Εγώ έχω πρόβλημα η η Philips oled?

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
Είμαι με την ίδια τηλεόραση και δεν έχω το θέμα που αναφέρεις (nvidia). Την οθόνη του pc τι ανάλυση την έχεις? Αν είναι 1920×1080 δοκίμασε να την πας 3840χ2160 και τσέκαρε πάλι. Κάτι τρέχει με το pc σου θεωρώ. Γενικά η nvidia στο tv out έχει παράδοση στην μ@λακία.
Η τηλεόραση θέλει calibration (από επαγγελματία εμείς δεν μπορούμε) εντυπωσιακή μεν out of the box (με κάποιες ρυθμίσεις που προτείνονται στα review) ψεύτικη δε η εικόνα. Τοπ value for money στις 55 ίντσες.
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
12 bit σε 4κ και RGB;
σωστα ετσι μου ειχε στειλει φωτο.Δεν ξερω βεβαια εαν ειχε limit στο rgb
[DOUBLEPOST=1564957217][/DOUBLEPOST]
Είμαι με την ίδια τηλεόραση και δεν έχω το θέμα που αναφέρεις (nvidia). Την οθόνη του pc τι ανάλυση την έχεις? Αν είναι 1920×1080 δοκίμασε να την πας 3840χ2160 και τσέκαρε πάλι. Κάτι τρέχει με το pc σου θεωρώ. Γενικά η nvidia στο tv out έχει παράδοση στην μ@λακία.
Η τηλεόραση θέλει calibration (από επαγγελματία εμείς δεν μπορούμε) εντυπωσιακή μεν out of the box (με κάποιες ρυθμίσεις που προτείνονται στα review) ψεύτικη δε η εικόνα. Τοπ value for money στις 55 ίντσες.
Δεν εχω οθονη επανω στο pc το εχω απευθειας στην tv
[DOUBLEPOST=1564957332][/DOUBLEPOST]
Σωστά παίζει τότε.
Στην tv τι ρύθμιση έχεις στο hdmi;
To hdmi 1,2 το εχω στο βελτιστο(επιλογη) μιας και ειναι τα μονα 2 που μπορει να δωσει το full bandwidth σε 4κ hdr 60hz το συγκεκριμενο μοντελο
 

Attachments


Μηνύματα
867
Reaction score
2.994
Σωστά είναι,δεν νομίζω να έχεις θέμα.
Δοκίμασε και την άλλη έξοδο στην κάρτα πάντως.
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Σωστά είναι,δεν νομίζω να έχεις θέμα.
Δοκίμασε και την άλλη έξοδο στην κάρτα πάντως.
Θα το κανω και αυτο εφοσον βγαλω την καρτα απο το pc ωστε να βγαλω το πλαστικο καλυμμα απο το hdmi γιατι τωρα βρισκει στο πισω μεταλο του κουτιου.
Με εχει παραξενεψει ο φιλος Αθανασιος πιο πανω που εκεινου του δουλευει σωστα
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Driver στην κάρτα έχεις δοκιμάσει άλλο;
Τον τωρινο και τον προιγουμενο.
Με σωστο uninstall d.d.u και install.
Oταν βρω τον χρονο θα ξανασεταρω-ρεσετ t.v εφοσον δοκιμασω το αλλο hdmi και δεν δω ασπρη μερα
 

Μηνύματα
49
Reaction score
4
Είμαι με την ίδια τηλεόραση και δεν έχω το θέμα που αναφέρεις (nvidia). Την οθόνη του pc τι ανάλυση την έχεις? Αν είναι 1920×1080 δοκίμασε να την πας 3840χ2160 και τσέκαρε πάλι. Κάτι τρέχει με το pc σου θεωρώ. Γενικά η nvidia στο tv out έχει παράδοση στην μ@λακία.
Η τηλεόραση θέλει calibration (από επαγγελματία εμείς δεν μπορούμε) εντυπωσιακή μεν out of the box (με κάποιες ρυθμίσεις που προτείνονται στα review) ψεύτικη δε η εικόνα. Τοπ value for money στις 55 ίντσες.
Γεια σας έχετε κάποιον τεχνικό υπόψη σας για calibration;;Σκέφτομαι κ' εγω να την αγοράσω, γι' αυτό ρωτάω.
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Τελικά το θέμα μου δεν λύθηκε.
Ξαναπέρασα οδηγούς άλλαξα και θύρα hdmi στην κάρτα γραφικών ,τα ίδια.
Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το firmware της tv
 


Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
Γεια σας έχετε κάποιον τεχνικό υπόψη σας για calibration;;Σκέφτομαι κ' εγω να την αγοράσω, γι' αυτό ρωτάω.
Απαντήθηκε ήδη. Δεν τον ξέρω προσωπικά αλλά έχει σίγουρα το καλύτερο βιογραφικό out there
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Τελικά το θέμα μου δεν λύθηκε.
Ξαναπέρασα οδηγούς άλλαξα και θύρα hdmi στην κάρτα γραφικών ,τα ίδια.
Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το firmware της tv
Kάτι τέτοιο παίζει. Παλιά θυμάμαι με μια δικιά μου χρειάστηκε να κάνω edit το firmware για να μπορεί να παίζει 1080p
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Kάτι τέτοιο παίζει. Παλιά θυμάμαι με μια δικιά μου χρειάστηκε να κάνω edit το firmware για να μπορεί να παίζει 1080p
4κ παίζει κανονικά αλλά δεν αναγνωρίζει σαν φυσικη ανάλυση το 4κ,θέλει χειροκίνητα να το βάλεις.
Αυτό μόνο στο pc.
Σε xbox one x παίζει σωστά out of the box που λέμε
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
4κ παίζει κανονικά αλλά δεν αναγνωρίζει σαν φυσικη ανάλυση το 4κ,θέλει χειροκίνητα να το βάλεις.
Αυτό μόνο στο pc.
Σε xbox one x παίζει σωστά out of the box που λέμε
Θεωρώ το θέμα σου ήσσονος σημασίας. Μην ασχολείσαι άλλο. Παίζει 4K τέλος.
Σόρρυ για το μπέρδεμα πριν δεν πρόσεξα ότι την δουλεύεις ως μόνιτορ.
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Στο hdmi της τηλεόρασης που είναι κουμπωμένο το PC, τι έχεις δηλώσει πως μπαίνει; Εάν έχει επιλογή βάλτο pc.
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Στο hdmi της τηλεόρασης που είναι κουμπωμένο το PC, τι έχεις δηλώσει πως μπαίνει; Εάν έχει επιλογή βάλτο pc.
Τα hdmi μπορείς να τα ονομάσεις όπως θες.
Το συγκεκριμένο το έχω ονομάσει "pc" εξ αρχής.
Σταμάτησα να ασχολούμαι μιας και δουλεύει 4κ
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.212
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top