Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Τα παιδάκια να χαρούν.
Αλλά αυτά του νηπιαγωγείου θα χαρούν με τραγούδια κρητικά,θρακιώτικα και ''πίνω μπάφους και παίζω προ''?
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Σήμερα έχει γιορτή το δημοτικό.


Αφού έβαλαν νησιώτικα τώρα παίζει ''πίνω και μεθώ''.
 

Μηνύματα
55
Reaction score
48
Σκέφτομαι οτι έχω πάρει διαζύγιο με την τύχη...
Το τελευταίο 2ημερο έφαγα στην δουλειά μου όση βροχή δεν έφαγα όλο τον χειμώνα
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Συνελήφθη ο συνταξιούχος αστυνομικός που έστελνε φακέλους με σφαίρες σε πολιτικούς....
Αδιαφορώ αν ήταν αστυνομικός ή καντηλανάφτης.
΄Ομως το να είναι συνταξιούχος απ τα 50 , με εκνευρίζει πολύ!
 

D

Deleted member 23222

Guest
Αδιαφορώ αν ήταν αστυνομικός ή καντηλανάφτης.
΄Ομως το να είναι συνταξιούχος απ τα 50 , με εκνευρίζει πολύ!
Κι εμένα,γιατί θα έκανα τα χαρτιά μου σε λίγο...
Γ@μ0 την τύχη μου μέσα...>:(
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Ετσι είναι σ"αυτήν την γαμημένη χώρα. Και μετά αναρωτιόμαστε τι μας φταίει?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Όταν κάποιος δεν σε ξέρει είναι λογικό να σου εκθειάζει πράγματα και καταστάσεις κι εσύ όταν τ' ακούς ν' ανατριχιάζεις από ...τρόμο. :D Αν όμως σε ξέρει καιρό και έχει πλήρη γνώση του γούστου και των παραξενιών σου, τότε η πρακτική αυτή είναι απλή ανοησία.

"Φιλικό" ζευγάρι με παιδί συνομήλικο με το δικό μας (εδώ σταματούν οι ομοιότητες) γνωρίζει ότι δεν πάω στην παραλία αν δεν πληρούνται συγκεκριμένες προϋποθέσεις, δεν τρώω σπιτικά/μαμαδίσια φαγητά με τίποτα και σε πιθανές διακοπές αρέσκομαι να επισκέπτομαι τα γνωστά εστιατόρια της εκάστοτε περιοχής, και, τέλος, βαριέμαι σε συνύπαρξη με παρέα για πάνω από 2-3 ώρες κι αυτό μία φορά στο τόσο.

Αυτό το ζευγάρι λοιπόν μου πρότεινε ( με ύφος "τι σου ετοιμάζουμε!!!" ) να πάμε για μία βδομάδα στο παραλιακό εξοχικό χωριό του τόπου καταγωγής της κοπέλας όπου έχουν σπίτι οι γονείς της.

"Θα μένουμε στο σπίτι όλοι μαζί (το σπίτι είναι πολύ μικρό με εξωτερική ντουζιέρα), θα μιλάμε, θα παίζουμε, θα μας μαγειρεύει η γιαγιά (help!!!), θα είμαστε όλη μέρα στην παραλία (έχει 50 μέτρα μήκος, άπειρο κόσμο και ανύπαρκτη οργάνωση) και όλα αυτά μακριά από υπολογιστές, τηλεοράσεις και ίντερνετ!"

Σημειωτέον, ο πιο κοντινός "πολιτισμός" είναι στα 20 χιλιόμετρα...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Όταν κάποιος δεν σε ξέρει είναι λογικό να σου εκθειάζει πράγματα και καταστάσεις κι εσύ όταν τ' ακούς ν' ανατριχιάζεις από ...τρόμο. :D Αν όμως σε ξέρει καιρό και έχει πλήρη γνώση του γούστου και των παραξενιών σου, τότε η πρακτική αυτή είναι απλή ανοησία.

