Ενισχυτής / dac ακουστικών

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.416
Reaction score
125.623
Θέλω έναν ενισχυτή για τα ακουστικά που πήρα, αλλά χρειάζεται να είναι μπαταρίας, ώστε να τον φοράω και να κόβω βόλτες.
Ρουν ρεντι, οπωσδήποτε.
Να παίζω μέσω ρουν τη μουσική μου.
Δηλαδή ενισχυτής και Ντακ, πακέτο.

Το οικονομικότερο δυνατόν.

Ακούω προτάσεις...
 
Last edited:


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
ΠΑΡΕ ΕΝΕΡΓΑ!
Ασχετε, ε ασχετε!! Ασπρισαν τα μαλια σου και μυαλο ακομη δεν εβαλες. :roflmao:
Ακου κει ενισχυτης μπαταριας. Θα πηδηχτω από το παραθυρο!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.416
Reaction score
125.623
Ρε συ άμα είμαι στον κήπο έξω, θες να κουβαλάω και μπαλαντεζα; Χαχαχαχαχαχαχα

Φορητό Ντακ με έξοδο ακουστικών θέλω, μπας και παίξει καλύτερα από το κινητό απευθείας.
 

Μηνύματα
2.126
Reaction score
5.584
Φιλικα και γνωριζοντας το επαγγελμα σου ,σου προτεινω να προσεχεις την ακροαση με ακουστικα ειδικα σε υψηλες εντασεις γιατι ειναι πολυ βλαβερα για τα αυτια.Χειροτερα απο τα οικιακα η επαγγελματικα συστηματα.
 


Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
888
Reaction score
807
Πάρε το Draronfly Red , συνέδεσε το με το κινητό σου και τέλος.
Αν θέλεις στην μισή τιμή και με λίγο πιο ζεστό consumer ήχο πάρε το Black.
Και τα δύο είναι σούπερ και έχουν απειροελάχιστη κατανάλωση.
Θέμα ισχύος δεν έχεις με κανένα από τα δύο το Black δίνει 1.2V και το Red 2V και τα
δύο στο ''καίνε'' το ακουστικό,
 



Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Αν έχω καταλάβει καλά σε τι εντάσεις ακούς, φοβάμαι πως το ifi αν και πολύ καλό δεν θα σε ικανοποιήσει, κυρίως σε audiophile ηχογραφήσεις με μεγάλο δυναμικό εύρος.
 


Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Αν έχω καταλάβει καλά σε τι εντάσεις ακούς, φοβάμαι πως το ifi αν και πολύ καλό δεν θα σε ικανοποιήσει, κυρίως σε audiophile ηχογραφήσεις με μεγάλο δυναμικό εύρος.
Έλλειψη headroom???? Θα πάθει κατάθλιψη

Έπρεπε να δει και αυτό που του επιτρέπει ισοσταθμιση: https://www.minidsp.com/products/dsp-headphone-amp/ha-dsp
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Έλλειψη headroom???? Θα πάθει κατάθλιψη

Έπρεπε να δει και αυτό που του επιτρέπει ισοσταθμιση: https://www.minidsp.com/products/dsp-headphone-amp/ha-dsp
Θα τα κάνει από την εφαρμογή του κινητού αυτά. Το crossfeed ειδικά είναι απαραίτητο (κυρίως σε παλιές ηχογραφήσεις '70ς)
 

Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
888
Reaction score
807
Εξοχή επιλογή.
Post automatically merged:

Αν έχω καταλάβει καλά σε τι εντάσεις ακούς, φοβάμαι πως το ifi αν και πολύ καλό δεν θα σε ικανοποιήσει, κυρίως σε audiophile ηχογραφήσεις με μεγάλο δυναμικό εύρος.
Τα ακουστικά αυτά είναι 16Ω 123db.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.416
Reaction score
125.623
Στα νούμερα δείχνει επαρκές:

IMG_20190827_171949.jpg


Τες πα, μόλις προμηθευτώ και το καλώδιο που μου λείπει, θα συνδεθεί μέσω κινητού / roon στη βιβλιοθήκη μου και θα σας πω εντυπώσεις.
 

stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.238
Reaction score
1.599
Εχω παρει ένα ιδιο όχι το black τον απλο nano iDSD. Δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα όταν τον δοκιμασα στο κατάστημα ηταν μια μικρη αναβαθμιση στην ποιοτητα ηχου από το κινητο. Με ένα πολύ ευαισθητο ακουστικο δεν θα φανει διαφορα στην ενταση από το κινητο αλλα με ένα λιγο πιο ζορικο θα φανει. Αρα εχει σημασια ποιο ακουστικο θα χρησιμοποιησει καποιος.
Κατά τα αλλα εξαιρετικο σαν ποιοτητα κατασκευης και σαν φορητοτητα. Πολύ ωραιο μηχανακι να εχει καποιος στα ταξίδια.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.416
Reaction score
125.623
Παρέλαβα και το καλώδιο, σφαίρα η ultra fast audio.:drinks:

Λοιπόν, θέμα οδήγησης δεν υπάρχει, μου ξερίζωσε τα αφτιά στην ώρα 2, αδιανόητη στάθμη. :lol:
Δεν τόλμησα να το πάω πιο ψηλά ούτε για δοκιμή, ούτε για μια στιγμή.

Ακούω τέλεια στην ώρα 10 το βολιουμ.

Συγκριτικά το κινητό μόνο του, παίζει χαμηλότερα από την 10η ώρα, και σαφώς με υποδεέστερη ποιότητα.

Οπότε τέλος καλό, όλα καλά όλα ανθηρά.

Είναι λίγο ογκώδης ο συνδυασμός κινητού και ifi, αλλά εντός λογικών πλαισίων φορητότητας.

Εκ μέρους μου, συστήνεται ανεπιφύλακτα. Σε σχέση με το Huawei P30pro, η αναβάθμιση σε οδήγηση είναι το κάτι άλλο, και η διαφορά σε ηχητική ποιότητα σημαντική. ;)
 




Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.868.812
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top