Δεν παίζει ο ενισχυτής..

Μηνύματα
12
Reaction score
1
Αν δεν ήταν καμμένες γιατί τις άλλαξες?
Αν υπάρχει καμένη ασφάλεια πάμε κατευθείαν service. Δεν την αλλάζουμε ούτε πειράζουμε κάτι.
Στο ηλεκτρονικό που το πήγα δεν βρήκε κάτι και μου είπε να ξανά δω τα καλώδια στο αμάξι και τα είδα άλλαξα και τις ασφάλειες με καινούργιες και όλα δουλεύουν κανονικά
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Η αλήθεια είναι ότι άλλαξα και τις δύο ασφάλειες που είχε πάνω στον ενισχυτή χωρίς να έχουν κάνει βέβαια και τότε είδα την διαφορά στο μαγαζί που τον πήγα μου είπαν να μην αλλάξω ασφάλειες εγώ άλλαξα και όλα δουλεύουν
Κοίταξε τις βάσεις των ασφαλειοθηκών,ίσως εκεί υπάρχει ψυχρή κόλληση
 


jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Υπάρχει ψυχρή κόλληση. Χρειάζεται γιατρό με καλά μάτια και μεγάλη εμπειρία! Όταν κλείνει σβήνει τελείως ή μπαίνει σε Protection mode; Λειτουργούν δηλαδή τα τροφοδοτικά του; Μήπως απλά δεν ακούγεται; Διάγνωση από μακριά όπως καταλαβαίνεις είναι παρακινδυνευμένη...Τι μάρκα είναι ο ενισχυτής; Μήπως κάποιος με πολλά watts και μικρό κουτί; Επώνυμος;
 

Μηνύματα
12
Reaction score
1
Υπάρχει ψυχρή κόλληση. Χρειάζεται γιατρό με καλά μάτια και μεγάλη εμπειρία! Όταν κλείνει σβήνει τελείως ή μπαίνει σε Protection mode; Λειτουργούν δηλαδή τα τρροφοδοτικά του; Μήπως απλά δεν ακούγεται; Διάγνωση από μακριά όπως καταλαβαίνεις είναι παρακινδυνευμένη...Τι μάρκα είναι ο ενισχυτής; Μήπως κάποιος με πολλά watts και μικρό κουτί;
Καλημέρα φίλε μου ήταν ψυχρή κόλληση μέρα από κοίταγμα σε γνωστό που βάζει ηχεία και έχω αφήσει τον ενισχυτή για επισκευή το θέμα ήταν στην θέση που μπαίνουν οι ασφάλειες
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.302
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top