"Φιλικό" ζευγάρι με παιδί συνομήλικο με το δικό μας (εδώ σταματούν οι ομοιότητες) γνωρίζει ότι δεν πάω στην παραλία αν δεν πληρούνται συγκεκριμένες προϋποθέσεις, δεν τρώω σπιτικά/μαμαδίσια φαγητά με τίποτα και σε πιθανές διακοπές αρέσκομαι να επισκέπτομαι τα γνωστά εστιατόρια της εκάστοτε περιοχής, και, τέλος, βαριέμαι σε συνύπαρξη με παρέα για πάνω από 2-3 ώρες κι αυτό μία φορά στο τόσο.

Αυτό το ζευγάρι λοιπόν μου πρότεινε ( με ύφος "τι σου ετοιμάζουμε!!!" ) να πάμε για μία βδομάδα στο παραλιακό εξοχικό χωριό του τόπου καταγωγής της κοπέλας όπου έχουν σπίτι οι γονείς της.

"Θα μένουμε στο σπίτι όλοι μαζί (το σπίτι είναι πολύ μικρό με εξωτερική ντουζιέρα), θα μιλάμε, θα παίζουμε, θα μας μαγειρεύει η γιαγιά (help!!!), θα είμαστε όλη μέρα στην παραλία (έχει 50 μέτρα μήκος, άπειρο κόσμο και ανύπαρκτη οργάνωση) και όλα αυτά μακριά από υπολογιστές, τηλεοράσεις και ίντερνετ!"

Σημειωτέον, ο πιο κοντινός "πολιτισμός" είναι στα 20 χιλιόμετρα...

Αντε βρε σούφεξε, που να ξαναβρείς τέτοια ευκαιρία ? Όχι εγώ δεν θα σου κάνω παρέα. Ούτε καν θα το διανοηθώ. ΚΑΛΆ ΝΑ ΠΕΡΆΣΕΙΣ ΑΛΕΞ .
[DOUBLEPOST=1499281920][/DOUBLEPOST]Μακριά από Internet και άλλες τέτχιες αηδίες που λέει και ο ear.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Αντε βρε σούφεξε, που να ξαναβρείς τέτοια ευκαιρία ? Όχι εγώ δεν θα σου κάνω παρέα. Ούτε καν θα το διανοηθώ. ΚΑΛΆ ΝΑ ΠΕΡΆΣΕΙΣ ΑΛΕΞ .
[DOUBLEPOST=1499281920][/DOUBLEPOST]Μακριά από Internet και άλλες τέτχιες αηδίες που λέει και ο ear.
:lolsign:

Το ωραίο είναι ότι δεν μπορούν να καταλάβουν πώς αρνήθηκα τέτοια πρόταση...
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
Όταν κάποιος δεν σε ξέρει είναι λογικό να σου εκθειάζει πράγματα και καταστάσεις κι εσύ όταν τ' ακούς ν' ανατριχιάζεις από ...τρόμο. :D Αν όμως σε ξέρει καιρό και έχει πλήρη γνώση του γούστου και των παραξενιών σου, τότε η πρακτική αυτή είναι απλή ανοησία.

"Φιλικό" ζευγάρι με παιδί συνομήλικο με το δικό μας (εδώ σταματούν οι ομοιότητες) γνωρίζει ότι δεν πάω στην παραλία αν δεν πληρούνται συγκεκριμένες προϋποθέσεις, δεν τρώω σπιτικά/μαμαδίσια φαγητά με τίποτα και σε πιθανές διακοπές αρέσκομαι να επισκέπτομαι τα γνωστά εστιατόρια της εκάστοτε περιοχής, και, τέλος, βαριέμαι σε συνύπαρξη με παρέα για πάνω από 2-3 ώρες κι αυτό μία φορά στο τόσο.

Αυτό το ζευγάρι λοιπόν μου πρότεινε ( με ύφος "τι σου ετοιμάζουμε!!!" ) να πάμε για μία βδομάδα στο παραλιακό εξοχικό χωριό του τόπου καταγωγής της κοπέλας όπου έχουν σπίτι οι γονείς της.

"Θα μένουμε στο σπίτι όλοι μαζί (το σπίτι είναι πολύ μικρό με εξωτερική ντουζιέρα), θα μιλάμε, θα παίζουμε, θα μας μαγειρεύει η γιαγιά (help!!!), θα είμαστε όλη μέρα στην παραλία (έχει 50 μέτρα μήκος, άπειρο κόσμο και ανύπαρκτη οργάνωση) και όλα αυτά μακριά από υπολογιστές, τηλεοράσεις και ίντερνετ!"

