Εδώ γελάμε






exile

Videocameras
Μηνύματα
6.053
Reaction score
4.347
Κάπου στην Αμερική...
Ημερολόγιο Ινδιάνου...


ΜΕΡΑ 1η

-Είναι νύχτα. Χάσαμε την κόρη του αρχηγού. Την έψαχνε όλο το χωριό.Τελικά την βρήκαμε μέσα στο δάσος. Για τιμωρία, την πή...ε όλο το χωριό.
ΜΕΡΑ 2η
-Είναι νύχτα. Χάσαμε την κόρη του μάγου. Την έψαχνε όλο το χωριό. Τελικά την βρήκαμε μέσα σε μια σπηλιά. Για τιμωρία, την πή...ε όλο το χωριό.
ΜΕΡΑ 3η
-Είναι νύχτα... Χάθηκα....Φοβάμαι...
--------------------------------------------------------------------------------------
Το παρακάτω δεν ξέρω αν ταιριάζει κάπου εδω... :biggrin:

Γιατρός:
-Έχετε μία σπάνια αρρώστια, σας συνιστώ να κάνετε πολλά αμμόλουτρα...
Ασθενής:
-Και με τα αμμόλουτρα θα θεραπευτώ, γιατρέ μου;;;
Γιατρός:
- Όχι, τα αμμόλουτρα είναι για να συνηθίσετε την ιδέα του χώματος!!!
 











exile

Videocameras
Μηνύματα
6.053
Reaction score
4.347
Άμα δεν ξέρεις...


Σε ένα ταξίδι για Νέα Υόρκη, κάθονται στο αεροπλάνο ένας γιάπης και ένας παπαγάλος σε διπλανές θέσεις...
-Παρακαλώ πολύ, λέει ευγενικά ο γιάπης στην αεροσυνοδό, μπορείτε να μου φέρετε έναν καφέ;;;
Περνάει μισή ώρα, περνάνε τρία τέταρτα...τίποτε...
-Μωρή χαμούρα, στριγκλίζει ο παπαγάλος, φέρε έναν καφέ γρήγορα, γιατί θα σε πετάξω στον Ατλαντικό και θα σε φάνε οι καρχαρίες!!!
Σε μισό λεπτό φέρνει τρέχοντας τον καφέ στον παπαγάλο η αεροσυνοδός, τρέμοντας ολόκληρη.
-Παρακαλώ πολύ, αν είναι δυνατό να μου φέρετε μια κόκα κόλα θα σας ήμουν ευγνώμων, λέει ευγενικά ο γιάπης...
Περνάει μισή ώρα, περνάει μια ώρα, ...ξανά...τίποτε...
-Μωρή χαμούρα, πετιέται ο παπαγάλος, φέρε μου μια κόκα κόλα αμέσως, γιατί θα σου δώσω να φας τα σκουλαρίκια που φοράς!!!
Σε μισό δευτερόλεπτο του φέρνει τρέμοντας την κόκα κόλα κατακόκκινη η αεροσυνοδός...

Τα παίρνει στο κρανίο ο γιάπης:
-Άκου χαμούρα, αν σε μισό λεπτό δε μου φέρεις έναν καφέ, μια κόκα κόλα κι ένα σάντουιτς, θα φας κλωτσιά και θα φύγεις έξω από το αεροπλάνο...
Τρέμει ολόκληρη η αεροσυνοδός μας, κοκκινίζει σαν παντζάρι, πάει στον πιλότο να διαμαρτυρηθεί και ο πιλότος δίνει εντολή στο προσωπικό ασφαλείας και τους πετάνε και τους δύο έξω από το αεροπλάνο...

Κάθως πέφτουν στο κενό, ρωτάει ο παπαγάλος τον γιάπη, κουνώντας τα φτερά του χαριτωμένα:
-Εσύ φιλαράκι τί τις ήθελες τις μαγκιές, αφού δεν ξέρεις να πετάς;;;
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.053
Reaction score
4.347
...Επιμονή...



Μπαίνει κάποιος σε ένα εργαστήρι αγιογραφίας...
- Καλημέρα σας, θα ήθελα να μου φτιάξετε μία αγιογραφία.
- Βέβαια, λέει ο αγιογράφος, για αυτό...είμαστε εδώ... Τι ακριβώς θέλετε να κάνω;;;

- Θέλω την αγιογραφία του Αγίου Νικολάου...

- Βεβαίως, λέει ο αγιογράφος, αλλά θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι από μικρός που ξεκίνησα να ζωγραφίζω, όλοι οι δάσκαλοί μου λέγανε ότι ζωγραφίζω καταπληκτικά τον Άγιο Χαράλαμπο...

- Αγαπητέ μου, λέει ο πελάτης, δεν αμφιβάλω για αυτό που μου λέτε, αλλά όπως σας είπα και πριν, εγώ θέλω να μου φτιάξετε τον Άγιο Νικόλαο!!!

- Βεβαίως, ο,τι θέλετε, λέει ο αγιογράφος, αλλά εγώ σαν καλός επαγγελματίας οφείλω να σας ενημερώσω ότι και αργότερα όταν πήγαινα στο εκκλησιαστικό λύκειο, όλοι οι καθηγητές μου λέγανε ότι ζωγραφίζω τέλεια τον Άγιο Χαράλαμπο!!!

- Δεν έχω λόγο να μην σας πιστέψω, λέει ο πελάτης. Μπορεί να ζωγραφίζετε καταπληκτικά τον Άγιο Χαράλαμπο αλλά εγώ θέλω να μου φτιάξετε τον Άγιο Νικόλαο, σας το ξαναείπα!!!

- Βεβαίως, λέει ο αγιογράφος, εσείς είστε ο πελάτης και εσείς διαλέγετε ότι θέλετε, αλλά εγώ έχω την υποχρέωση να σας ενημερώσω! Να μην σας πω δηλαδή ότι και αργότερα όταν έκανα το μεταπτυχιακό μου πάνω στην αγιογραφία, πήρα ειδικότητα και αρίστευσα πάνω στην αγιογραφία του Αγίου Χαραλάμπους; Τον ζωγραφίζω καταπληκτικά!!!

- Κοιτάξτε αγαπητέ μου, λέει ο πελάτης σαφώς εκνευρισμένος, τέρμα τα αστεία! Ή μου φτιάχνετε τον Άγιο Νικόλαο ή να σηκωθώ να φύγω!!!

- Εντάξει, εντάξει, λέει ο αγιογράφος, τον Άγιο Νικόλαο θέλετε, τον Άγιο Νικόλαο θα σας φτιάξω!!!

Αλλά να ξέρετε, θα ..."Xαραλαμπίζει" λίγο...
:biggrin:
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.346
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top