Δίλιτρα BMW και Mini με 306 ίππους

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Είν' καλά αυτά; Τι λέτε;

Δίλιτρα με εγκάρσιο κινητήρα με 306hp και 450Nm ροπής, front biased τετρακίνηση με μηχανικό μπλοκέ στο εμπρός διαφορικό, αποκλειστικά με οκτατάχυτο αυτόματο Aisin, και γιγάντια φρένα.

Του Max δεν τ' αρέσει η X2 M35i.



Αλλά:



Του Mat του αρέσει η (νέα σειρά 1) M135i, αλλά του άρεσε περσότερο η προηγούμενη M140i Xdrive (μη μου πεις :p ).



Κι άλλα.



 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Και 2 απο Mini Clubman με ολόιδια χαρακτηριστικά.





Το σύστημα θα τοποθετηθεί στα Clubman, Countryman αλλά και στο περιορισμένο σε 3000 κομμάτια προσθιοκίνητο τρίθυρο Mini JCW GP.


 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Χμμμ, σηκώνει το Aisin τόση ιπποδύναμη; Μην μου βάζετε ιδέες...

Γελάς Zizik; Γιατί το δικό μου να έχει μόνον 190; Και ο παράλληλος εγκέφαλος που δίνει άλλoυς 35 HP έχει ένα 500άρι. Μόνο που με άλλα 105 Nm ροπής το "ροπόμετρο" θα βγει εκτός κλίμακας (μετράει μέχρι το 400).

Πάντως δεν έχω βρει ακόμα πώς οδηγείς το X-Drive. Δεν το εμπιστεύομαι να πατήσω γκάζι για να πετάξει κώλο όπως η παλιά 3άρα. Αν αφήσεις το γκάζι βγάζει μούτρα, η τυπική συμπεριφορά είναι υποστροφική. Ώρες-ώρες φαίνεται ότι είναι καλύτερο να παίρνεις τη στροφή με γκάζι, αλλά δεν έχω βρει το πάτημά του ακόμα.
 
Last edited:



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Χμμμ, σηκώνει το Aisin τόση ιπποδύναμη; Μην μου βάζετε ιδέες...




To 35 αντέχει μέχρι 350Nm και το 45 (που φορούν τα diesel και αυτά του νήματος) μέχρι 480Nm. :party:


Γελάς Zizik; Γιατί το δικό μου να έχει μόνον 190; Και ο παράλληλος εγκέφαλος που δίνει άλλoυς 35 HP έχει ένα 500άρι. Μόνο που με άλλα 105 Nm ροπής το "ροπόμετρο" θα βγει εκτός κλίμακας (μετράει μέχρι το 400).

Πάντως δεν έχω βρει ακόμα πώς οδηγείς το X-Drive. Δεν το εμπιστεύομαι να πατήσω γκάζι για να πετάξει κώλο όπως η παλιά 3άρα. Αν αφήσεις το γκάζι βγάζει μούτρα, η τυπική συμπεριφορά είναι υποστροφική. Ώρες-ώρες φαίνεται ότι είναι καλύτερο να παίρνεις τη στροφή με γκάζι, αλλά δεν έχω βρει το πάτημά του ακόμα.
Ποιό μοντέλο, ποιό μοτόρι;
Αν έχει εγκάρσιο κινητήρα θέλει κόλπα και συνθήκες χαμηλής πολύ πρόσφυσης για να γυρίσει.

Χάλια χρωμα, το πράσινο με κόκκινο ουρανό είναι το πιο ωραίο:fuckyou:
Πράσινα είναι κι αυτά καλέ. :fuckyou::fuckyou:
 



TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Εννοείται. Άλλα όσο στρίβει το πρώτο μισό είναι άψογο. Μόλις αρχίσει να μπαίνει το πίσω μέρος αρχίζει να γέρνει και θυμάμαι ότι έχω αμάξι ψηλό και μακρύ. Στρίβει καλύτερα φορτωμένο παρά άδειο. Εκεί πρέπει να βρω το ζύγισμα με το γκάζι να περνάει η ροπή πίσω. Συνήθως όμως πίσω είναι τα 8χρονα και δίπλα μου κάθεται το ESP με τη φωνητική προειδοποίηση!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Χωρίς απενεργοποίηση του ESP δεν έχει παιχνίδια. :fuckyou:
 




Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΕΛΑ ΝΤΕ!

