Εκθεση "Εικόνα και Ήχος" 2004 - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Λοιπον, αφου ανοιξε τις πυλες της απο την Πεμπτη, οσοι πηγατε ή οσοι θα πατε γραψτε (παρακαλω) τις εντυπωσεις σας, τι σας αρεσε, τι οχι και, επειδη ειναι πραγματικα μεγαλη και θελει πολλες ωρες, για να τη γυρισει καποιος (εκτος και παει για βολτα), προτεινετε τι να ΜΗΝ χασουν ή τι ΝΑ χασουν, οσοι πανε αργοτερα....

Επισης γενικοτερα ποιο περιπτερο σας αρεσε περισσοτερο :?:


Μπορειτε και παραπανω απο ενα αναφεροντας το λογο που το εκανε καλυτερο αν οχι συνολικα, αλλα σε επιμερους θεματα, πχ κατασκευη, πρωτοτυπια, συσκευες, εξυπηρετηση, γνωση του αντικειμενου, προσωπικο-παρουσιες, συμπεριφορα κλπ...

Και μολις βγαλω και φωτο και τις δημοσιευσω θα μπορεσουν να ψηφισουν για το καλυτερο περιπτερο απο πλευρα εμφανισης και οσοι δεν πηγαν...
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Και να κανω την αρχη...

Δεν τη γυρισα ολη. Δε γινοταν (επρεπε να στησω και το περιπτερο). Λιγο τα περιπτερα του οροφου, οσο τα εστηναν.

Εντυπωση...? Πολλες flat οθονες, απο "ολες" τις εταιρειες. Οι τοιχοι ειναι γεματοι.
Θα δειτε ακομα και ψυγεια με ενσωματωμενη TV, 4x4...
Τελικα θα ειμαι και αυριο (4-10μμ)...οποιος θελει να περασει για μια καλησπερα.

Αλλη εντυπωση μου εκανε το 1ο περιπτερο (του Φουρλη) που ενω εφυγα σημερα κατα τις 11μμ με το 95% του περιπτερου της εταιρειας ετοιμο (475τ.μ.) Δεν ηταν κανενας και δεν ειχαν κανει τιποτα....

Επισης ειμαι ΠΤΩΜΑ απο την κουραση...

Λεπτομεριες αυριο, αν προλαβω να την γυρισω, αν και θα παω μεχρι τον Ανδρεα τουλαχιστο...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Και εγω μολις γυρισα και δεν βλεπω την τυφλα μου.
Παντως ειδα ορισμενα πολυ ενδιαφεροντα πραγματα.

Μην χασετε τον νεο NEC 410 στα 1500 euro!
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Τοσος πανικος για πρωτη μερα που δεν μπορεσα να παω 2η φορα να δω τον Ανδρεα (την πρωτη φορα δεν ηταν εκει...).
Πιστευα οτι σαν πρωτη μερα θα ειναι χαλαρα...
Εκτος απροοπτου θα ειμαι εκει και αυριο για φωτο των περιπτερων και ελπιζω να προλαβω να τις ανεβασω...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Γιωργο, απο τις 4 και μετα ημουν συνεχεια εκει.
Παντως θα συμφωνησω μαζι σου.

Πρωτη φορα που ειδα τοσο κοσμο την Πεμπτη(πρωτη ημερα της εκθεσης)

Αυριο θα ειμαι ολη την ημερα, οποτε θες περνα.

Και επειδη γινεται...χοντροχαμος ας με συγχωρεσουν οποιοι δεν μπορω να αφιερωσω καποια ωρα μαζι τους.Σε καποια στιγμη μαλιστα "μπλοκαρα" και δεν καταλαβαινα με ποσους και ποιους μιλουσα.

Το μονο που ελπιζω ειναι αυτοι που ηρθαν σκυθρωποι να εφυγαν χαρουμενοι :wink:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Εγω απο τις 2:30 ημουν, αλλα περασα πριν τις 4 να σε δω...
Κοσμος???
Υποτιθεται οτι θα ημουν σε ενα σημειο με 2 plasma, 2 DVDp και 3 μινι στερεοφωνικα, αλλα ημουνα μπαλακι μεταξυ υπολογιστων και φορητου ηχου, video camera, DVD recorder και Home cinema...
A, ειχα και το νου μου στο ποτε θα τελειωσει το demo στις απεξω του περιπτερου plasma για να το ξαναβαλω...

