'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Στο μεταξύ κατεφθασε και ο τρελός Σταμάτης που ξαναγύρισε με ένα δισκάκι αναφοράς με κομμάτια του Παπά.
Βάζοντας τις καταπληκτικές εγγραφές, κοιτάζαμε ο ένας τον άλλον απο αυτά που ακούγαμε....
Απίστευτος ήχος, τεράστια εικόνα, τελείως live!!
Βλάση πίστεψέ με, θα τρελαθείς απο αυτές τις μποτιές!!
Πιστεύω ότι το ηχείο θέλει μια τελευταία παρέμβαση για να γίνει τέλειο. Θέλει ένα ζευγάρι αντικραδασμικά κάτω από την κεντρική μονάδα γιατί είχα μόνο για την κόρνα.
Τέλος θέλω να πώ ότ σημαντική συνεισφορά στον καταπληκτικό ήχο που μας χάρισε, είχε η καρέκλα του μασάζ, η βιτρίνα με τις αντίκες, αλλά και η συρόμενη τζαμένια πόρτα που μας πέταξε η γυναίκα μου, αδιαφορόντας για την τρέλα μας.
Και μερικές φωτογραφίες.

IMG_8783.jpeg
IMG_8788.jpeg
IMG_8791.jpeg
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.731
Reaction score
7.518
Στο μεταξύ κατεφθασε και ο τρελός Σταμάτης που ξαναγύρισε με ένα δισκάκι αναφοράς με κομμάτια του Παπά.
Βάζοντας τις καταπληκτικές εγγραφές, κοιτάζαμε ο ένας τον άλλον απο αυτά που ακούγαμε....
Απίστευτος ήχος, τεράστια εικόνα, τελείως live!!
Βλάση πίστεψέ με, θα τρελαθείς απο αυτές τις μποτιές!!
Πιστεύω ότι το ηχείο θέλει μια τελευταία παρέμβαση για να γίνει τέλειο. Θέλει ένα ζευγάρι αντικραδασμικά κάτω από την κεντρική μονάδα γιατί είχα μόνο για την κόρνα.
Τέλος θέλω να πώ ότ σημαντική συνεισφορά στον καταπληκτικό ήχο που μας χάρισε, είχε η καρέκλα του μασάζ, η βιτρίνα με τις αντίκες, αλλά και η συρόμενη τζαμένια πόρτα που μας πέταξε η γυναίκα μου, αδιαφορόντας για την τρέλα μας.
Και μερικές φωτογραφίες.

View attachment 32251 View attachment 32252 View attachment 32253
μα γιατι μιλας σε μενα...........ειπα εγω αποτες οτι με αρεσουν οι μποτιες????????????:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Να πώ ότι καταπληκτικό είναι και το dac της Xindak!
Κατασκευή 11 κιλών με απίστευτες δυνατότητες. Την έλλειψη δυνατότητας dsd σε αποζημιώνει το καταπληκτικό αναλογικό στάδιο με δύο λυχνίες που έχεις την δυνατότητα να ακούσεις και χωρίς αυτές και το upsapling στα 32/192!
 



Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Έχει πέσει σιγή.... ύποπτο....:rolleyes: :cautious: :p

Ο Σταμάτης τα λέει διπλωματικά.... ωχ.... ωχ.... :geek: :cautious: :p
Eγώ πλέον έχω μείνει ...άφωνος με αυτό που άκουσα!:o
Ακολουθεί βιντεάκι live για να μπορέσετε να πάρετε την "αύρα" έστω της κόρνας αλλά και του απίστευτου - σεισμογενούς χαμηλού του!

Τελικά το set up κατέληξε έτσι:

 



Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Περιττό να πω ότι το ηχείο πραγματικά γέμισε το χώρο.
Ένα σαλόνι αρκετά μεγάλο που το προηγούμενο Xavian δεν μπορούσε να "φορτώσει" και δημιουργούσε πάρα πολλά προβλήματα, τα οποία εξαφανίσθηκαν με την τοποθέτηση του Visaton!

Παίξαμε αρκετά με τις ρυθμίσεις του cross... ως "μικρός" είχα αναλάβει να πηγαινοέρχομαι γιατί οι άλλοι δυο ...δεν έβλεπαν από κοντά, χωρίς φακό να ρυθμίσουν!:roflmao::roflmao: (σας έδωσα ραμολιμέντα!)
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Να υποθέσω ότι ψάχνεις κόρνα για (αντικατάσταση) το κεφάλι του 802 Matrix....:prankster:
Το φετίχ μου ξέρεις ποιό είναι, τι ρωτάς?:D
Μας πρόλαβε το ΔΝΤ μετά το Μάαστριχτ και δεν μπορούμε να κάνουμε βήμα, αλλιώς...:(
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Καθίστε αναπαυτικά λοιπόν, βάλτε τα ακουστικά σας και ίσως μπορέσετε με το παρακάτω μικρό δείγμα, να νιώσετε το ...μουσικό ωστικό κύμα! (ο απόλυτος χαρακτηρισμός για το αποτέλεσμα που ακούσαμε σήμερα):thumbsup::thumbsup:

 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
...Τέλος θέλω να πώ ότ σημαντική συνεισφορά στον καταπληκτικό ήχο που μας χάρισε, είχε η καρέκλα του μασάζ, η βιτρίνα με τις αντίκες, αλλά και η συρόμενη τζαμένια πόρτα που μας πέταξε η γυναίκα μου, αδιαφορόντας για την τρέλα μας.
Εκτός όλων των παραπάνω ηχο-βοηθητικών παρεμβάσεων, καθοριστικό ρόλο έπαιξε και το τραπεζάκι του σαλονιού για τη μαγική μουσική ευχαρίστηση που πήραμε!:tongue:

Δημητρό σου εύχομαι καλορίζικα!
Την τελευταία εβδομάδα πραγματικά μεταμορφώθηκαν όλα σε υπερθετικό βαθμο!
Να τα χαρείς φιλαράκι μου και μαζί με όλη σου την οικογένεια να κάνετε τρελλά γούστα!!:thumbsup:
 



Μηνύματα
100
Reaction score
27
Αν απο την ταμπλέτα ακούγεται έτσι, φαντάζομαι θα . . . σκοτωνει .Με γεια. Και μια που σας βρίσκω σε καλη φαση ,μήπως ξέρει κανεις που θα βρω manual cervice για το cary 308 ?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.731
Reaction score
7.518
Αν απο την ταμπλέτα ακούγεται έτσι, φαντάζομαι θα . . . σκοτωνει .Με γεια. Και μια που σας βρίσκω σε καλη φαση ,μήπως ξέρει κανεις που θα βρω manual cervice για το cary 308 ?
http://www.manualslib.com/c/cary+308.html

αν εισαι τυχερος....
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.959
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top