Ενισχυτής για Harbeth P3ESR







Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
19 άχρηστα ποσταρίσματα, χωρίς να ξέρουμε ούτε καν την απόσταση ακρόασης, πόσο μάλλον τις υπόλοιπες συνθήκες ακρόασης, για ενα αυστηρά nearfield ηχείο.

Προτροπές για ανούσιο ξόδεμα χρημάτων με αγορές ενισχυτών και ματσαρίσματα. Να παν´ τα χρήματα στον κουβά με 100% σιγουριά.

Αυτό περιμένουμε απο ενα av site? Τρόπους για να πετάμε τα χρήματά μας επι ματαίω;

Και μετά οταν επαναλαμβάνονται οι τεχνικές προϋποθέσεις αρχιζει η γκρίνια, ακόμα και απο την διαχείριση.
Προφανώς και η ερώτηση ειναι λάθος, ή δεν περιλαμβάνει όλες τις πληροφορίες. Πρέπει να απαντηθεί ως έχει;

:headbang:

Συνεχίστε με άλλες προτάσεις ενισχυτών. :gotcha:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
εχει απαντηθει στην αρχικη τοποθετηση Ντιμιφουτ, ανεφερε χαμηλες σταθμες και ξεκουραστες και ποπ ροκ ποπ κορν λιγο τσαζ και λιγο απολα ..
το οποιο και επιβεβαιωνεται απο την επιλογη των καυσοξυλων χαρμπεθ, δηλαδη εδω ειναι προσαναμα..χιχι..
και πολυ σωστα αποφευγει τις λαμπες γιατι θα υπερτονιζαν τις μεσαιες..
 

Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.819
Εγώ περιμένω την απάντηση ως προς την ανάγκη αλλαγής του υπάρχοντος τελικού. Αν μη τι άλλο, οι mf έχουν μια δόση γλύκας ( αν και είμαι της άποψης ότι αν χρειάζεται τελικός, καλύτερα να είναι "ουδέτερος" και ικανός να οδηγεί τα πάντα και την όποια "πινελιά" να τη δίνουν τα μηχανήματα πίσω απο αυτόν, βλέπε προενίσχυση, πηγές ).
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Παιδες,το ηχειο αυτο ειναι φετιχ.Μπορειτε να προτεινετε οτι θελετε εκτος της ερωτησης του αλλα μεχρι εκει.

Ο ανθρωπος πιστευω ξερει τα κατα του ηχειου αυτου.Οπως τα ξερει καποιος που καπνιζει ενα πανακριβο πουρο,πινει ενα πανακριβο κρασι ή αγοραζει ενα πανακριβο ρολοι.

Λιγη ηρεμια και σεβασμος πιστευω ειναι απαραιτητα...
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
μου φτανει το συμπερασμα εκτος προδιαγραφων κατα 90%, και nearfield 10% και ειμαι πολυ αισιοδοξος..
Δεν κατάλαβα.

Δεν εχει σημασία. Πρέπει να μάθουμε τουλάχιστον την απόσταση ακρόασης, αλλά και τις υπόλοιπες συνθήκες, όπως τις αποστάσεις μεταξύ των ηχείων, τρίγωνο, συμμετρία, ύψος τοποθέτησης, απόσταση απο τοιχωματικά όρια κτλ κτλ κτλ.

Σοβαρευτείτε. :punish:
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Sorry για τη λάθος ερώτηση. Ποιά είναι η σωστή;

Όσον αφορά την απόσταση ακρόασης, δεν ξέρω πως ορίζεται το 'nearfield', εγώ ακούω περίπου από 1,5μ
1.5 μέτρο ειναι ΟΚ.

Πρέπει αυτη η πληροφορία οπως και οι άλλες που έγραψα αμέσως πριν να συμπεριλαμβάνονται στην αρχική ερώτηση.

Η σωστή ερώτηση είναι: εχω τα Χ ηχεία, ακούω αυτη τη μουσική σε χαμηλή στάθμη, και οι συνθήκες του χώρου είναι οι εξής: (περιγραφή)

Τι επένδυση να κάνω για ακούσω καλύτερα; Διαθέτω Χ ευρώ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.558
Προφανώς η καλύτερη "επένδυση" για αυτά τα ηχεία, τα οποία εμφανίζουν πλήρη ανεπαρκεια στις 2 πρώτες οκτάβες, είναι 2 σαμπ.

Τα υπόλοιπα δεν ξέρω γιατί τα λέτε. Μου φαίνονται ακαταλαβιστικα.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.719
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top