'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''






Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Καλημέρα,
Μια και με τσίγκλισε ο Βασίλης να δώσω κάποιες πληροφορίες που έχω.
Λοιπόν το συγκεκριμένο ηχείο που δίδεται απο την Visaton σε μορφή KIT αγοράστηκε απο την Γερμανία όπου και παραγγέλθηκε η Καμπίνα. Ήρθε στην Κρήτη άβαφο, όπου και έγινε άσπρη λάκα.
Οι μονάδες είναι ανεξάρτητες και δεν στηρίζονται με κάτι μεταξύ τους, απλώς τα ακουμπάς πάνω στην κεντρική μονάδα με τα γούφερ. Θα πρέπει να βρώ εναν τρόπο να τις στηρίξω κάπως μόνιμα γιατί όπως μου είπε και ο ιδιοκτήτης που χρησιμοποιούσε κολλητική ταινία διπλής οψης, είναι επικίνδυνο από τις πολλές μποτιές να φύγουν.
Το ηχείο συνοδεύεται απο την αρχική μονάδα μεσαίων και το αντίστοιχο cross που αντιστοιχεί, αλλά τώρα φοράει την νέα μεγαλύτερη και πολύ βελτιωμένη μονάδα και το αντίστοιχο cross που αγοράστηκαν εκ των υστέρων. Εδώ δοκιμάζω και διαλέγω, αλλά νομίζω ότι θα μείνω στην δεύτερη και δεν θα κάνω καν τον κόπο να ξηλώνω cross.Η συνδεσμολογία των μονάδων γίνεται εξωτερικά με καλωδιώσεις Van den Hul ,θα στηριχθεί δε σε αντικραδασμικά ποδαράκια ARIS AKTYNA που διαθέτω.
Μαζί με το ηχείο, έρχεται και ένα καταπληκτικό Dac της Xindak το 20th Anniversary edition, το οποίο μπορεί να μη παίζει dsd γιατί είναι μοντέλο 2010, αλλά έχει μία θεϊκή κατασκευή στο αναλογικό στάδιο με 4 μετασχηματιστές και δύο λάμπες, κάνει δε upsapling στα 32/192, 24/192, 32/96, 24/96 με επιλογή. Η κατασκευή ζυγίζει 11 κιλά!

http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.aspx?ProductID=472

Τα υπόλοιπα με πραγματικές εικόνες.....;)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΑΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟ THREAD ΣΤΙΣ ΗΧΗΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΤΙΤΛΟΥ '' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''
 
Last edited:



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Εεεμ, χμμ, της γυναικός σου της τα έχεις δείξει έστω και σε φωτογραφίες;:laugh:
Τις έδειξα τις φωτογραφίες και μου είπε ότι είναι σαν σόμπες....
Ευκαιρία της είπα λοιπόν, λόγω κρίσης να ζεσταθούμε και λίγο!!
Μπουρλότοοοο!!!!:focus:
 




Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Τις έδειξα τις φωτογραφίες και μου είπε ότι είναι σαν σόμπες....
Σε βλέπω να αλλάζεις όροφο στα Public και αντί να πηγαίνεις στα δισκάκια, να αναλώνεσαι από εδώ και πέρα ψάχνοντας στο χώρο των βιβλίων...
Γιατί άραγε?:D

 





Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Ώωωρε μάνα μου, θα θέλει πάκτωμα το στριφογυριστάρι πλέον... Ή μήπως ένεκα αποκρεών έντυσες τα Xavian ως Visaton;

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ:gamer::drinks::dance2::newrussian:
 

Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.244
Μεγειές Δημήτρη καλοάκουστα.
Γιατί έχουν διαφορετικές χοάνες το ένα από το άλλο?
Παρέχει το κιτ 4 για να βάλεις όποια σου ακούγεται καλύτερα?
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.470
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top