Εδώ γελάμε






Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.061
Reaction score
18.641
Ένας άντρας πάει για εξετάσεις στον ουρολόγο.
Μπαίνει στο ιατρείο και λέει :
- Γιατρέ παρακαλώ υποσχεθείτε μου ότι δε θα γελάσετε.
- 20 χρόνια εξασκώ αυτό το επάγγελμα και ποτέ μου δεν έχω γελάσει σε βάρος ασθενή.
- Καλά τότε.
Βγάζει το παντελόνι του και αποκαλύπτεται το μικρότερο μόριο που είχε δει ποτέ ο Doc, στο μέγεθος μιας μπαταρίας τηλεκοντρόλ.
Ανίκανος ο Doc να ελέγξει τον εαυτό του ξεσπά σε υστερικό ασταμάτητο γέλιο.
Μετά από μερικά λεπτά καταφέρνει να ανασυγκροτηθεί, παίρνει μία βαθειά ανάσα και λέει στον ασθενή μιλώντας πια σε πολύ σοβαρό ύφος..
-Ζητώ συγνώμη, αλήθεια δεν ξέρω τι με έπιασε.
Στο λόγο της τιμής μου ως ιατρού και τζέντλεμαν σας
υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμβεί.
Πείτε μου τώρα, τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε;

-Έχει πρηστεί γιατρέ..

🥶
 



D

Deleted member 48513

Guest
Οι Ευρωπαίοι με μισθό 2.500 ευρώ ο καθένας παραγγέλνουν:
- 4 σουβλάκια
- 1 χωριάτικη
- 2 μπίρες

Οι Έλληνες με βασικό μισθό 500 ευρώ ο καθένας παίρνουν:
- 2 μερίδες γύρο χοιρινό
- 1 τζατζίκι
- 1 χωριάτικη
- 1 σαγανάκι
- 1 λουκάνικο
- 2 πατάτες
- 2 αναψυκτικά light
- 2 μπύρες
- Και ψωμί στα κάρβουνα αν γίνεται..

Και γυρνάει ο ένας και λέει στον άλλον:
--Λες ρε φίλε να πάρουμε και τηγανητά κολοκυθάκια μήπως δε μας φτάσουν;
 



Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.012
Reaction score
29.882
Κάτσε βρε αρχηγέ... αν εννοείται η CR2032 δεν μιλάμε για πέος αλλά για τύπου σημείο G... γυναικολόγο θα ήθελε τότε
 

K

kimon

Guest
Ένας άντρας πάει για εξετάσεις στον ουρολόγο.
Μπαίνει στο ιατρείο και λέει :
- Γιατρέ παρακαλώ υποσχεθείτε μου ότι δε θα γελάσετε.
- 20 χρόνια εξασκώ αυτό το επάγγελμα και ποτέ μου δεν έχω γελάσει σε βάρος ασθενή.
- Καλά τότε.
Βγάζει το παντελόνι του και αποκαλύπτεται το μικρότερο μόριο που είχε δει ποτέ ο Doc, στο μέγεθος μιας μπαταρίας τηλεκοντρόλ.
Ανίκανος ο Doc να ελέγξει τον εαυτό του ξεσπά σε υστερικό ασταμάτητο γέλιο.
Μετά από μερικά λεπτά καταφέρνει να ανασυγκροτηθεί, παίρνει μία βαθειά ανάσα και λέει στον ασθενή μιλώντας πια σε πολύ σοβαρό ύφος..
-Ζητώ συγνώμη, αλήθεια δεν ξέρω τι με έπιασε.
Στο λόγο της τιμής μου ως ιατρού και τζέντλεμαν σας
υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμβεί.
Πείτε μου τώρα, τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε;

-Έχει πρηστεί γιατρέ..

🥶
Συνειρμός
Σε κάποιο χωριό ο γάιδαρος ενός χωρικού ξαφνικά πέφτει σε βαθειά κατάθλιψη και ίσα-ίσα που τρώει. Ο ιδιοκτήτης του , επειδή τον αγαπά και φοβάται για την ζωή του, ανακοινώνει ότι θα δώσει ένα σημαντικό ποσόν σε όποιον καταφέρει να κάνει τον γάιδαρό του να γελάσει.
Τελικά έρχεται κάποιος, πληρώνεται προκαταβολικά, πλησιάζει τον θλιμμένο γάιδαρο και του ψιθυρίζει κάτι στο αυτί. Μόλις το ακούει ο γάιδαρος, σκάει στα γέλια χωρίς να μπορεί να σταματήσει.
Επειδή όμως η κατάσταση αυτή συνεχίστηκε, με τον γάιδαρο να γελάει συνεχώς επί πολλές μέρες και να μη δουλεύει καθόλου, το αφεντικό του διαλαλεί ότι θα πληρώσει όποιον κανει το ζώο να ηρεμήσει.
Εμφανίζεται πάλι ο ίδιος τύπος, μόνο που τώρα ζητάει τα διπλά. Κλείνεται με τον γάιδαρο μέσα στον στάβλο και μετά από λίγο βγαίνουν έξω, ο γάιδαρος όμως τώρα να κλαίει με αναφυλλητά και να χύνει μαύρα δάκρυα.

-Ρε φίλε να σε πληρώσω και το αξίζεις, αλλά για πές μου, πως κατάφερες το γαϊδούρι να γελάσει;
-Α, εύκολα. Του είπα ότι την έχω μεγαλύτερη από αυτόν.
-Και να κλάψει;
-Του την έδειξα!
 


K

kimon

Guest
Εχμ, νομίζω ότι το νόημα του ανεκδότου είναι το αντίστροφο: ο γαϊδαράκος είναι πονόψυχος και κλαίει για συμπαράσταση...
 







Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top