Με κυνηγουσαν και οι πανεμορφες μοντελες του περιπτερου και δεν προλαβαινα...


Περιμενω σχολια απο τα μελη που ηρθαν...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Εγω απο τις 2:30 ημουν, αλλα περασα πριν τις 4 να σε δω...
Κοσμος???
Υποτιθεται οτι θα ημουν σε ενα σημειο με 2 plasma, 2 DVDp και 3 μινι στερεοφωνικα, αλλα ημουνα μπαλακι μεταξυ υπολογιστων και φορητου ηχου, video camera, DVD recorder και Home cinema...
A, ειχα και το νου μου στο ποτε θα τελειωσει το demo στις απεξω του περιπτερου plasma για να το ξαναβαλω...

Με κυνηγουσαν και οι πανεμορφες μοντελες του περιπτερου και δεν προλαβαινα...


Περιμενω σχολια απο τα μελη που ηρθαν...


Άσε τις μοντέλες ήσυχες..................
Και μετά λες ότι τρέχεις :mrgreen: :mrgreen:
Λογικό: 2 λεπτά στις plasma.....10 λεπτά στα πλάσματα.......
1 λεπτό στα DVDp.............10 λεπτά στις μοντέλες...........

Που να προλάβεις!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

(χώρια που είναι και αθέμητος ανταγωνισμός! Είστε στον ίδιο όμιλο, είσαι και "εντός έδρας".... :wink: ...... Δεν έχεις προσέξει στα φυλλάδια των διαγωνισμών που λέει ότι ΔΕΝ παίρνουν μέρος οι υπάλληλοι & συνεργάτες της εταιρίας & οι 1ου βαθμού συγγενείς τους?)


Εε.....ρε σχόλια που έχω να "κατεβάσω" την Δευτέρα!!!
ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Μα δεν ειναι στον ιδιο ομιλο....
Δεν ανηκουν στην εταιρια...
Οποτε ειμαι ΟΚ.
Θα μπορουσα να ειμαι στο Quality Check Department και να κανω τεστ...εξοπλισμου...

Τελικα θα ειμαι εκει...Τι θελω και μιλαω....
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Παιδιά εγώ ήμουν χτες κανένα 2ωρο και μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα αρκετά! Και λέω αρκετά γιατί 2 ώρες δεν είναι αρκετές για να "ξεψαχνίσεις" όλη την έκθεση. Βέβαια, επειδή έψαχνα για αρκετά συγκεκριμένα πράγματα, έδινα ιδιαίτερη προσοχή σ' αυτά προκειμένου ν' αποκομίσω τα μέγιστα οφέλη από την έκθεση και "παραμέλησα" κάποια άλλα. Επειδή είναι η πρώτη φορά που παραβρίσκομαι σε τέτοια έκθεση, δεν μπορώ να γράψω κάτι συγκριτικά με περασμένες χρονιές. Γενικώς, θα έλεγα ότι πολλά περίπτερα ήταν εντυπωσιακά, λόγω της πληθώρας από οθόνες Plasma, LCD κτλ, αλλά νομίζω ότι από προβολείς θα μπορούσε να υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία (πιο πολλοί στημένοι εννοώ). Από άποψη ηχείων επίσης αντίστοιχη κατάσταση με τους προβολείς, μεγάλη ποικιλία αλλά δεν μπορούσες ν' ακούσεις τα περισσότερα. Φυσικά τα παραπάνω είναι ο γενικός "κανόνας" για τα πιο πολλά περίπτερα, σε κάποια σημεία και στημένοι προβολείς υπήρχαν και ηχεία. Εδώ που τα λέμε βέβαια δεν ξέρω και το "χαρακτήρα" της έκθεσης, τι θα 'πρεπε να περιμένει κάποιος, δηλαδή σκοπός είναι απλώς η ενημέρωση των καταναλωτών και μια μικρή επίδειξη (οπότε δικαιολογούνται τα παραπάνω) ή ο καταναλωτής και να δει αλλά και να "δοκιμάσει"; Στη δεύτερη περίπτωση χρειάζεται ακόμα λίγη δουλειά:) Βέβαια παίζει και ο παράγοντας χώρος, πιο εύκολα στήνεις μερικές τηλεόρασεις και τις αφήνεις να παίζουν σε κάποιο δεδομένο χώρο, παρά 5 προβολείς με 5 set ηχείων. Σίγουρα πάντως είναι μια ενδιαφέρουσα εμπειρία...

