το ps3 στο 60%τον δυνατοτητων του με αυτα τα μουφα παιχνιδια που εχει που ειναι ολα υποδυεστερα απο το 360 ζητω που καηκε η σονυ μαζι με τους κατοχους των ps3.

αντε δες τι παιχνιδια ερχονται στο 360 μεσα στο 2007 και τι παιχνιδια στο ps3.
απλα αντε γεια.o fanboysmos σου δεν σε αφηνει να δεις την πραγματικοτητα αλλα σε ξερω δεν προκειται να δεις τιποτα αντικειμενικα.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
καλα ρε πας καλα?μυαλο εχεις καθολου η τα πετας ετσι?αν ειναι το ps3 στο 60%τον δυνατοτητων του με αυτα τα μουφα παιχνιδια που εχει που ειναι ολα υποδυεστερα απο το 360 ζητω που καηκε η σονυ μαζι με τους κατοχους των ps3.
Τα περισσότερα έχουν ελάχιστες ώς καμία διαφορά , μερικά είναι 1080p στο ps3 και έρχονται κάποια σαν το oblivion πολύ καλύτερα.

Φυσικά είναι πολύ πιο χαμηλά από το 60% το ps3, και πιο ψηλά το 360...
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Παίδες, άλλος ένας προσωπικός χαρακτηρισμός και το θέμα κλειδώνει. Θα το πώ μία τελευταία φορά. Διαφωνήστε πολιτισμενα...
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Ναι, αλλά δεν ξέρεις αν όλοι θέλουν να μείνει ανοιχτό ένα topic ... πχ εδώ είναι για το ps3 και μπορεί κάποιοι να μην ενδιαφέρονται .

Εγώ που έχω ps3 οκ, θέλω και δεν έκανα προσωπικό χαρακτηρισμό , αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους.
(sorry για την παρέμβαση , αλλά αν γίνεται να ξεκαθαρίσει αυτό ώστε να ξέρω τι μπορώ να κάνω.)
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Ναι, αλλά δεν ξέρεις αν όλοι θέλουν να μείνει ανοιχτό ένα topic ... πχ εδώ είναι για το ps3 και μπορεί κάποιοι να μην ενδιαφέρονται .

Εγώ που έχω ps3 οκ, θέλω και δεν έκανα προσωπικό χαρακτηρισμό , αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους.
(sorry για την παρέμβαση , αλλά αν γίνεται να ξεκαθαρίσει αυτό ώστε να ξέρω τι μπορώ να κάνω.)
Δεν μιλούσα μόνο για σένα. Γενικά...
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Αυτή η τρέλα από τη μία με το xbox360 κι από την άλλη με το ps3 μ έχει αφήσει άφωνο. Παρακολουθώ καιρό τώρα την απίστευτη αντιπαράθεση και δεν μπορώ να τη χωνέψω.
Για όνομα του Θεού, αν δεν έχετε μεγάλο πακέτο μετοχών των 2 εταιριών (και εννοώ μεγάλο), είναι στο επίπεδο του ακαταλόγιστου η κόντρα αυτή.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.719
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top