Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486

gonis

Luger
Μηνύματα
4.223
Reaction score
11.503

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Πέρασε από τα χέρια μου το IV ,εταιρικό,στα 2 χρόνια το εστειλα :p
Η πληροφόρηση από το τιμόνι υπήρχε ή είναι πεθαμένο σαν του GOLF 8;
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Το 4; Η επιτομή της οδηγικής απόλαυσης (νοτ)
Ένα καλό είχε αυτό το αυτοκίνητο, η πόρτα έβγαζε μπάσο με ψέματα. Ότι και να έβαζες πάνω στην πόρτα έβγαζε μεσοχαμηλό. Τίποτα άλλο.
Επίσης ήταν το πρώτο αυτοκίνητο του γκρουπ που έπεφτε το παράθυρο συνήθως του οδηγού επειδή έσπαγε το πλαστικό (ημαρτον) ματζαφλαρι που κρατούσε την ντιζα. Ακολούθησαν όλα τα vag της εποχής εννοείται εκτός εγγύησης και εννοείται ότι πουλούσαν ολόκληρο το γρύλο με το μοτέρ για να στον πιάσουν με τα δύο χέρια. Αν ήσουν τυχερός και το προλάβαινες πριν πέσει , γλύτωνες το παράθυρο, αλλιώς και αυτό κομμάτια.
Βέβαια τω καιρώ εκείνω μας τα είχανε κάνει τσουρέκια με την "γερμανική ποιότητα κατασκευής" και άλλες πίπες , το κινούμενο χριστουγεννιάτικο δέντρο.
Για βρείτε 4αρι και 5αρι γκολφ στο δρόμο σήμερα. Λιγότερα από Carina e πρέπει να ναι και τα δύο μαζί
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΕΙΧΑ ΤΟ G60 ΓΙΑ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ.

ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ

ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΒΑΣΗ ΜΗΧΑΝΗΣ!!!
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Και να σκεφτείς ήταν εποχής γκολφ3 που ήταν πιο αξιοπρεπές (από θέμα ζημιών)
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Και να σκεφτείς ήταν εποχής γκολφ3 που ήταν πιο αξιοπρεπές (από θέμα ζημιών)
Στο golf 3 τι να χαλάσει;
Δεν έχει και τίποτα. Τιμόνι μηχανικό, αρ κουδισιον γιοκ, παραθύρια με το χερι τα κατεβάζεις και 70 ψόφια αλογα από 16αρι 8βαλβιδο μοτερ που δουλεύει στις 2.500 στρ.
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Αυτό είναι γκολφ2
Το 3 μια χαρά είχε και αρκουδίσιο και ηλεκτρικά παράθυρα και ψεκασμό (όχι τα πολύ φθηνα)
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.223
Reaction score
11.503
Το 4;…
Ένα καλό είχε αυτό το αυτοκίνητο,…..
Μολις το έβαλα στη Χρυση Ευκαιρία,έντυπη έκδοση τότε,πουλήθηκε αμέσως στην τιμή που ηθελα ;)
Στα υπόλοιπα,το αυτοκινητο το παρέλαβα από την ΚΑΡΕΝΤΑ στη Συγγρου.Από τα πρώτα δευτερόλεπτα έτριζε στις πόρτες(ασφάλειες),έκαψε στη διάρκεια που το κράτησα 5-6 πολλαπλασιαστές(εγγύηση),παράθυρα σε μένα δεν έπεσαν.
Στα 40 χιλιάδες χλμ άλλαξα εγκέφαλο και καπάκι μηχανής (εγγύηση αν και είχε λήξει,μάλλον το χρεωσαν σε άλλο αμάξι) και το ξεφορτωθηκα8-)
Παρόλα αυτά το Golf,το Corolla,το Tesla,αδιάφορα κουτιά με εκατομμύρια πωλήσεις :roflmao:
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Από τα πρώτα δευτερόλεπτα έτριζε στις πόρτες(ασφάλειες),έκαψε στη διάρκεια που το κράτησα 5-6 πολλαπλασιαστές(εγγύηση) [...] στα 40 χιλιάδες χλμ άλλαξα εγκέφαλο και καπάκι μηχανής
#tinaftore :rofl:

Έτσι κι ένας φίλος με Scirocco πριν καμιά 15ετία μου εξιστορούσε κάτι τέτοια περιστατικά (ΚΑΙ παράθυρα αυτός). Αλλά το καλύτερο είναι πως δεν τον πείραζε γιατί ειλικρινά πίστευε ότι "ε εντάξει μωρέ, όλα χαλάνε"! Άλλη φίλη με Polo τα ίδια (προφανώς και παράθυρα).

Εν τω μεταξύ εγώ το Bravo μου το κράτησα 11 χρόνια και είχα αλλάξει μόνο θερμοστάτη στα 9, τώρα το έχει η αδερφή μου (στα 14 πλέον), μια χαρά. Μετά από 500 χρόνια με μόνο Ιταλικά στην οικογένεια είπα κι εγώ να πάρω κάποια στιγμή ένα "καλό" αμάξι. Ε, πήρα τη BMW και έμαθα τι πάει να πει συνεργείο 😄

Εκτός από το Bravo είχαμε επίσης στην οικογένεια τα τελευταία 30 χρόνια Tipo, Brava, Punto, Stilo, 156, όλα άψογα με ελάχιστα προβλήματα και κανένα σοβαρό. ΟΚ, θα ήμασταν και τυχεροί ίσως σε έναν βαθμό, αλλά αυτή η ξεφτίλα της VW μια εποχή δεν είχε προηγούμενο.

Και εντάξει, να το δεχτώ αν σε κάποιον αρέσει, αλλά να σου το παίζει και υπεράνω γιατί έχει γερμανικό;
 

Μηνύματα
1.513
Reaction score
1.844
Εκτός από το Bravo είχαμε επίσης στην οικογένεια τα τελευταία 30 χρόνια Tipo, Brava, Punto, Stilo, 156, όλα άψογα με ελάχιστα προβλήματα και κανένα σοβαρό.
Ομοίως με Brava, 16 χρόνια με μόνο φλάντζα κεφαλής και αυτό γιατί μετέφερα τροχόσπιτο 1000kg (όριο) σε ημέρα με πολύ αέρα κόντρα όπου δεν σήκωνε καν την τετάρτη σε ευθεία.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.682
Reaction score
28.020
 


Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
τα βιντεάκια με άραβες να κάνουν καγκουριλίκια στο δρόμο είναι αμέτρητα, όσο και των κινέζων που εμπλέκονται σε ασύλληπτης βλακείας ατυχήματα, αμφότεροι πλήρως αδιάφορη για την ανθρώπινη ζωή, οι άραβες για την δική τους και οι κινέζοι για των άλλων.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
τα βιντεάκια με άραβες να κάνουν καγκουριλίκια στο δρόμο είναι αμέτρητα, όσο και των κινέζων που εμπλέκονται σε ασύλληπτης βλακείας ατυχήματα, αμφότεροι πλήρως αδιάφορη για την ανθρώπινη ζωή, οι άραβες για την δική τους και οι κινέζοι για των άλλων.
Υπερβολες :biggrin:

 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.619
Μηνύματα
2.868.231
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top