Επίσης να ευχαριστήσω και από εδώ τον Αντρέα που ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικός και πρόθυμος να βοηθήσει!
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Φυσικά θα ήταν παράλειψή μου να μην αναφερθώ στα επίσης εξυπηρετικότατα... πλάσματα γένους θηλυκού (κυρίως στα πρώτα περίπτερα), τα οποία ήταν... χάρμα οφθαλμών. Βέβαια ίσως θα ήταν καλό να μην προσπαθούν να μπλεχτούν με πιο εξειδικευμένα θέματα, για παράδειγμα, με πλησιάζει σχετικό... πλάσμα σε κάποιο περίπτερο, ιδιαίτερα πρόθυμο να μ' εξυπηρετήσει:

- Μπορώ να σας εξυπηρετήσω σε κάτι;

Την κοιτάω λίγο περίεργα, "το εννοεί αυτό που λέει" σκέφτομαι ή άνοιξε η τύχη μου (ναι καλά!). Τέλοσπάντων λέω να το παίξω σοβαρός:

- Για ένα DVD player ενδιαφέρομαι.

- Α μάλιστα, απλό;

- (Φαντάζομαι εννοούσε για αναπαραγωγή μόνο DVD).

- Ναι λέω απλό... αλλά μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα η μουσική αναπαραγωγή, δηλαδή να μπορεί να παίξει και CD αξιοπρεπώς... (πήγα ν' αναφέρω και κάποιες άλλες λεπτομέρειες, σε τι κατηγορία τιμής κυμαίνομαι κτλ αλλά πρόλαβε ν' απαντήσει)

- Α μα όλα τα DVD player που διαθέτουμε έχουν πάρα πολύ καλή αναπαραγωγή μουσικής (με μια... χαριτωμένη έκφραση τύπου "αυτές είναι όλες οι πληροφορίες που μπορώ να σου δώσω).

Ε από 'κει και πέρα είπα να μην ξαναρωτήσω κάτι σχετικό, περιορίστηκα στο... κοίταγμα:)
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Στις ''δικες'' μας ειχαμε δωσει εντολη για τις εξειδικευμενες απαντησεις να κανουν forward τον πελατη σε εμας. Τωρα γιατι τον εκαναν συνεχεια σε εμενα....
 



Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Οι δικές μου εντυπώσεις από την Έκθεση είναι μάλλον ψιλοαπογοητευτικές. Μου έλειψαν περισσότερα από όσα είδα.

Καταρχήν η τάση της αγοράς είναι πλέον οι plasma και οι lcd τηλεοράσεις. Αγοράσατε 32άρα crt? Καιρός να την αλλάξετε!!! Δεν πιστεύω ότι απλά στήνονται πιο εύκολα. Είναι παγκόσμια τάση να αλλαχθούν οι crt τηλεοράσεις με ψηφιακές.

Οι προβολείς πέρασαν σε 2η ή 3η μοίρα. Crt υπήρχαν απλά κάποιες ξεχασμένες....

Τι μου άρεσε στην έκθεση;

1. Κορυφαία στιγμή οι 2 lcd με ανάλυση 1920Χ1080. Η μία της sharp και η άλλη της LG.

2. Πολλές plasma και lcd έπαιζαν με υλικό High-Definition. Έτσι δεν βλέπαμε αυτές τις άθλιες περυσινές εικόνες, και οι τηλεοράσεις έδειχναν το μεγαλείο τους.

3. Το περίπτερο της sony με τον Γιώργο περικυκλωμένο από "απίστευτες εικόνες"!

