Ενδιαφερεται καποιος για Qobuz-Spotify-Tidal family plan?




Μηνύματα
348
Reaction score
685
Επαναλαμβανω: κανενα προβλημα!
Aν είσαι διαχειριστής Αμερικάνικου account , σε αφήνει να κάνεις family με accounts απο Ευρώπη?

Αν ισχύει τότε 22,8$ (17€) το family στην Αμερική /6 άτομα = 2,83€ το μήνα.

vpn..
 
Last edited:


Μηνύματα
44
Reaction score
41
Εχω κανει λογαριασμο στο αγγλικο qobuz, αρα παιζουμε με τιμες αγγλιας.θα δω το ετησιο family μολις ευκαιρισω και θα ενημερωσω.οσον αφορα το cast, επειδη θα το στριμαρω σε rpi,κανεις cast με διαφορους τροπους.ειτε μεσω upnp (χρησιμοποιεις bubbleupnp και εκει περνας username/password),ειτε με squeezebox και lms, ειτε βεβαια με roon. Αυτα για rpi, δεν εχω ιδεα αν γινεται το ιδιο για android box. θεωρω οτι θα μπορεις με τον πρωτο τροπο εφοσον το android box υποστηριζει dlna/upnp.Το app του qobuz σε κντ η ταμπλετ το κατεβαζεις ειτε ως apk απο aptoide κλπ, ειτε κανεις αλλαγη χωρας στο playstore (προσοχη,μπορεις ν αλλαξεις χωρα μονο μια φορα τον χρονο). Ωστοσο για να κανεις cast σε rpi δεν χρησιμοποιεις το official app του, αλλα οπως προειπα το bubbleupnp. Αν μπορεις απευθειας να κανεις cast με το official app σε android box δεν το ξερω, ισως γινεται, αλλα δεν εχω ασχοληθει.
Βασικό.
Cast κάνει σε boxάκι;
Για την ώρα έτσι θα παίζει, αν παίζει βέβαια.
Στο Play Store για Android Box δεν υπάρχει όπως βλέπω.
Εκτος και αν δεν μου το δίνει λόγο ip.

Για πείτε όσοι το έχετε.
Μη μου πείτε με ROON ε.
Δεν έχω και ούτε θα βάλω για την ώρα.
Δεν εμφανίζεται σε ελληνικο playstore,ναι. Μονο με sideload και εγκατασταση του apk της εφαρμογης (ευκολο ειναι),ειτε με αλλαγη χωρας στο playstore οπως προειπα.
 
Last edited:



hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Οταν επισκέφτηκα το Qobuz λέει ότι δεν ειναι διαθέσιμο και λογικά γιατί δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα. Μόλις μπήκα στο vpn της εταιρείας (πολυεθνική) άνοιξε κανονικά και προχωράει η εγγραφή. Οπότε αν κάποιος από εσάς έχει εταιρικό vpn πολυεθνικό παίζει μια χαρά.

Good Article: Tidal VS Qobuz: Battle of the Hi-Res Streaming Services! | Audioholics
 
Last edited:

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Αν είναι μικρό το κόστος, ψήνομαι κι εγώ για ένα χρόνο, να πληρώσω προκαταβολικά δεν με πειράζει. Οπότε, αν μαζευτούμε πολλοί, υποθέτω ότι μπορεί να φτιάξει και δεύτερο μέλος family plan. Εγώ θέλω να είμαι με τους δόκτωρες πάντως. Aυλικός all the way!!! :D :p
 


Μηνύματα
833
Reaction score
776
Εγώ ενδιαφέρομαι για family στο Tidal !!!
Σε συνδυασμό με το Roon, σπέρνει.....

Απλά τώρα, το έχω με τον μήνα (ατομικός λογαριασμός)!
 


sps

Μηνύματα
711
Reaction score
515
Εάν Θέλετε και άλλο μέλος μέλος πρόθυμος, προκαταβολικά όλο το χρόνο.

Και σε Tidal επιπλέον.
 



Μηνύματα
44
Reaction score
41
Το απογευματοβραδυ θα στειλω προσωπικα μνμτα στους 5 πρωτους που εκδηλωσαν ενδιαφέρον εδω μεσα.οποιος αποσυρει το ενδιαφερον θα συνεχιζω με τους επομενους απο τα ποστ!μολις συμπληρωσω 5 ατομα θα κανω ενα ετησιο φαμιλι και τα υπολοιπα θα τα βρουμε απο προσωπικα μνμτα! Ωραιο πραγμα να χεις hi res streaming με πολυ λιγα ευρουλακια τον μηνα!!:drinks:
 

ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Aν είσαι διαχειριστής Αμερικάνικου account , σε αφήνει να κάνεις family με accounts απο Ευρώπη?

Αν ισχύει τότε 22,8$ (17€) το family στην Αμερική /6 άτομα = 2,83€ το μήνα.

vpn..
Ναι, δνση χώρας και πληρωμη με paypal, οπου παιζει qobuz
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.628
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top