ΔΙΣΚΑΚΙ BLU RAY Η ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ.ΤΑΙΝΙΑΣ


Μηνύματα
5.607
Reaction score
3.420
Όπως λέει ο παρουσιαστής του Αδύναμου Κρίκου στην Κύπρο:

"κλαίω" ( με ειρωνικό τόνο και ύφος "μα καλά, γίνεται να υπάρχει τόσο αμαθής κόσμος ?" ) :D
Σοβαρή εκπομπή :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 


Μηνύματα
387
Reaction score
131
Ακόμα και αν δεν είναι REMUX ένα καλό rip με καλό crf σε H265 πολύ δύσκολα καταλαβαίνει κανείς διαφορά με γυμνό μάτι. Σίγουρα δεν είναι 100% το ίδιο αλλά το 90% αυτών που θα κοιτάνε την εικόνα ούτε που θα μπορούν να διακρίνουν διαφορές.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Να πω και γω την εμπειρια μου .
Αν εχεις "καλη" τηλεοραση σε ιντσες και ευκρινεια αξιζει η αγορα δισκου.
Η διαφορα ειναι αισθητη οσο πιο "δυνατο" μεσο αναπαραγωγης διαθετεις ...
και οπως εγραψες τη διαφορα την κανει και το player !
Οπως σε ολα τα πραγματα εικονας και ηχου υπαρχει η εννοια της αλυσιδας και καθε συστημα ειναι τοσο δυνατο οσο ο πιο αδυναμος κρικος του ...
Μπορει να εχω το ιδιο αρχειο , αλλα , αλλιως θα το παιξει το oppo , αλλιως το panasonic, αλλιως το media player .... αλλιως μια "φθηνη " τηλεοραση ,αλλιως ενα high end προβολικο , ευνοητα ενα κακο αρχειο δεν προκειται να παιξει καλα, εκτος αν το παιξεις σε crt ;)...
Απο κει και περα μπορεις να κανεις και τους αναλογους συμβιβασμους γιατι ειναι και η αγορα των δισκων ενα ακριβο χομπι που θελει συνεχως τροφοδοτηση .
Μπορεις επiσης αγαπημενες και ταινιες με εντυπωσιακη εικονα να της εχεις σε δισκο και τις αδιαφορες προς τη μορφη να τις εχεις σαν ενα καλο κατεβασμενο αρχειο ...
 

Μηνύματα
123
Reaction score
61
Και εγώ πιστεύω ότι το δισκάκι μαζι με το ανάλογο player και το κατάλληλο προβολικό είναι ανωτέρω από το κατέβασμα μιας ταινίας αυτό είναι αποψι μου αυτα αναφερονται και από μέλη άλλων φόρουμ.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
και μην ξεχνιομαστε , δεν μιλαμε για κριτικη ποιοτητας κανοντας μαντεψιες ...
αλλα αν τα εβαζες διπλα διπλα αν υπαρχει σημαντικη διαφορα ειναι το ερωτημα ,
και αυτο για καποιους που ειναι περισσοτερο απαιτητικοι απο το μεσο θεατη , που το ερωτημα του φιλου μας θα τον αφηνε παγερα αδιαφορο ...
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Και εγώ πιστεύω ότι το δισκάκι μαζι με το ανάλογο player και το κατάλληλο προβολικό είναι ανωτέρω από το κατέβασμα μιας ταινίας αυτό είναι αποψι μου αυτα αναφερονται και από μέλη άλλων φόρουμ.
Μπορείς να πιστεύεις πως και ο κεραυνός είναι θεϊκή οντότητα.

Για αυτούς που θέλουν να μάθουν και όχι να το παίζουν ότι ξέρουν, ότι έχει ο δίσκος, bit για bit, ίδια ακριβώς είναι η πληροφορία στον δίσκο/αποθηκευτικό χώρο όταν το κάνεις 1:1 rip δίχως επανασυμπίεση.