4 Η high-definition κάμερα στο περίπτερο της sony.

5. H υποψία ότι υπήρχε blue-ray σε ελληνική έκθεση.

6. Ο panasonic ae700 που έπαιζε με high-definition υλικό. Του χρόνου όλα τα μέσα προβολής με τέτοιο υλικό θα τα συγκρίνουμε.

7. Ο panasonic ae200 (είναι ο προβολέας μου!!!) ήταν ο μοναδικός που υπήρχε στο περίπτερο της panasonic. Έτσι αυξήθηκε η μεταπωλητική του αξία τώρα που θέλω να τον πουλήσω :D

8. Η εξυπηρέτηση από τις κοπέλες στο περίπτερο της Thompson. Ήξεραν κάθε λεπτομέρεια, αν και ήταν απλές προμότερ...

9. Η εικόνα από τηλεοράσεις οπίσθιας προβολής dlp και lcd. Φθηνή λύση, αρκετά λεπτές, υψηλές αναλύσεις, και καλή εικόνα.

10. Οι συσκευές ασύρματης μετάδοσης εικόνας ΟneforΑll που στέλνουν σήμα rgb και όχι composite όπως όλες οι άλλες.

11. Οι κινέζικες συσκευές. Μικρές φθηνές και σίγουρα σε λίγα χρόνια θα στέκονται άνετα απέναντι στις μεγάλες μάρκες.

12. Τέλος η καλύτερη "εικόνα" της έκθεσης ήταν 2 μέλη του avsite που "ζωγράφιζαν".
Ο Δημήτρης Τσάλας και ο Βαγγέλης Λάμπρου έκαναν σεμινάριο σωστής ρύθμισης εικόνας στο περίπτερο του Ήχου. Αν βλέπατε τα πρόσωπα των 20-25 ανθρώπων που τους παρακολουθούσαν θα καταλαβαίνατε πόσο ανάγκη έχει ο καταναλωτής τέτοιες πληροφορίες. Ειδικά στο σημείο που τα παιδιά εξηγούσαν τα περί οξύτητας πολύ παριστάμενοι κατάλαβαν πόσο άσχετοι είναι πολύ επαγγελματίες του χώρου. Ένα ζευγάρι μάλιστα δίπλα μου, σε εκείνο το σημείο σχολίασε κάποιους πολύ δεικτικά!!![/updown]
 

Μηνύματα
119
Reaction score
0
Θα βρεθώ αύριο Κυριακή εκεί γιά να δώ και εγώ τα πράγματα από κοντά...τα λέμε αν και ξέρω περίοπου τι θα βρώ,δεν νομίζω να άλλαξε και κάτι πρός το καλύτερο από τις προηγούμες φορές!!
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Τι δεν μου άρεσε στην Έκθεση:

1. Η απουσία προβολέων. Οι λίγοι στημένοι έπαιζαν άσχημα και κανένας εκτός από αυτόν που είχε στήσει ο Αντρέας δεν έπαιζε με high-definition. Και μην μου πείτε καλύτερα γιατί στην έκθεση αυτή δεν ανταγωνιζόντουσαν μόνο ο ένας τον άλλον αλλά και τις ψηφιακές τηλεοράσεις. Όταν αυτές δείχνουν τέτοια εικόνα ποιός θα στραφεί στην άσχημη εικόνα που έβλεπε από τους προβολείς. Έτσι και αλλιώς η έκθεση δεν γίνεται για τους ψαγμένους αλλά για τον απλό καταναλωτή.

2. Ο καινούργιος lcd της sony. Παρόλο που έπαιζε με progressive η εικόνα του είχε μια "θολούρα"... Ελπίζω σύντομα να κάνουμε ένα συγκριτικό και γι' αυτόν έτσι Άντρέα. Επίσης δεν μπορεί να παίζουν οι πλάσμα της sony με high-definition και αυτός με σύνδεση component.

3. Πολλοί προβολείς στο περίπτερο της nec αλλά σε πολύ μικρό χώρο οπότε χάλια εικόνα.

