Εδώ γελάμε

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Δύο φοιτητές μηχανολόγοι-μηχανικοί, συναντιούνται στην πανεπιστημιούπολη και ρωτάει ο ένας:
-Μα που βρήκες αυτό το ωραίο μηχανάκι;;;
Απαντά ο άλλος:
-Περπατούσα χτες και σκεπτόμουν εκείνη την άσκηση...,ξέρεις ,την δύσκολη που μας έβαλε ο καθηγητής για σαββατοκύριακο...
Ξαφνικά μια ωραία γυναίκα ήρθε καβάλα σε αυτό το μηχανάκι...Πέταξε το μηχανάκι στο έδαφος, έβγαλε όλα τα ρούχα της και είπε:
-Πάρε ότι θέλεις..., έτσι πήρα το μηχανάκι...
Ο άλλος φοιτητής παρατήρησε:
-Πολύ καλή επιλογή...

-Ετσι κι αλλιώς τα ρούχα της δεν θα σου έκαναν...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Μια οικογένεια Άγγλων περνούσε τις διακοπές της στην Γερμανία και κατά την διάρκεια ενός περιπάτου, παρατήρησαν ένα χαριτωμένο σπιτάκι το οποίο τους φάνηκε κατάλληλο για τις επόμενες διακοπές τους...
Ζήτησαν λοιπόν τον ιδιοκτήτη του και έμαθαν ότι είναι ένας Διαμαρτυρόμενος πάστορας... Τον συνάντησαν, τον είδαν και συμφώνησαν να το χρησιμοποιήσουν τον επόμενο χρόνο...
Γυρίζοντας όμως στην Αγγλία, η κυρία θυμήθηκε ότι δεν είχε δει το W.C... Έγραψε λοιπόν την εξής επιστολή στον πάστορα:

«Αιδεσιμότατε, είμαι η κυρία που πριν μερικές ημέρες κλείσαμε ένα συμβόλαιο για το σπιτάκι της εξοχής, αλλά δεν πρόσεξα το W.C. Θα ήθελα λοιπόν να με πληροφορήσετε καταλλήλως σχετικά με αυτό...»

Όταν ο πάστορας πήρε το γράμμα δεν κατάλαβε την σύντμηση και έχοντας στο μυαλό του ένα μικρό αλλά γνωστό εκκλησάκι των Αγγλικανών που ονομάζεται Wabel Chapel (W.C.) με το οποίο αντιμετώπιζε προβλήματα συντήρησης, νόμιζε ότι η κυρία ζήτησε πληροφορίες γι αυτό και της απάντησε:

«Αγαπητή κυρία,
εξετίμησα το ενδιαφέρον σας και σας πληροφορώ ότι ο τόπος που σας ενδιαφέρει βρίσκεται σε απόσταση 12 χιλιομέτρων από το σπίτι, γεγονός που δυσκολεύει λίγο αυτούς που συνηθίζουν να πηγαίνουν συχνά... Όποιος δε, έχει την συνήθεια να παραμένει επί μακρόν στις διάφορες τελετές, καλό είναι να φροντίζει να έχει μαζί του και φαγητό ώστε να μπορεί να παραμένει ολόκληρη την ημέρα... Στην τοποθεσία μπορείτε να φθάσετε με ποδήλατο ή με τα πόδια, μια και το τοπίο είναι υπέροχο... Αν πάλι κάποιος βιάζεται πολύ, μπορεί να πάρει και αυτοκίνητο...
Πρέπει να επισημάνω ότι θα ήταν καλύτερα να φθάνετε εγκαίρως, ώστε να μη διαταράσσεται η ησυχία των άλλων οι οποίοι είναι ήδη μέσα... Η αίθουσα διαθέτει θέσεις για 40 καθιστούς και 100 όρθιους...!!!
Υπάρχει επίσης κλιματισμός ώστε να αποφεύγονται οι δυσάρεστες μυρωδιές... Συνιστάται να φθάνετε εγκαίρως (νωρίς το πρωί) ώστε να βρίσκετε θέση για να καθίσετε... Τα παιδιά όταν είναι πολύ μικρά επιτηρούνται από τον επιστάτη κατά την διάρκεια της τελετής μέσα στα καροτσάκια ή τα καλαθάκια τους ενώ τα μεγαλύτερα κάθονται μαζί με τους γονείς τους και τραγουδούν όλοι μαζί... Στην είσοδο, θα παραλαμβάνετε ένα χαρτί αλλά σε περίπτωση που δεν φθάσει, τα χαρτιά χρησιμοποιούνται ανά δύο άτομα...!
Τα φύλλα επιστρέφονται κατά την έξοδο, αν είναι δυνατόν σε καλή κατάσταση ώστε να χρησιμοποιηθούν και πάλι... Υπάρχουν μεγάφωνα για την ενίσχυση των ηχείων, έτσι ώστε τα συμβαίνοντα στην αίθουσα να ακούγονται και στο προαύλιο...
Τέλος αυτά που συλλέγονται μετά από την τελετή, μοιράζονται στους φτωχούς της περιοχής... Αρκετές φορές έρχονται και φωτογράφοι, οι οποίοι αποθανατίζουν τις διάφορες φάσεις ώστε να έχετε αναμνήσεις από μια πράξη σας τόσο ανθρώπινη...

Εις το επανειδείν με τον αξιότιμο σύζυγό σας...

