Δεν αντέχω άλλο forthnet

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Εδώ και περιπου 4 μήνες έγινα , κακώς απο οτι αποδείχτηκε, συνδρομητής στο double play της forthnet.
Τα προβλήματα που έχω και μπορεί να αφορούν μόνο την περιοχή μου είναι
- τουλαχιστον μια πτώση δικτύου στις 20-30 ημέρες, η διάρκεια
της οποιαςκυμαίεται απο 5-6 ώρες εως και πάνω απο 15 όπως σήμερα. Βεβαια κατα την διάρκεια αυτής της διακοπ'ης δεν εχουμε ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ.
-η ταχύτητα που εχω στο ιντερνετ είναι ιδια με την 2αρα του οτε
-η πιθανότητα να πιάσεις γραμμή στην εξυπηρετηση πελατων είναι κάτι λιγότερο απο το να πιάσεις 5+1 στο τζοκερ.

αντε δεν λεω αλλα γιατι τα εχω πάρει.........:141:
 


Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Καλά μου λέγανε όλοι να προτιμήσω τον ΟΤΕ.
Κάτι ξέρανε.....
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Αυτα τα προβληματα που γραγεις ειχα οταν ημουν στην HOL. Πηγα στην φορτνετ. Με το που επερνα τηλ, το σηκωναν αμεσως. Ταχυτητα περιπου στα 13. Τωρα παρολο που μου προτεινουν καλυτερες τιμες (γυρω στα 10 ευρω) δεν αλαζω με τιποτα.
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Είμαι στην ΤΕΛΛΑΣ κάτι λιγότερο από 12 μήνες, 24άρα Double Play, Ηρακλειο, Κρήτη.
Τους τελευταίους 5 μήνες έχω καθημερινές πολύωρες διακοπές και μια μέρα δεν είχα ούτε σταθερό τηλέφωνο.
Ακόμα δεν μου έχουν στείλει το μόντεμ που δικαιούμουν βάση του συμβολαίου.
Εχω ακούσει τα πάντα, από το να αλλάξω τις πρίζες στο σπίτι μου μέχρι να απενεργοποιήσω το αντιβάηρους... Οτι έχει πρόβλημα η κάρτα δυκτίου στο πισί μέχρι ότι έχει πρόβλημα ο μπράουζερ που χρησιμοποιώ...
Πάνω-κάτω ίδιες ιστορίες με αυτές που είχα όταν ήμουν στην φόρθνετ και στην οτενέτ...
Ξέρω ότι υπάρχει άλλο ένα μέλος μας που έχει τα ίδια ακριβώς προβληματα με τα δικά μου και μένει στην ίδια περιοχή με μένα, στην ΤΕΛΛΑΣ και αυτός...
Τα συμπεράσματα δικά σας...

ΥΓ: από την HD συνάντηση του Ηρακλείου: αν θυμούμαι καλά ο Μιχάλης (?) είναι με το ίδιο πρόβλημα (ή ο Μηνάς?), αλλά και αν υπάρχουν και άλλοι μαζί μας, να συντονισουμε μια μαζική διαμαρτυρία γιατί τοσο καιρό τώρα μοναχοί μας δεν βλέπω να έχουμε καταφέρει κάτι...
Είμαι στην διάθεσή σας για περαιτέρω συνεννοηση,
Μιχάλη δεν γνωρίζω τον αριθμό του τηλεφώνου σου!
Νίκος Καλλέργης
μπορείτε μέσω πμ ή ημέηλ ([email protected]) ή στο 69-32-34-00-64
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Μηνύματα
45
Reaction score
0
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Φιλε μου καλήμερα δυστυχως είναι η χειροτερη εταιρια εγω ειμαι στα δικαστήρια μαζι τους αλλαξέ την εποιγοντως βαλε ΟΤΕ να ησυχάσεις όλες ειναι απαράδεκτες.Καλο κουραγιο
 

Μηνύματα
1.941
Reaction score
373
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Δεν ξερω ρε παιδια,
εχω Τελλας εδω και 2 χρονια περ. και δεν εχω το παραμικρο...
Στην αρχη ειχα κατι προβληματα αλλα μονο τις πρωινες ωρες και για 2-3 ωρες το πολυ.
Απο τοτε δεν εχω τιποτα.
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Δεν ξερω ρε παιδια,
εχω Τελλας εδω και 2 χρονια περ. και δεν εχω το παραμικρο...
Στην αρχη ειχα κατι προβληματα αλλα μονο τις πρωινες ωρες και για 2-3 ωρες το πολυ.
Απο τοτε δεν εχω τιποτα.
Καταρχάς Καλημέρα και Καλή βδομάδα να'χουμε!
Κατά δεύτερο πέ μου τ'όνομά σου!
Κατά τρίτο, κι εγώ πιστεύω, και απ'ότι μου έλεγε και
ο Μιχάλης που από την ομιλία του καταλαβαίνω ότι
και ξέρει αρκετά περισσότερα για το θέμα, αλλά έχει
και περισσότερες γνώσεις στο αντικείμενο από μένα,
ότι είναι θέμα περιοχής (Θέρισσος)...
Νίκος
 