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ Η ΣΕΡΜΕΝΤΕ ΤΟΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΑΝΩ

ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 400ΗΡ ΑΠΟ 2,000ΚΕ.....
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
δεν στεκομαι σε αυτο γιατι δε με ενδιαφερει τοσο ουτε η σερμεντε ουτε τα μπεμπεκια.
ειναι καλα αυτοκινητα αλλα με τις τιμες που εχουν πρεπει να πουλησω ναρκωτικα σε μεγαλες ποσοτητες για να παρω κατι που μου αρεσει.

αλλα να μιλαμε για προγραμμα φετος (αλλα και πριν 10 χρονια ) και να εννοουμε παραλληλο εγκεφαλο αντι για χαρτογραφηση στον εργοστασιακο ειναι τοσο αναχρονιστικο και αναποτελεσματικο οσο δεν παιρνει. - ειδικα σε αυτοκινητα για τα οποια η αγορα των μετατροπων ειναι τεραστια
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ε όχι και παράλληλο εγκέφαλο
Turbo BMW & Mini εδώ και πολλά χρόνια μόνο παράλληλο.
Dinan, Schnitzer, Burger και όλοι οι άλλοι βελτιωτές, προσφέρουν αποκλειστικά παράλληλο.

Όταν βγουν απ' την εγγύηση, υπάρχουν λύσεις τις οποίες προσωπικά δεν θα προτιμούσα.

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ Η ΣΕΡΜΕΝΤΕ ΤΟΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΑΝΩ

ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 400ΗΡ ΑΠΟ 2,000ΚΕ.....
Δεν ανταγωνίζονται τις A45 τα νέα αλλά τις A35 (και τα S3, Golf R), σε απόδοση και τιμή. Η τρίλιτρη 140i που σε φυσιολογικές χώρες κόστιζε λιγότερο απο τις 45 ήταν η αντίστοιχή τους.

Σε λίγο καιρό υποθέτω εξάλλου, θα έρθει κι η άλλη. ;)
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.229
Reaction score
8.109
Bmw (mini) turbo ο παραλληλος δουλευει αριστα για 1 -2o σταδιο.
Μην μπερδευεστε με αλλα που θενε σωνει και καλα χαρτογραφηση στον μαμα. Απο εκει και απανω μπερδευεται η κατσταση οποτε θελει καλο προγραμματιστη. Μην πω για τον κομπρεσορα στα πρωτα μινι r53...
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
προγραμμα ειναι μονο αυτοπου γραφεται για σενα στον εγκεφαλο τον δικο σου
τα αλλα ειναι για να πουλανε οι οικοι.
ειναι πολλαπλασιες οι δυνατοτητες που σου προσφερει ο εργοστασιακος εγκεφαλος για να κανεις μια ολιστικη βελτιωση.
ο παραλληλος απλα κοροιδευει τον εργοστασιακο για να πετυχει αποτελεσματα με εμμεσο τροπο.
ειναι ντεμεκ μεχρι εκει που δεν παιρνει.
αμα θετε καλο προγραμματιστη και για μπεμβε πειτε μου να σας στειλω τηλεφωνο.
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Βρε καγκουρες, αφηστε τα αυτοκινητα σας στην ησυχια τους! Λες και τα πατε σε πιστα. Σκεφτειτε το περιβαλλον βρε, τα παιδια σας!

Αγοραστε σαμπγουφερ καλυτερα! Ή καλωδια ρευματος, ο,τι γουσταρετε τελος παντων.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top