Ο πάστωρ...:gotcha:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ήταν ένα ωραίο Κυριακάτικο πρωινό στο γκολφ της Γλυφάδας και δυο κομψές νεαρές κυρίες παίζανε συζητώντας και χασκογελώντας... Δεν καλοξέρανε βέβαια το άθλημα και βαράγανε στο γάμο του Καραγκιόζη...
Κάποια στιγμή ρίχνει η μία μιά δυνατή μπαλιά και η μπάλα προσγειώνεται με φόρα πάνω σε ένα γκρουπ ανδρών που παίζανε στην επόμενη τρύπα!!!
-Αααααχ!!!... ακούγεται μια φωνή πόνου και ένας φουκαράς κουλουριάζεται πιάνοντας με τα δυο του χέρια το επίμαχο σημείο του σώματός του, σφαδάζοντας στο έδαφος!
-Χίλια συγγνώμη κύριε, λέει η κοπέλα τρομοκρατημένη πλησιάζοντας αμέσως τον άτυχο παίκτη, δεν το ήθελα... Αφήστε με να σας βοηθήσω!!!
-Δεν πειράζει δεσποινίς, δεν είναι τίποτα θα μου περάσει, ψέλλισε ανάμεσα σε βογκητά ο άνθρωπος που είχε γίνει κατακόκκινος από τον πόνο και εξακολουθούσε να μένει στη στάση του εμβρύου!!!
-Μα σας παρακαλώ, επέμενε η τύπισα, αφήστε με να σας κάνω ένα μασάζ να σας ανακουφίσω, είμαι νοσοκόμα και ξέρω από αυτά...
Και χωρίς άλλη κουβέντα, σκύβει επάνω του, απομακρύνει απαλά τα χέρια του, χαλαρώνει το παντελόνι και βάζοντας και τα δυο της χέρια μέσα αρχίζει να του κάνει ένα απαλό μασάζ σε όλη την περιπ@πάριο περιφέρεια!!!
-Πως αισθάνεστε τώρα;;; τον ρωτάει μετά από 2-3 λεπτά τρίψιμο...

-Υπέροχα δεσποινίς μου, απαντά ο τραυματίας, αλλά ο αντίχειράς μου ακόμα με πεθαίνει από τον πόνο!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ήταν ένας τύπος που είχε μανία με τα γρήγορα αυτοκίνητα... Μία μέρα εκεί που πήγαινε με 250 την ώρα βλέπει μια ταμπέλα:
"ΟΡΙΟ 150 ΧΛΜ"...
Χαμηλώνει ταχύτητα ο τύπος και σε λίγο βλέπει άλλη μια πινακίδα:
"ΟΡΙΟ 100 ΧΛΜ"...
Ξαναχαμηλώνει ταχύτητα και σε λίγο βλέπει άλλη μια ταμπέλα:
"ΟΡΙΟ 50 ΧΛΜ"...
Χαμηλώνει πάλι ταχύτητα και σε λίγο βλέπει την επόμενη ταμπέλα:
"ΟΡΙΟ 2 ΧΛΜ"...
Τρελαίνεται ο τύπος, χαμηλώνει ταχύτητα στα 2χλμ και σε λίγο βλέπει και άλλη ταμπέλα:

"ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ ΟΡΙΟ"!!!:gotcha:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 





Μηνύματα
440
Reaction score
770
Πεθαίνει ο Πούτιν και πάει στην κόλαση.
Ύστερα από λίγο καιρό παίρνει άδεια λόγω καλής συμπεριφοράς και πάει στη Μόσχα για να πιει μια μπίρα.
Ρωτάει τον μπάρμαν:
– Η Κριμαία είναι δική μας, έτσι;
– Ναι, του απαντάει εκείνος.
– Το Κίεβο;
– Κι αυτό δικό μας.
Τελειώνει την μπίρα του και ρωτάει:
– Τι χρωστάω;
– 5$
 


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Strange week...

:whistling:

Ήταν τρεις φίλοι:
Ένας Νεοδημοκράτης, ένας -Ζαίος και ένας ορκισμένος ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ...
Συναντιούνται, είναι όλοι άυπνοι και ταραγμένοι αφού – ω, της κακής συμπτώσεως – είδαν και οι τρεις εφιάλτη το προηγούμενο βράδυ στον ύπνο τους...!
Κι αρχίζουν να τον περιγράφουν... Λέει ο Νεοδημοκράτης:
-Είδα, λέει, ότι κοιμήθηκα και, όταν ξύπνησα, είχα δραχμές στην τσέπη μου, ήμασταν εκτός Ευρώπης...o_O
Μετά, σειρά παίρνει ο Πασόκος:
-Τι μας λες, ρε εσύ;;; Εγώ είδα πως κοιμήθηκα, λέει, με αρχηγό τον Ανδρουλάκη και ξύπνησα με αρχηγό ξανά τον Παπανδρέου!!!:gotcha:
Και ο -Ζαίος:
-Εγώ, δεν μπορώ να συνέλθω από τον εφιάλτη... Κοιμηθήκατε, λέει, όλοι – κι όταν λέμε όλοι, εννοούμε όλοι – τόσο, μα τόσο βαθιά, που ξύπνησα και ήμουν πρωθυπουργός και δεν ήξερα τι να κάνω, πώς να το διαχειριστώ...

Ρε μάγκες, πετάχτηκα κάθιδρος, με κομμένη ανάσα… :biggrin:


 











Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.250
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top