Ενφια μη καταχώρηση πληρωμης

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Καλημέρα, έχω πληρώσει τη τελευταία δόση Ενφια από 27/4 και η πληρωμή δεν έχει καταχωρηθεί.

Η πληρωμή φαίνεται ότι έχει γίνει μέσα στο taxis net αλλά το ποσό δεν αφαιρείται από το χρέος ώστε να μηδενιστεί, αντιθέτως έχει και προσαυξήσεις.
Πέντε εργάσιμες δεν είναι πολλές;
Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο αυτές τις μέρες;
 


Μηνύματα
1.408
Reaction score
2.530
Σιγουρέψου ότι η δόση που πλήρωσες ήταν εμπρόθεσμη, δηλαδή - αναλόγως της κάθε τράπεζας - πριν από τις 5-6 μ.μ. της προηγούμενης της ημερομηνίας λήξης. Την έχω πατήσει έτσι, με αποτέλεσμα να βγω εκτός ρύθμισης και οι επόμενες πληρωμές να μην φαίνονται στο σύστημα, ήταν "στον αέρα". Αναγκάστηκα να πάω στην εφορία να το ρυθμίσω πάλι.
Αν δεν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο, είναι λόγω φόρτου εργασίας των ημερών λογικά, λίγο υπομονή.
 

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Δεν είχε λήξει, και η πληρωμή φαίνεται μέσα στο taxis. Δεν έχει αφαιρεθεί από το συνολικό χρέος όμως και με την αλλαγή του μήνα πήρε και προσαυξήση. Δεν έκανε ποτέ πάνω από τρεις εργάσιμες να φανεί.
Ίσως είναι λόγω φόρτου.Θα περιμένω.
Πιο πολύ με τρομάζει το ενδεχόμενο να πάω στην εφορία και να συνεννοηθώ με κάποιον "αρμόδιο"
 

Μηνύματα
1.408
Reaction score
2.530
Πιο πολύ με τρομάζει το ενδεχόμενο να πάω στην εφορία και να συνεννοηθώ με κάποιον "αρμόδιο"
Μη σε τρομάζει, κι εγώ το ίδιο πίστευα αλλά ξέμπλεξα σε 5 λεπτά !! οι εφορίες πλέον δεν έχουν κόσμο γιατί οι περισσότερες υπηρεσίες γίνονται ηλεκτρονικά εξ απόστάσεως.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
Διαβάζω ότι υπάρχει πρόβλημα στην εμφάνιση των πληρωμών στο Taxis τις τελευταίες ημέρες, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να εκδοθούν φορολογικές ενημερότητες.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Κανουν update τα αρχεια Το προβλημα ξεκινησε απο τις πκηρωμες Μαρτιου. Καποιες δεν εχουν περαστει ενω σαν πληρωμες φαινονται κανονικα. Αλλαξε και η πλατφορμα της Ααδε και σε λιγες ημερες θα εμφανιζει και υπερεισπραξεις ωστε να γινει ο συμψηφισμος του 75% σε οσους το δικαιουνται.
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.565
Υαπαρχει καθυστερηση σστην ενημερωση του συστηματος γενικα (παντα υπηρχε,αλλα το τελευταιο διαστημα εχει παραγινει το κακο). Θα ενημερωθει καποια στιγμη και απο την στιγμη που εχεις αποδεικτικα στοιχεια πληρωμης δεν υπαρχει θεμα.
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Αλλαξε και η πλατφορμα της Ααδε και σε λιγες ημερες θα εμφανιζει και υπερεισπραξεις ωστε να γινει ο συμψηφισμος του 75% σε οσους το δικαιουνται.
Να υπολογίζουμε σε καμιά βδομάδα?
 

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Καμμια εξέλιξη.Σε ερώτηση μου στο taxis net πήρα απάντηση!! Δεν το περίμενα..
Μου εγραψαν λοιπόν

''Σας ενημερώνουμε ότι οι πληρωμές ενημερώνουν σταδιακά το σύστημα ώστε να υπάρξει δυνατότητα εφαρμογής των μέτρων τα οποία έχουν ληφθεί για την ενίσχυση των φορολογουμένων στα πλαίσια της πανδημίας.''
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Υπαρχει πλεον η δυνατοτητα να πληρωνουμε με χεωστικη καρτα χωρις την χρηση ταυτοτητας οφειλης. Σε αυτην την περιπτωση η πληρωμη φαινεται αμεσα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top