Βλακείες αν θέλετε να τις λέτε μεταξύ σας :)
 



Μηνύματα
579
Reaction score
63
Αν και ειναι λιγο χαζο να αντιπαρατιθεμεθα για το αυτονοητο . οποιος εχει ματια βλεπει . Αν τα βλεπετε ολα ιδια, τοτε ειστε πραγματικα τυχεροι ...
 






Μηνύματα
123
Reaction score
61
Δεν δίνω καμμία σημασια αλλά προσπαθώ να δω πως σκέφτονται μερικοί εδώ μέσα απαξιώνουν τα δισκάκια αλλά.χωρις αυτά τι θα κατεβαζεται τίποτα αλλά και πάλι πρέπει να υποστηρίξετε αυτο που κάνετε δηλαδή να κατεβάζετε ΔΩΡΕΑΝ ταινίες ενώ οι άλλοι που πληρώνουν οι νοικιάζουν δισκάκια είναι χαζοι και δεν έχουν γνώσεις ήθελα να ήξερα άμα δεν ήταν δωρεάν το κατέβασμα τι θα υποστηριζατε φυσικά. Τα δισκάκια εγώ προσωπικά θεωρώ αμαρτια να έχεις συστήματα χιλιάδων ευρώ και να ασχολησε με κατέβασμα ταινιών και όχι με δισκάκια αλλά και να σας φύγει η απορία έχω την δυνατότητα και εγώ να κατεβάζω ταινίες αλλά δεν μου πάει και μια απάντηση.στον φίλο που αναφέρει.για.τα καλωδια το ίδιο ακούς με ένα καλώδια 600 ευρώ με ένα καλώδιο 30 ευρώ άμα νομίζεις ότι δεν υπάρχει διαφορά τότε τι να πω !!!
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Για να μαθαίνεις , το wonder woman 1984 πρώτα βγήκε σε web rip , δεν ξέρω αν έχει βγεί ακόμα σε δισκάκι.
Κανένας δεν είπε ότι όποιος αγοράζει η νοικιάζει δισκάκια είναι χαζός.
Το thread είναι ποιό προτιμάει ο κόσμος , κατέβασμα ή δισκάκι.
Κάποιοι είπαν ότι ενα σωστό remux αρχείο 1:1 είναι ακριβώς το ίδιο με το δισκάκι. Γιατί? γιατί είναι τα ίδια bits ένα προς ένα αντεγραμμένα . Πιο απλό δεν γίνεται να στο κάνουμε.
Εσύ ότι θέλεις κάνε , νοίκιασε, αγόρασε , φιάξε , ότι γουστάρεις κάνε.
Εμείς είπαμε ότι είπαμε.
Οσο για τα καβλώδια έχουν γραφτεί τόσες πολλές φορές , δεν θα μπω στον κόπο να τα ξαναγράψω.
Εσύ άμα θες πάρε καβλωδια των 600e των 6000e ότι γουστάρεις , η τσέπη δικιά σου είναι .
Δεν νομίζω, το γνωρίζω, ότι είτε είναι το ίδιο είτε είναι χειρότερο αυτό των 600e.
Ανοιξε τα μάτια σου και μπες σε κανά site της προκοπής , να μορφωθείς και άσε τα χαλιεντάδικα, μόνο κακό στην τσέπη προκαλούν , Α! και παραισθήσεις στον εγκέφαλο ότι ακούς και βλέπεις καλύτερα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
94.001
αυτα αναφερονται και από μέλη άλλων φόρουμ.
Και πώς ξέρεις ότι έχουν δίκιο αυτά τα φόρουμ κι όχι το δικό μας;

Λοιπόν, όταν το κάνεις 1:1 rip δίχως επανασυμπίεση είναι το ίδιο.-
 

Μηνύματα
123
Reaction score
61
Υποδείξεις δεν χρειαζουμε γνωριζω το αντικείμενο καλύτερα από.σενα και επειδή αγαπώ αυτό το χομπι έχω ματωσει χρηματικά για αποκτήσω αυτά που έχω και αυτά που είχα εδώ και 30 χρόνια που ασχολουμε
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.315
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top