Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή


Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Αυτό γιατί είναι κακό; Κι εγώ μικρός μόνος μου πήγαινα σχολείο.



Πού το ξέρεις ότι δεν τις ψάχνουν; Επειδή δεν παίρνουν τηλέφωνο σπίτι σου όπως κάνανε παλιά; Τώρα κάθε παιδί έχει το κινητό του και μπορεί να επικοινωνεί με viber ανά πάσα στιγμή χωρίς να γίνεται αντιληπτό. Τώρα αν οι γονείς δεν τηλεφωνούν σε σένα να επιβεβαιώσουν ότι η κόρη τους λέει αλήθεια ότι κοιμάται σπίτι σου, έχει 2 εξηγήσεις.
Ή ότι οι γονείς εμπιστεύονται την κόρη τους ή ότι όντως δεν ενδιαφέρονται.

Όπως βλέπεις προσπαθώ να δω τα πράγματα από τη θετική πλευρά.
Σίγουρα το κέντρο τις Αθήνας δεν έχει σχέση με το πώς ήταν όταν πηγαίναμε εμείς σχολείο (εγώ πριν 37 χρόνια).

Και δευτερον όταν λέω ότι δεν ενδιαφέρονται ξέρω τι λέω.
Δεν υπήρξε καμία επικοινωνία ούτε με viber skype msg τίποτα.

Προσπαθώ να δω τα πράγματα και εγώ θετικά αλλά βλέπω πράγματα που μου είναι αδιανόητα πια.
Δεν λέω ότι είναι όλοι έτσι αλλά είναι μεγάλο ποσοστό έτσι.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- τα πικάπ είναι σαν τα σκυλιά ( ταλαιπωρία να τα εκπαιδεύσεις ) αλλά δίνεις και παίρνεις αγάπη . . . αλλιώς πάρε γάτα ( cd ) και ξενοιάζεις , αλλά ξεχνάς και την συναισθηματική επαφή
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.642
Reaction score
94.595
Καμία σχέση σκυλιά και πικάπ.

Τα σκυλιά και χωρίς να τα εκπαιδεύσεις, παίρνεις αγάπη! :rolleyes:
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Καμία σχέση σκυλιά και πικάπ.

Τα σκυλιά και χωρίς να τα εκπαιδεύσεις, παίρνεις αγάπη! :rolleyes:
- σαφώς , εννοώ να τα εκπαιδεύσεις να μήν λερώνουν πχ ενώ οι γάτες το ξέρουν από μόνες τους . . . το σκυλί πρέπει ανά καιρούς να το καθαρίζεις ( βινύλιο ) , η γάτα δεν χρειάζεται ( ψηφιακό αρχείο )
 



Μηνύματα
5.615
Reaction score
3.431
Την καλύτερη ακουστική αντίληψη την έχει ο άνθρωπος όταν είναι όρθιος για αυτό καμία φορά λέμε ...καθόμουν και δεν άκουσα καλά ή ήμουν ξαπλωμένος και δεν σε άκουσα
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
o τούρτας ήντα 'παθε ωρε παιδιά;
Τιτουκανεςρε; :)
τιποταρεσυ :eek:
Τούδωσα ένα warning, αλλά έχουμε συμφωνία γιατοθέμα. Ελπίζω να μην είναι αυτό, να το σβήσω αμαείναι.
να του δόκεις κι άλλο άμα είναι αυτό!

ΥΓ γιατί τον μάλωσες καλέ; :laugh:

 





Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.507
Αυτό γιατί είναι κακό; Κι εγώ μικρός μόνος μου πήγαινα σχολείο.



Πού το ξέρεις ότι δεν τις ψάχνουν; Επειδή δεν παίρνουν τηλέφωνο σπίτι σου όπως κάνανε παλιά; Τώρα κάθε παιδί έχει το κινητό του και μπορεί να επικοινωνεί με viber ανά πάσα στιγμή χωρίς να γίνεται αντιληπτό. Τώρα αν οι γονείς δεν τηλεφωνούν σε σένα να επιβεβαιώσουν ότι η κόρη τους λέει αλήθεια ότι κοιμάται σπίτι σου, έχει 2 εξηγήσεις.
Ή ότι οι γονείς εμπιστεύονται την κόρη τους ή ότι όντως δεν ενδιαφέρονται.

Όπως βλέπεις προσπαθώ να δω τα πράγματα από τη θετική πλευρά.

Ένα δεκατετράχρονο δεν το εμπιστεύεσαι ( ειδικά αν είναι κορίτσι ) κι αν έστω εμπιστεύεται αυτό ο γονιός του,δεν μπορεί όμως να εμπιστευτεί το άγνωστο γι αυτούς περιβάλλον του.

Τα περισσότερα παιδάκια που εξαφανίζονται και τα βρίσκουν μετά από έρευνες νεκρά ( εδώ που ζω ) βρίσκονταν καθ όδον στο σπίτι τους η σε παιδική χαρά μόνα τους.

Επίσης, ο καλός γείτονας,( υπεράνω κάθε υποψίας ) που προθυμοποιείται να πάει τα κοριτσάκια στη στάση για το σχολικό, ασελγεί επάνω τους χρόνια....κοκ

Δυστυχώς δεν μπορεί κανείς να σκέφτεται πάντα θετικά σε ότι έχει να κάνει με παιδιά σ ευαίσθητες ηλικίες.
.......
 




Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
παλικάρια....ήθελα να πάρω δώρο στα παιδιά τον Χάρι τον Πόττερ σε μπλέ δίσκο, κομπλέ όλες οι ταινίες, αλλά βασική προϋπόθεση να έχει ελληνικούς υπότιτλους....
Ξέρετε που μπορούμε να το βρούμε, μιας και στα πολύ γνωστά κ μεγάλα μαγαζά δεν βλέπω να το έχει.....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.867.530
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top