4. Πόσες αίθουσες home-cinema είδατε; εγώ ελάχιστες!!! Θυμάστε τι γινόταν πρίν 2-3 χρόνια;

5. Οι τηλεοράσεις της samsung. Ενώ έχει πολύ καλά μοντέλα η εικόνα που έδειχναν ήταν άθλια.

6. Ο ήχος γενικά της έκθεσης.

7. Η απουσία του robot της sony και γενικά έλειπε κάτι που θα εντυπωσιάσει.

8. H απουσία τεράστιας εικόνας. Τουλάχιστον πέρυσι είχαμε 200''

9. Η απουσία crt προβολέα. Που είσαι Βαγγέλη...

10. Η απουσία Lcos προβολέα.

11. Μόνο 3 εκθέτες έδιναν διαφημιστικές τσάντες. Αν και φέτος μάζεμα τα λιγότερα έντυπα από κάθε άλλη χρονιά (μαζεύω τα πάντα από έντυπα...) πάλι είχα πρόβλημα μεταφοράς.

12. Γενικά κάθε πέρυσι και καλύτερα... Τίποτα εντυπωσιακό... τίποτα ιδιαίτερα καινούργιο και όσα καλά υπήρχαν έπρεπε να τα ανακαλύψεις μόνος σου μιας και σε πρώτη θέση είχαν όλοι τις τηλεοράσεις. Είπαμε είναι έκθεση για απλούς καταναλωτές αλλά όχι και να θυμίζει βιτρίνα Κωτσόβολου...
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Χρήστο,
σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Σήμερα είναι η τέταρτη και τελευταία μέρα που μαζί με τον Δημήτρη Τσάλλα δείχνουμε σε ένα πλατύ κοινό, γνώστες και μη, τι σημαίνει ρυθμιση, τι είναι τα ρυθμιστικά, πως δουλεύουν τα PLASMAS, LCD και οι τηλεοράσεις και το σπουδαιότερο τι πρέπει να προσέξει ο κατανάλωτής στην αγορά.

Ξεκινάμε με τον Δημήτρη αρκετά απλά και καταλήγουμε σε εις βάθους θεωρία και ρυθμίσεις που όμως την έχουμε απλοποιήσει για να καταλαβαίνει το ευρύ κοινό. Οι ερωτήσεις φυσικά βροχή.....
Το κοινό δείχνει πολύ ενδιαφέρον ιδιαίτερα λόγω των νέων τεχνολογιών όπως οι Plasma και οι LCD, αλλά θα τονίσω οτι μετά την αποκάλυψη ή ξεγύμνωμα αν μου επιτραπεί η έκφραση των δυνατοτήτων τους, αποχωρεί λίγο απογοητευμένο.

Ούτε εγώ ούτε ο Δημήτρης χαιδεύουμε στα αυτιά τα προιόντα και δείχνουμε ακριβώς τι συμβαίνει, τονίζοντας θετικά και αρνητικά κάθε τεχνολογίας.

Σήμερα η επίδειξη θα ξεκινήσει στις 18:00 και ίσως επακολουθήσει και άλλη μια αργότερα πχ στις 20:00 αλλά χωρίς τον Δημήτρη Τσάλλα λόγω εκτάκτων υποχρεώσεων.

Υπάρχουν να πούμε πολλά πράγματα και καλά θα κάνετε να είστε εκεί. Αφού είστε Videophiles ήδη σας βλέπω γυρνώντας σπίτι.......με το κομπιουτεράκι στο χέρι......

ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 18:00
στο περίπτερο του ΗΧΟΣ & ΕΙΚΟΝΑ.
 

Μηνύματα
531
Reaction score
0
Με απλά λόγια: κάθε πέρισυ και καλύτερα... :?: :( :?:
Ηταν σαφώς μικρότερη η έκθεση.
Ελάχιστοι προβολείς (υπήρχε λαμπάτος - ή έτσι μου φάνηκε? - δεν θυμάμαι σε ποιό περίπτερο).
Οντως ο Sony δεν έπαιζε καλά (δεν ξέρω τους λόγους).
Ο ΑΕ700 έπαιζε καλά αλλά εμφανώς καλύτερα παίζανε οι προβολείς με DLP (έτσι μου φάνηκε τουλάχιστον).
Γενικά σχεδόν οι περισσότερες συσκευές ήταν ρυθμισμένες χάλια, κι αυτό ήταν εμφανές στο περίπτερο που παίζαν οι Christie...