Μηνύματα
1.941
Reaction score
373
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Καλη εβδομαδα σε ολους (κι αν εχουμε εξεγερσεις οπως "προεβλεψε" καποιος οικονομολογος, θα ειναι ακομα καλυτερη, χεχε)


Αν ειναι απλα θεμα περιοχης τοτε δεν φταιει ο παροχος...
Δλδ ο καθε παροχος σιγουρα θα εχει προβληματικες περιοχες.
Ισως ομως ο ΟΤΕ (λογω μεγαλου δικτυου) να εχει τα λιγοτερα (εικασιες κανω).
Τεσπα, οντως μενω κεντρικα στην Καλαμαρια, οποτε και γι'αυτο να εχω ελαχιστα προβληματα. Απο ταχυτητες συνηθως ειμαι στα 13-14 (αν και ο πωλητης μου ελεγε για 16 τουλαχιστον).

Μιχαλης.
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Επειδή η συντήρηση των δικτύων είναι δουλειά του ΟΤΕ και οι ιδιωτικές εταιρείες απλώς νοικιάζουν γραμμές, για οτιδήποτε προβλήματα υπάρχουν ευθύνεται ο ΟΤΕ. Και φυσικά οι γραμμές που νοικιάζει στους άλλους είναι οι χειρότερες και οι χειρότερα συντηρημένες. (βραχυκυκλώματα, νερά μέσα στα κανάλια κλπ...)

Οι κοπρίτες του ΟΤΕ έχουν και το μαχαίρι και το πεπόνι.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.240
Reaction score
27.870
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Από τότε που έβαλα Cyta σώθηκα.
Έβαλα και στο σπίτι και είμαι εντάξει.
Απ΄ότι ξέρω η Cyta δεν έχει παντού απ΄αυτά τα πως τα λένε τα τέτοια.
Αλλά όπου έχει είναι με δικό της δίκτυο και σύγχρονο.
Και η μόνη με δικό της σέρβις με τεχνικούς.
 


Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Από τότε που έβαλα Cyta σώθηκα.
Έβαλα και στο σπίτι και είμαι εντάξει.
Απ΄ότι ξέρω η Cyta δεν έχει παντού απ΄αυτά τα πως τα λένε τα τέτοια.
Αλλά όπου έχει είναι με δικό της δίκτυο και σύγχρονο.
Και η μόνη με δικό της σέρβις με τεχνικούς.
Ναι ηρθε απο Κυπρο για να μας σωσει :137:

Νοικιασμενες γραμμες του ΟΤΕ εχει βρε Μιχαλη μου. Απλα δεν εχει νοικιασει παντου γιατι δεν μπορει :126:
 

Μηνύματα
206
Reaction score
0
Αναπολώ τις εποχές όπου στα φόρα επικρατούσαν τα παρακάτω συνθήματα:
"Στον ΟΤΕ πΟΤΕ!"
"Να τον πουλήσουν, άχρηστος είναι"
"Ευτυχώς που ήρθαν οι ιδιώτες και έχουμε ποιότητα υπηρεσιών"
"απαράδεκτος ο ΟΤΕ"

και άλλα χαριτωμένα.
:109:

Θα έχουμε τα ίδια και με τη ΔΕΗ, άραγε?
 


Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Το σήμερα (και το αύριο, ίσως)

Αναπολώ τις εποχές όπου στα φόρα επικρατούσαν τα παρακάτω συνθήματα:
"Στον ΟΤΕ πΟΤΕ!"
"Να τον πουλήσουν, άχρηστος είναι"
"Ευτυχώς που ήρθαν οι ιδιώτες και έχουμε ποιότητα υπηρεσιών"
"απαράδεκτος ο ΟΤΕ"

και άλλα χαριτωμένα.
:109:

Θα έχουμε τα ίδια και με τη ΔΕΗ, άραγε?
Μμμμμ..... μάλιστα. Τότε που τα έγραφαν - αυτοί που τα έγραφαν - ήταν ακόμα ο ΟΤΕ δημόσιος και η επικρατούσα άποψη ήταν:
"Να ιδιωτικοποιηθεί ο ΟΤΕ, να ανοίξουν κι άλλες εταιρείες, να έχουμε ανταγωνισμό, να ανέβει η ποιότητα των υπηρεσιών και να πέσουν οι τιμές".

