Διαφημίσεις ''σκουπίδια'' και ''διαμάντια''

Μηνύματα
272
Reaction score
92
Πραγματικά!!! φίλος που δουλεύει σε κούριερ μου λέει ότι τα κολάν και τα παντς πουλάνε πολύ στο χωριό!! το κακό είναι όταν δεν εφαρμόζουν και ρωτάν αυτόν τι φταίει!!! :confused:
 

Μηνύματα
272
Reaction score
92
Αποκάλυψη όμως ήταν αυτό το αεροστόπ που το βάζεις κάτω απο την πόρτα και κόβει τον αέρα...το είχαν στα αλυσίδα φτηνο-μάγαζα 2,50 ευρώ ενώ στην TV ήταν στα 9,90!!! και μαλιστα με ΕΚΠΤΩΣΗ απο τα 19,90!!! :o
 




Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
δεν ξερω αν ο μαγκας του βιντεο τα καταφερε , εμεις παντως ακομα πληρωνουμε ...

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ARCHANES (ΕΡΤ2 1985)

 

Y

Yiannis_B

Guest
Εχει πολύ μεγαλο ενδιαφέρον το εις τριπλούν άλμα του μουσικού/αισθητικού επιμελητή της διαφήμισης. Το ξεκινά απο σοβιετόπληκτο κρεσσέντο χασάπικης εντερικής χώρας, το περνάει μέσα απο την post Φάρα Φώσετ έκφανση της σπαστικής Ελληνίδας που παντρεύτηκε τον Μάκη τον (πρωην) αλανιάρη (και νυν) δημόσιο υπάλληλο (ή περιπττερά ανάλογα με την ταξική διαστρωμάτωση της συνοικίας όπου και γεννήθηκε) και καταλήγει σε ακραιφνεις μικροαστούς που παρατάνε το εμπόρευμα στην άκρη και το ρίχνουν στα καψαλισμένα μπουτάκια. :rolleyes: ...δεν είναι δικό μου το σχόλιο..

 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Η συγκινητική νέα διαφήμιση της μπύρας Άλφα


Έκλαψα με την καινούρια διαφήμιση της Άλφα που ο άλλος βρήκε δουλειά με τη μία. :lolsign:
 






Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
Είδα την νέα διαφήμιση των Goody's με τίτλο «Έμπαινες;»
Εγώ την βρήκα πολύ ακραία, ανήθικη, προκλητική και τέλος αηδιαστική.
Προβολή λανθασμένων προτύπων, πολυσεξουαλικότητα, με στιγμιότυπα από γκέυ, λεσβίες, συμμορίες, μπούλινγκ, απ' όλα έχει ο μπαξές.
Το "έμπαινες;" είναι έκφραση - ερώτηση των σημερινών νέων, για το αν υπάρχει σεξουαλικό ενδιαφέρον κανονικό ή χυδαίο.
Δείχνει και μια συμμορία με ρόπαλα που πλησιάζει ένα αμάξι με σκοπό να το σπάσει, επειδή πάρκαρε σε ράμπα αναπήρων.
Απόδοση δικαιοσύνης με αυτοδικία.
Απευθύνεται αποκλειστικά σε νέους, διότι προφανώς είναι το μόνο τάργκετ γκρούπ της εταιρίας αυτής, που ξεκίνησε από την Θεσσαλονίκη και τόσα χρόνια ο κόσμος την διατηρεί ακόμη μάχιμη μέσα σε τέτοιο ανταγωνισμό.
Προσωπικά εδώ και χρόνια δεν πατάω σε αυτά τα μαγαζιά, δεν θεωρώ καν φαγητό για ανθρώπους τις αηδίες που σερβίρουν στα Goody's.
Τώρα ένας παραπάνω λόγος να περνάω και από μακρυά τους.

 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
Είδα την νέα διαφήμιση των Goody's με τίτλο «Έμπαινες;»
Εγώ την βρήκα πολύ ακραία, ανήθικη, προκλητική και τέλος αηδιαστική.
Προβολή λανθασμένων προτύπων, πολυσεξουαλικότητα, με στιγμιότυπα από γκέυ, λεσβίες, συμμορίες, μπούλινγκ, απ' όλα έχει ο μπαξές.
Το "έμπαινες;" είναι έκφραση - ερώτηση των σημερινών νέων, για το αν υπάρχει σεξουαλικό ενδιαφέρον κανονικό ή χυδαίο.
Δείχνει και μια συμμορία με ρόπαλα που πλησιάζει ένα αμάξι με σκοπό να το σπάσει, επειδή πάρκαρε σε ράμπα αναπήρων.
Απόδοση δικαιοσύνης με αυτοδικία.
Απευθύνεται αποκλειστικά σε νέους, διότι προφανώς είναι το μόνο τάργκετ γκρούπ της εταιρίας αυτής, που ξεκίνησε από την Θεσσαλονίκη και τόσα χρόνια ο κόσμος την διατηρεί ακόμη μάχιμη μέσα σε τέτοιο ανταγωνισμό.
Προσωπικά εδώ και χρόνια δεν πατάω σε αυτά τα μαγαζιά, δεν θεωρώ καν φαγητό για ανθρώπους τις αηδίες που σερβίρουν στα Goody's.
Τώρα ένας παραπάνω λόγος να περνάω και από μακρυά τους.

η μουσική μαμεί....ειτίλα κάργα!:newrussian::party:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Screen Shot 2018-02-09 at 11.31.04.jpg


εγώ πάλι τη βρήκα εξαιρετική για το κοινό που απευθύνεται και για τα θέματα που βάζει, αν απευθυνόταν σε εμένα (που δεν απευθύνεται) θα μου ήταν αδιάφορη...ου γαρ έρχεται μόνο:oops:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
View attachment 89582

εγώ πάλι τη βρήκα εξαιρετική για το κοινό που απευθύνεται
Ήμουν σίγουρος γι΄αυτό Βασίλη.

Εγώ πάντως εξακολουθώ να την βρίσκω απαίσια διαφήμιση.
Σε μένα δεν πιάνει η αρνητική διαφήμιση, είμαι λίγο κέρβερος σ΄αυτά.
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
εγώ πάλι τη βρήκα εξαιρετική για το κοινό που απευθύνεται και για τα θέματα που βάζει, αν απευθυνόταν σε εμένα (που δεν απευθύνεται) θα μου ήταν αδιάφορη...ου γαρ έρχεται μόνο:oops:
Και ομως, η διαφημιση αυτη στο επισημο "ανεβασμα" στο YouTube εχει υπερπολλαπλασια dislikes σε σχεση με τα likes και πολλα, παρα πολλα καυστικα σχολια.
ΟΚ, υπαρχουν και καποιοι "ψεκασμενοι" που σχολιαζουν, αλλα δεν πιστευω πως ολοι οσοι αφηνουν σχολια ή dislikes στο YouTube ειναι ανω των 30.

Τα σημερινα πιτσιρικια ειναι πολυ πιο εξυπνα και υποψιασμενα, απο οσο νομιζουν οι διαφημιστες. Οταν πας να τα προσεγγισεις με την λογικη του "μπαρμπα που καθεται στο τραπεζι με την νεολαια" (κλεμμενο, αλλα φοβερα ευστοχο σχολιο) τοτε απλα σε κραζουν.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.187
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top