Διάφορα (υπολογιστές)




Μηνύματα
1.815
Reaction score
339
Ερώτηση για να μην ανοίγω νέο τόπικ:
Έχω ένα Chromebook Pixel 2 (2015) της Google και εδώ και λίγο καιρό τα'παιξε εντελώς η μπαταρία. Δεν ανοίγει καθόλου και δεν φορτίζει.
Έχουμε κάποιο αξιόπιστο service , που να ασχοληθεί με την αλλαγή και να μην το πάρω πίσω γεμάτο γρατζουνιές και χτυπήματα?
Ευχαριστώ!

υ.γ: Η google δεν ασχολείται δυστυχώς καθόλου με τα εκτός εγγύησης.
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
loool...μεγάλη εμπιστοσύνη στα service βλέπω εε?
Πραγματικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο να αλλαχθεί η μπαταρία. 10 λεπτά αν το πας με έξτρα προδερμ.

Αν ήσουν κοντα (Σύρος) στο άλλαζα, αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω service Αθήνα που συνεργάζομαι.
 

Μηνύματα
1.815
Reaction score
339
βρε να μου προτείνεις...το θέμα είναι να κάνει προσεκτική δουλειά και να βρει μπαταρία...
ευχαριστώ :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Ερώτηση για να μην ανοίγω νέο τόπικ:
Έχω ένα Chromebook Pixel 2 (2015) της Google και εδώ και λίγο καιρό τα'παιξε εντελώς η μπαταρία. Δεν ανοίγει καθόλου και δεν φορτίζει.
Έχουμε κάποιο αξιόπιστο service , που να ασχοληθεί με την αλλαγή και να μην το πάρω πίσω γεμάτο γρατζουνιές και χτυπήματα?
Ευχαριστώ!

υ.γ: Η google δεν ασχολείται δυστυχώς καθόλου με τα εκτός εγγύησης.
loool...μεγάλη εμπιστοσύνη στα service βλέπω εε?
Postαρες σε λάθος θέμα. Το σωστό είναι αυτό.;)
 


TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Δεν καταλαβαίνω. Τόσο δύσκολο ήταν να φτιάξουν ένα flash plugin συμβατό με τα νέα πρότυπα ασφάλειας;
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Δεν καταλαβαίνω. Τόσο δύσκολο ήταν να φτιάξουν ένα flash plugin συμβατό με τα νέα πρότυπα ασφάλειας;
Ναι. Το flash δίνει πολλά δικαιώματα στις εφαρμογές του, και δεν ενσωματώνει πολλά από τα νεότερα πρότυπα ασφάλειας που προβλέπουν στεγανά μεταξύ των εφαρμογών, αλλά και εντός της ίδιας εφαρμογής.
Μία λύση θα ήταν να το ξαναγράψουν από την αρχή, αλλά υπάρχουν ήδη τεχνολογίες που το έχουν αντικαταστήσει.
Όπως ακόμη στήνουμε εικονικά μηχανήματα για να τρέξουμε παλιές εφαμογές που απαιτούν πχ Windows XP, έτσι θα ταλαιπωρηθούμε λίγο στο μέλλον με την εξαφάνιση του flash, για τις λίγες εφαρμογές που θα το απαιτήσουν. Καλό είναι που παίρνει πλέον την θέση του στο χρονοντούλαπο της υπολογιστικής ιστορίας ;).
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Το φλας το σκότωσε η html5 με το σπαθί της.
Ήταν εύκολο να στήσεις "παπάδες" με το flash... εργαλειάρα για την εποχή του.... δυστυχώς δεν προσέξανε την ασφάλεια....
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
planswitcher.jpg


Αν σας αρέσει -και έχετε λόγους δηλαδή- να αλλάζετε συχνά power plan, μπορείτε να το κάνετε με το power plan switcher στο tray. Πολύ πρακτικό.

 





xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Φέτος είχα αποφασίσει να κάνω μία αναβάθμιση στο desktop. Δεν παίζω απαιτητικά παιχνίδια στο PC και η Nvidia 2060 OC 6G που έχω είναι υπεραρκετή.

Συζητούσα λοιπόν προχθές με φίλο μου που είναι υπεύθυνος Η/Υ σε μεγάλη αλυσίδα. Με ρώτησε τι επεξεργαστή θα επιλέξω και του απάντησα ότι έχω καταλήξει στον AMD 3600 που έχει την καλύτερη απόδοση προς τιμή. Μου είπε ότι είμαι άτυχος επειδή μέχρι πριν λίγες βδομάδες τον είχε στο συρτάρι της δουλειάς από τα δείγματα που τους στέλνουν. Αλλά κάπου τον έδωσε. Γκρρρρ εγώ... :biggrin:


Την άλλη μέρα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι βρήκε στο συρτάρι τον Ryzen 3600XT που κυκλοφόρησε πριν ένα μήνα. Το Σάββατο θα μου τον δώσει!

:party:

Μέσα σε δύο μέρες έχω μαζέψει τα βασικά, αναμένοντας το δώρο. :)

IMG_20200909_123846.jpg
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top