Και ο ΟΤΕ ιδιωτικοποιήθηκε, και άλλες εταιρείες μπήκαν στο παιχνίδι, και ανταγωνισμό έχουμε.

Αλλά ούτε ανέβασμα ποιότητας έχουμε, ούτε πέσιμο τιμών.

Όσο για τη ΔΕΗ, τα καμπανάκια έχουν χτυπήσει πολύ νωρίτερα. Ειρήσθω εν παρόδω, θυμάμαι κάποτε, που οι τότε πρωτοκλασσάτοι συνδικαλιστές της ΠΑΣΚΕ (δηλ. του ΠΑΣΟΚ) που είχαν την πλειοψηφία στο διοικητικό συμβούλιο της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ (αλλά και της ΟΜΕ-ΟΤΕ και στα συμβούλια άλλων ομοσπονδιών των τότε ΔΕΚΟ) φώναζαν το σύνθημα: "Ρεύμα φτηνό για το λαό".

Μετά, ΚΥΛΗΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ, γίναμε βουλευτές, υπουργοί, αντιπρόεδροι, παρά τω πρωθυπουργώ κ.α. ωραία, και σήμερα λέμε πως το κακό δημόσιο φταίει για όλα, να τα κάνουμε όλα ιδιωτικά να δούμε μιαν άσπρη μέρα.

Και βεβαίως κάποιοι θα δουν άσπρη-μέρα-ξέξασπρη-κι-απ'τον-ήλιο-ξεξασπρότερη, αλλά δεν θα είναι ο απλός κοσμάκης, αλλά κάποιοι "πολύ ολίγοι" που παίρνουν τη δημόσια περιουσία σε συσκευασία μπον-φιλέ και μετά πουλάνε "υπηρεσίες" κατά το - δικό τους - δοκούν, κι οποιανού του αρέσει. Και κάποιοι άλλοι που λαμβάνουν "το αζημίωτον", αφού προωθήσουν και υπογράψουν νόμους και διατάγματα, ώστε να μπορούν οι παραπάνω "πολύ ολίγοι" να καρπωθούν τα φιλέτα. Έτσι θα γίνει και με τις υπηρεσίες ενέργειας, εδώ θάστε και θάμαστε να τα ξανασυζητάμε μετά από 3-4 χρονάκια και να έχουμε συγκρίσεις με το σήμερα, που βέβαια είναι πολύ χειρότερο απ' το χθες και τρισχειρότερο απ' το προχθές και πάει λέγοντας.....

Καλησπέρα και καληνύχτα. :122:
-
 

Μηνύματα
206
Reaction score
0
Re: Το σήμερα (και το αύριο, ίσως)

Μμμμμ..... μάλιστα. Τότε που τα έγραφαν - αυτοί που τα έγραφαν - ήταν ακόμα ο ΟΤΕ δημόσιος και η επικρατούσα άποψη ήταν:
"Να ιδιωτικοποιηθεί ο ΟΤΕ, να ανοίξουν κι άλλες εταιρείες, να έχουμε ανταγωνισμό, να ανέβει η ποιότητα των υπηρεσιών και να πέσουν οι τιμές".

Και ο ΟΤΕ ιδιωτικοποιήθηκε, και άλλες εταιρείες μπήκαν στο παιχνίδι, και ανταγωνισμό έχουμε.

Αλλά ούτε ανέβασμα ποιότητας έχουμε, ούτε πέσιμο τιμών.

Όσο για τη ΔΕΗ, τα καμπανάκια έχουν χτυπήσει πολύ νωρίτερα. Ειρήσθω εν παρόδω, θυμάμαι κάποτε, που οι τότε πρωτοκλασσάτοι συνδικαλιστές της ΠΑΣΚΕ (δηλ. του ΠΑΣΟΚ) που είχαν την πλειοψηφία στο διοικητικό συμβούλιο της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ (αλλά και της ΟΜΕ-ΟΤΕ και στα συμβούλια άλλων ομοσπονδιών των τότε ΔΕΚΟ) φώναζαν το σύνθημα: "Ρεύμα φτηνό για το λαό".

Μετά, ΚΥΛΗΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ, γίναμε βουλευτές, υπουργοί, αντιπρόεδροι, παρά τω πρωθυπουργώ κ.α. ωραία, και σήμερα λέμε πως το κακό δημόσιο φταίει για όλα, να τα κάνουμε όλα ιδιωτικά να δούμε μιαν άσπρη μέρα.