Έχω κάποιες γενικές παρατηρήσεις να κάνω, γιατί έτσι όπως πάει σε λίγο θα πάψουν να υπάρχουν τέτοιες εκθέσεις και θα είναι κρίμα.
Υπάρχει πολύς θόρυβος - λες και τα πολλά db θα τραβήξουν τον αγοραστή. Συνήθως το αντίθετο αποτέλεσμα φέρνουν.
Ελάχιστα δωμάτια με προβολείς.
Τρομερός καπνός από τα τσιγάρα - δεν μπορεί κάποιος να πάρει την οικογένειά του και να πάει;
Μήπως πρέπει ν' αλλάξει το ύφος των εταιρειών, να σοβαρευτούν ή να κλείσουν, και ν' απευθύνονται σε ευρύτερο κοινό κι όχι στο 10% (αυτών που ξέρουν κι ασχολούνται);
Εχω δει κάποιοι να κάνουν σοβαρές προσπάθειες (συνδυάζοντας ελκυστικές τιμές κι εξυπηρέτηση) κι άλλοι να γίνονται χειρότεροι (δείτε και σχετικό γράμμα στο τεύχος του Ηχου Οκτωβρίου). Ευτυχώς που υπάρχει το internet και μπορείς να έχεις ένα ανοιχτό παράθυρο να ξέρεις τι σου γίνεται :wink:
Δυστυχώς παντού υπάρχουν οι αρπακολλατζήδες κι ας φροντίζουμε να υπερθεματίζουμε εμείς οι πελάτες μέσα από τέτοια φόρουμ τις σοβαρές εταιρείες (τουλάχιστον θα προσπαθώ να το κάνω όσο μπορώ μπας και γλυτώσουμε από μερικούς που μετά την αγορά κάνουν πως δεν μας ξέρουν και δεν ξέρουν τι μας πούλησαν...).

Θέλω να πιστεύω ότι ήταν η τελευταία έκθεση που είπαμε κάθε πέρισυ και καλύτερα...
Και του χρόνου! :D
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Ας πουμε και κατι καλο για την εκθεση :)
Ειχα την ευκαιρια να γνωρισω πολλους απο εσας προσωπο με προσωπο και αυτο δεν το αλλαζω με τιποτα :oops:

Μακαρι να ειχα περισσοτερο χρονο να αφιερωσω στον καθεναν σας...
 

Μηνύματα
486
Reaction score
167
Και εγω εχω παραπονα...φετος ηταν σαφως μικροτερη απο περυσι...θα την χαρακτηριζα απλα ως εκθεση LCD και PLASMA , 80% ηταν με τετοιες τηλεορασεις,απο προβολεις ενα αισχος που λογω ρυθμισεων κακων (με πρωτο πρωτο το περιτπερο στο οποιο ημουν SONY hs50) σιγουρα θα αποθαρυναν τον κοσμο.Απο ηχο ακομα χειροτερα αφου παντου γινοταν ενας πανικος ,βομβαρδισμος απο παντου με ηχο και φυσικα δεν μπορει να βγει κανενα συμπερασμα...Πιο πολυ ειναι για να δει ο απλος καταναλωτης το πως εχει προχωρησει η τεχνολογια,να δει σχεδια ηχειων και τιποτα παραπανω.Οχι οτι δεν περναει ευχαριστα 1-2 ωρες απλα για καποιον που ξερει και θελει να κανει καποια αγορα περνανε λιγο ανουσια.Γελιο παντως ειχε η ασχετοσυνη που επικρατουσε στα πιο πολλα περιπτερα , σε 3 συγκεκριμενα που εκανα μια ερωτησουλα για συγκριση νεου κ παλιοτερου μοντελου ελαβα απο καθε πωλητη διαφορετικη απαντηση (μια απο τα ιδια και στο περιπτερο που ημουν).Ας κανουμε υπομονη και να περιμενουμε την εκθεση high end σε ξενοδοχειο...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.405
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top