Σημειωτέον, ο πιο κοντινός "πολιτισμός" είναι στα 20 χιλιόμετρα...
Κρίμα να χάσεις τέτοιο επίγειο παράδεισο! :p

Άσε την κόλαση σ' εμάς. :D
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Μακάρι να μου κάναν εμένα τέτοια πρόταση! Θα πήγαινα, θα είχα Data στο κινητό και θα το έκανα hotspot για το laptop. Με τα υπόλοιπα δεν έχω πρόβλημα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Μακάρι να μου κάναν εμένα τέτοια πρόταση! Θα πήγαινα, θα είχα Data στο κινητό και θα το έκανα hotspot για το laptop. Με τα υπόλοιπα δεν έχω πρόβλημα.
Τα data δεν είναι το πρόβλημα. Έχω όσα θες. Η "υποχρεωτική" συνύπαρξη με κάποιους που βαριέμαι στο δίλεπτο, σε ένα απομονωμένο κόλπο αλλά τίγκα στους λουόμενους (αυτούς που κουβαλάνε στην παραλία το μισό τους σπίτι) και φαγητό της γιαγιάς... Αααα και μπάνιο στο ντους της αυλής ενός σπιτιού με δύο δωμάτια με δύο οικογένειες, παππού και γιαγιά!

Και πάλι, αυτό που με ενόχλησε ήταν η πρόταση τη στιγμή που με ξέρουν χρόνια. Για τον απλό λόγο ότι κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να δεχτούν ότι υπάρχουν διαφορετικά γούστα.

Μπορεί να είναι και καλύτερα μήπως και δεν μας ξαναμιλήσουν. Ήμουν και λίγο απότομος στην απάντηση γιατί με πίεζαν. Ούτως ή άλλως, από τη γυναίκα μου τους γνώρισα και ποτέ δεν τους χώνεψα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.386
Reaction score
93.959
...κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να δεχτούν ότι υπάρχουν διαφορετικά γούστα.
Και σε βγάζουν και παράξενο αν έχεις διαφορετικά από αυτούς! :headbang:

Προσωπικά εγώ θα πήγαινα για να μην με πείτε παράξενο σαν τον xfader! :D
 


Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
:lolsign:

Το ωραίο είναι ότι δεν μπορούν να καταλάβουν πώς αρνήθηκα τέτοια πρόταση...

Αυτό το βρίσκω αξιοθαύμαστο!

Μένεις πιστός στον εαυτό σου και δεν σ ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων για σένα.
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377

Αειθαλές δένδρο που φθάνει σε ύψος τα 20 μέτρα, με σκούρα πράσινα φύλλα, λευκά άνθη και καρπούς που περιέχουν 5 σπόρους. Περιέχει καφεϊνη, θεοβρωμίνη, ταννίνες, ανθοκυάνη. Μπορεί και διεγείρει το κεντρικό νευρικό σύστημα και
http://botanakaiygeia.blogspot.com/2013/12/kola.html#


Cola nut

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kola_nut

In the 1800s, a pharmacist in Georgia, John Pemberton, took extracts of kola and coca and mixed them with sugar, other ingredients, and carbonated water to invent the first cola soft drink. His accountant tasted it and called it "Coca-Cola". Cocaine (but not the other extracts from the Peruvian coca leaf) was prohibited from soft drinks in the U.S. after 1904, and Coca-Cola no longer uses either kola or coca in its original recipe.

Στην κατανάλωση του καρπού του δέντρου κολα προσδίδεται παρόμοια σημασία με την χρήση της πίπας της ειρήνης στον πολιτισμό των ιθαγενών αμερικανών.

Εχθές μου πρόσφερε ένας νεαρός Αφρικανός δυο καρπούς για να δοκιμάσω.

Έχουν πικρή γεύση στην αρχή κι ενώ συνεχίζεις να μασάς ....γλυκαίνει η αίσθηση και γίνεται καρυδενια.




IMG_2549.JPG


Εκχύλισμα από τον φυσικό αυτό καρπό βρίσκουμε μέσα στο ...
IMG_2548.JPG


....Όσοι το πίνετε.....
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top