Και βεβαίως κάποιοι θα δουν άσπρη-μέρα-ξέξασπρη-κι-απ'τον-ήλιο-ξεξασπρότερη, αλλά δεν θα είναι ο απλός κοσμάκης, αλλά κάποιοι "πολύ ολίγοι" που παίρνουν τη δημόσια περιουσία σε συσκευασία μπον-φιλέ και μετά πουλάνε "υπηρεσίες" κατά το - δικό τους - δοκούν, κι οποιανού του αρέσει. Και κάποιοι άλλοι που λαμβάνουν "το αζημίωτον", αφού προωθήσουν και υπογράψουν νόμους και διατάγματα, ώστε να μπορούν οι παραπάνω "πολύ ολίγοι" να καρπωθούν τα φιλέτα. Έτσι θα γίνει και με τις υπηρεσίες ενέργειας, εδώ θάστε και θάμαστε να τα ξανασυζητάμε μετά από 3-4 χρονάκια και να έχουμε συγκρίσεις με το σήμερα, που βέβαια είναι πολύ χειρότερο απ' το χθες και τρισχειρότερο απ' το προχθές και πάει λέγοντας.....

Καλησπέρα και καληνύχτα.
-
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Όπως σε όλα τα άλλα "βήματα προόδου" της Ελληνικής κοινωνίας, έτσι και σε αυτό την πατήσαμε σαν τους ινδιάνους που γυάλιζε το μάτι τους βλέποντας τα καθρεπτάκια που τους έδειχναν οι κατακτητές...

10sec έκανε να μου ανοίξει το avsite τώρα και άλλα 10s για να απαντήσω. Τούτο μου λέγει ότι η ταπεινή dial up για browsing ήταν κατά πολύ φθηνότερη τελικά από το super adsl της forthnet.
Μισή ντροπή δική τους και άλλη μισή δική μου που τους προπλήρωσα για 1 χρόνο!
:141: :141:
 

Μηνύματα
206
Reaction score
0
Και επειδή έχει παραγίνει τελευταία το κακό και είμαι έξαλλος μαζί τους, τους έστειλα ένα ύστατο email:

Θέμα:
Σέρνεστε πάλι...

Αγαπητοί εργαζόμενοι της απαράδεκτης forthnet...
Είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι με το ελεεινό adsl που παρέχετε. Τόσο εγώ όσο και οι υπόλοιποι αφελείς συγγενείς και φίλοι σας παρατάμε κακήν κακώς για να ξαναπάμε στον ΟΤΕ. Αν δεν μπορείτε να δώσετε αξιοπρεπές internet, κλείστε το το μπου@@@λο σας.
Από Ξάνθη
 

Μηνύματα
206
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Δεν αντέχω άλλο forthnet

Επειδή η συντήρηση των δικτύων είναι δουλειά του ΟΤΕ και οι ιδιωτικές εταιρείες απλώς νοικιάζουν γραμμές, για οτιδήποτε προβλήματα υπάρχουν ευθύνεται ο ΟΤΕ. Και φυσικά οι γραμμές που νοικιάζει στους άλλους είναι οι χειρότερες και οι χειρότερα συντηρημένες. (βραχυκυκλώματα, νερά μέσα στα κανάλια κλπ...)

Οι κοπρίτες του ΟΤΕ έχουν και το μαχαίρι και το πεπόνι.
Η καραμέλα του "φταίει ο ΟΤΕ" έχει λιώσει προ πολλού και ο ατυχής χαρακτηρισμός "κοπρίτες" μάλλον τους εναλλακτικούς αντιπροσωπεύει. Στον ΟΤΕ πληρώνεις και έχεις. Σ' αυτούς πληρώνεις και προσεύχεσαι να έχεις. Όπως επίσης αμφισβητήσω το ότι έχει καλές γραμμές για την πάρτη του και κακές για τους υπόλοιπους. Και τι σκάβουν στους δρόμους τόσα χρόνια οι εναλλακτικοί? (και τα παρατάνε και σαν τα μούτρα τους)
Πρόβλημά ΤΟΥΣ είναι να λύσουν ότι θέμα υπάρχει με τον ΟΤΕ, όχι δικό μου! Αν δεν μπορούν τότε ας τα κλείσουν ή να πουν "ναι είμαστε φθηνότεροι αλλά δεν εγγυώμαστε ότι θα έχετε και σοβαρό adsl. Τελείωσε η αρπαχτή.
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Όλα καλά αλλά μην αγιοποιούμε και τον ΟΤΕ. Εαν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί θα πληρώναμε κανα 50ρικο τον μήνα τα 2mbps. Εκεί και εαν μιάμε για εξυπηρέτηση....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.779
Members
37.944
Νεότερο μέλος
MORPH
Top