Featured Γυρίζοντας σελίδα...immersive.

Μηνύματα
818
Reaction score
977
έχει τρελαθεί ο άλλος εδώ

Χα...εγώ να δεις.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.603
Χα...εγώ να δεις.
Δικαιούσαι να πεις πραγματικά οτιδήποτε, όταν ένας μάλλον φανατικός JBL-άκιας λέει τα εξής:

I live for days like this when a company cares to give us the best sound reproduction we can get.

Neumann KH 310A shows the dedication of the design team to absolute objective perfection. Somehow the recipe here goes even beyond that producing a combine sound that delighted me and glued a smile on my face that has yet to disappear. Yes, $4,400 for a pair of these speakers is a lot of money. What you get though is design engineers perfecting the sound reproduction and not leaving you with the job of EQ to get there.

I wish I had a second one and time to sit back and listen for hours and hours. Nothing has sounded this impressive and dynamic on my workstation desk. I simply put the speaker on half inch of padding with no messing with alignment and any reason to reach for EQ. And received total, absolute pleasure.
 





Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.159
Reaction score
19.008
Πάντως και σε μεταχειρισμένα.. αν πας για 5+ ηχεία με τα sub τους ανεβαίνει το μπάτζετ σε επίπεδα δυσκολούτσικα για τους περισσότερους..
Επίσης έχω μια ανασφάλεια (δικό μου κόλλημα) όσο αφορά τα μεταχειρισμένα ειδικά αν πρόκειται για ενεργά και μάλιστα ακριβά ενεργά..
Θα προτιμούσα ίσως να ''ματώσω'' για καινούρια ή να πάρω λίγο φθηνότερα. :idk:

Βέβαια είναι λύση..
 

Μηνύματα
818
Reaction score
977
Να ρωτήσω γιατί έχω αρχίσει να το αντιμετωπίζω. Με 2 ηχεία και 3 sub πατάω 7 κουμπιά! Όσοι έχετε 7,8...10,12 ηχεία και τα sub πώς τ 'ανοίγεται όταν θέλετε ν' ακούσετε μουσική. Μία σκέψη είναι σύνδεση σε 1-2 πολύπριζα και με 1-2 κουμπιά ανοίγουν.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.686
Reaction score
28.022
Η πρώτη σοβαρή λύση είναι στουντιακό πολύπριζο με delay ανά socket ή ανά ζώνη. Κάτι σαν του @Dimifoot

H άλλη λύση είναι smart πρίζες και ένα κουμπί στο κινητό για όλα, ή με φωνητική εντολή από κάποιο smart hub (Siri, Google Home. Alexa).
 


Μηνύματα
1.298
Reaction score
2.575
Να ρωτήσω γιατί έχω αρχίσει να το αντιμετωπίζω. Με 2 ηχεία και 3 sub πατάω 7 κουμπιά! Όσοι έχετε 7,8...10,12 ηχεία και τα sub πώς τ 'ανοίγεται όταν θέλετε ν' ακούσετε μουσική. Μία σκέψη είναι σύνδεση σε 1-2 πολύπριζα και με 1-2 κουμπιά ανοίγουν.

Αυτές είχα όταν είχα πολλά ηχεία.
Μια χαρά , όλα από το iPad
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.686
Reaction score
28.022
Αν επιλέξεις ΤΑPO πάρε τις P110. Έχω και τις P100 και τις P110. Η P110 μετρά και καταναλώσεις. Υπόψη πως αν είναι πολλές που και που τις χάνει το app. Δηλαδή αν το ηχείο είναι σβηστό δεν θα μπορείς να το ανοίξεις, και αν είναι ανοιχτό δεν θα μπορείς να το κλείσεις. Στις 5 που έχω μόνιμα δεν υπάρχει θέμα. Τα Χριστούγεννα που είναι πάνω από 10 τα έχει τα θεματάκια του, που και που.
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Εγώ έχω απλές τηλεχειριζόμενες , 4 με ένα κοντρόλ.
Περίπου καμιά 10αριά γύρω γύρω σε όλο το σαλόνι για τα φωτιστικά.

Τα στέρεα ανάβουν όλα μαζί από τον ασφαλειοδιακόπτη του voltage regulator.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.603
Εγώ τα ανάβω όλα από ένα αυτοματακι από τον πίνακα ρεύματος, από τη γραμμή που τράβηξα για αυτά. 😁
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.923
Reaction score
12.584
Επειδή είχα από πριν στημένο σύστημα Philips Hue, έχω βάλει πρίζες IKEA Tradfri που είναι συμβατές.

Screenshot_20230521_190505_Hue.jpg
Screenshot_20230521_190517_Hue.jpg


Επίσης έχω Logitech Harmony Hub & Remote, οπότε έχω φτιάξει "δραστηριότητες" (activities ντε), οι οποίες ανάβουν και τις αντίστοιχες πρίζες. Ένα κουμπί (στο remote) ή 2 κλικ στην εφαρμογή.

Screenshot_20230521_191100_Harmony.jpg


Η επιλογή Stereo στις πρίζες δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ, είναι εκεί για αρχειακούς λόγους! Σας παρακαλώ μη με μπανάρετε! 🙄
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.414
Reaction score
74.725
Να ρωτήσω γιατί έχω αρχίσει να το αντιμετωπίζω. Με 2 ηχεία και 3 sub πατάω 7 κουμπιά! Όσοι έχετε 7,8...10,12 ηχεία και τα sub πώς τ 'ανοίγεται όταν θέλετε ν' ακούσετε μουσική. Μία σκέψη είναι σύνδεση σε 1-2 πολύπριζα και με 1-2 κουμπιά ανοίγουν.
Με 2 master-slave πολύπριζα.
Είχα Legrand για λίγα χρόνια, μα δεν άντεξαν κι έγιναν απλά πολύπριζα. Αυτά δείχνουν ανθεκτικότερα.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.800
Reaction score
11.043
Με 2 master-slave πολύπριζα.
Είχα Legrand για λίγα χρόνια, μα δεν άντεξαν κι έγιναν απλά πολύπριζα. Αυτά δείχνουν ανθεκτικότερα.
Τα follow switches ανοίγουν αμέσως μόλις ενεργοποιηθεί το main ή έχουν καθυστερήση;
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.624
Μηνύματα
2.868.456
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top