Διάφορα (κινητά)

Μηνύματα
3.860
Reaction score
632
AGM Glory

Worlds-biggest-phone-speaker-on-a-phone-that-can-survive-the-most-extreme-cold αντίγραφο.jpg



Το δυνατότερο ηχείο σε κινητό, 1.3 ίντσες, που αντέχει και σε -27 βαθμούς Κελσίου.

110 dB Speaker, 3.5w max output, Φ33mm size, with smart PA.
 

ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.821


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.962


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.962

ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.821
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Πανεπιστήμιο Οξφόρδης: Τα κινητά δεν αυξάνουν το ρίσκο εμφάνισης καρκίνου στον εγκέφαλο

"Μια πρόσφατα δημοσιευμένη μελέτη που διεξήγαγε το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης, καταλήγει πως η κατοχή και χρήση κινητού τηλεφώνου δεν αυξάνει το ρίσκο εμφάνισης καρκίνου στον εγκέφαλο."


Χρήστες κινητής τηλεφωνίας στις ΗΠΑ λαμβάνουν μηνύματα spam από τον ίδιο τους τον αριθμό

"Πολλοί χρήστες στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής αναφέρουν ότι δέχτηκαν μηνύματα κειμένου spam από τον… ίδιο τους τον αριθμό."
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
 

D

Deleted member 35

Guest
Θα τρελαθώ με την cosmote.

Όταν ήμουν στη Vodafone και εμπλέκονταν θάνατος τα πράγματα ήταν απλά. Άμεση έγκριση επιθεωρητή και τέλος. Είτε σε διακοπή είτε σε μεταβίβαση.

Τώρα που πέθανε ο πατέρας μου θέλω να κάνω μεταβίβαση τη γραμμή στη μάνα μου. Ο άμεσος λόγος είναι η τράπεζα και το ebanking. Όμως μου είπαν και σε κατάστημα Γερμανός και στο 13888 ότι δεν γίνεται. Ο λόγος είναι οι εκπτώσεις. Μιλάω για καρτοπρογραμμα.

Δηλαδή τι να κάνω; Να τους πιστολιασω και να πάω αλλού; αυτό είναι το πιο εύκολο. Αλλά θέλω να είμαι τυπικός.
 

D

Deleted member 35

Guest
Ο δημοφιλής Nova Launcher αγοράστηκε πριν λίγες μέρες από την εταιρία Branch η οποία ασχολείται με analytics στο διαδίκτυο. Κοινώς "ρουφιάνος".

Φυσικά άρχισαν τα παράπονα καθώς ήταν ο τελευταίος σοβαρός launcher για Android από τα πρώτα χρόνια της παραμετροποίησης. Και λίγες μέρες μετά επιβεβαιωθήκαμε.


Πρόσθεσαν βιβλιοθήκη αναζήτησης έστω και offline. Δυστυχώς τον εγκατέλειψα και εγώ. ΟΚ έχω FB και λοιπά social αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το πρόγραμμα εκκίνησης του υπολογιστή να έχει τέτοιες λειτουργίες. Η δουλειά του είναι άλλη. Όπως διαφωνώ γενικά με utilities να έχουν τέτοιες περίεργες συμπεριφορές.

Μακάρι η κοινότητα να φτιάξει κάτι αντίστοιχο. Δυστυχώς οι ανταγωνιστές είτε έχουν σταματήσει είτε έχουν πάρει τον ίδιο δρόμο.
 

D

Deleted member 35

Guest
15 μέρες μετά επέστρεψα στον nova. Δυστυχώς οι υπόλοιποι είναι για τα μπάζα. Έχω το ίδιο κινητό από το 2020 που σημαίνει ότι το γνωρίζω άριστα. Ότι και να έβαλα είτε δεν έχει τις επιλογές παραμετροποίησης, είτε είχε χάλια επιδόσεις. Πχ οριζόντιο συρτάρι εφαρμογών. Καθαρό συρτάρι εφαρμογών από αλφάβητο η scroll bar. Μηδενικά περιθώρια στην οθόνη. Μέγεθος εικονιδίων χωρίς να γίνετε μπαχαλο από καβαλημα. Άλλες φορές κολλούσαν και επέστρεφα στον βασικό της one plus.

Και να πω ότι θέλω τίποτα τρελό ο άτιμος; Οριζόντιο scroll για να το κάνω με μικρές κινήσεις του αντίχειρα δεξιά αριστερά και μεγάλα εικονίδια γιατί άρχισε η γκαβωμαρα.
 


D

Deleted member 35

Guest
Θυμάμαι τα παλιά χρόνια 8-) Τι ωραία που ήταν. Είχες άπειρες επιλογές και ο nova ΔΕΝ ήταν η πρώτη επιλογή. Υπήρχαν άλλοι καλύτεροι με περισσότερες επιλογές. Το αποκορύφωμα ήταν ο tsf launcher που ήταν πραγματικά απίστευτος. Σε low end κινητό πέταγε παρόλο τα φοβερά εφέ που είχε. Τον είχα αγοράσει 12€ και ποτέ δεν το μετάνιωσα. Όμως ήταν από τις πρώτες εφαρμογές που έπεσε θύμα της κινεζοποιησης. Αγοράστηκε και αμέσως έγινε μπαχαλο. Σιγά σιγά εγκαταλείφθηκε η όλη ιδέα της παραμετροποίησης και έμεινε μόνος του ο nova να κρατάει.

Αυτοί που κυκλοφορούν σήμερα είτε είναι τα γνωστά spywares είτε εγκαταλελειμμένα εδώ και χρόνια χωρίς βελτιστοποίηση.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Τρία πράγματα ζητάω. Εικονίκια όπου εγώ θέλω στο grid, infinite scroll και χρωματάκια-σχήματα-τίτλους όπως θέλω.
Πλήρωσα τότε το Prime και έχει μπει σε 10 τηλέφωνα.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top