Επαγγελματίες, αγγελίες, trolling, συστηματικές παραβιάσεις κανονισμού

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Εγώ παιδιά είμαι ένας από τους "επαγγελματίες". Μέσα από αγοραπωλησίες κατάφερα να φτάσω στο σημείο που είμαι τώρα και να δώσω και εξοπλισμό σε κόσμο που είναι άρτιος και σίγουρα τους κάλυψε στις ανάγκες τους. Προσωπικά δεν με χαλάει και ίσως στο μέλλον να μου την δώσει πάλι να δω κάτι άλλο και να βολευτεί από μένα και κάποιος που θα θέλει κάτι από αυτά που έχω. Δυστυχώς λεφτά για αγορές δεν υπάρχουν συνέχεια και μια καλή πώληση μπορεί να φέρει κάτι καινούργιο στην αναζήτηση του ακουστικού για εμάς holy grail.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Αφού είναι απόφαση κ υσχει με τόσες κ πάνω αγγελίες τότε παρακαλώ να μετρήσει κάποιος αρμόδιος τις δικές μου...
Κ στο κάτω κάτω είμαι στο χόμπι 32 χρόνια.. Εχω μαζέψει πολλά μηχανήματα ναι..και ακούω και δοκιμάζω κ ακόμη περισσότερα.
Αυτό δε με κάνει ούτε έμπορο ούτε επαγγελματία...
ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την επιμονή σου κ την επιθετικότητα αυτή...από χθες ακόμα;)

μόνο στις 2 πρώτες σελίδες και μόνο με ένα πρόχειρο σερτς

έχεις
καμιά 25ριά αγγελίες για το 2021

 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
527
Reaction score
517
Όχι για διαχειριστικά θέματα και δεν έχω διάθεση να επαναλάβω για πολλοστή φορά όσα έχουν ήδη εξηγηθεί για το θέμα.
Τρώω ήδη πολύ χρόνο απ' τη ζωή μου για το χόμπυ του AVsite. Αυτές είναι οι αγγελίες.-
Απόλυτα κατανοητή η θέση σου, δεν γνώριζα ότι δεν επιτρέπεται να αναφέρουμε κάποια άποψη ή πρόταση για διαχειριστικά θέματα. Κι όπως έχω πολλάκις γράψει στις αγγελίες μου, ευχαριστώ για το βήμα που μας δίνεται από το avsite, για να βάζουμε τις αγγελίες μας. Καλό βράδυ σε όλους.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την επιμονή σου κ την επιθετικότητα αυτή...από χθες ακόμα;)

μόνο στις 2 πρώτες σελίδες και μόνο με ένα πρόχειρο σερτς

έχεις
καμιά 25ριά αγγελίες για το 2021

Αυτό τώρα δεν είναι up; :biggrin:
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Και εγώ διαφωνώ κάθετα με αυτό το σκεπτικό. Πχ να λες τον @leandros επαγγελματία μόνο για γέλια είναι αλλά από την άλλη και στο δικό μου μαγαζί που παίζει πχ Μάλαμα από την στιγμή που ήρθες μόνος σου και δεν σε παρακάλεσα δεν μπορείς να ζητάς Πάολα😁
Απλά ειναι τα πράγματα σε αυτή τη ζωή. Εμείς τα κάνουμε πολύπλοκα και δύσκολα!
Καλό βράδυ και καλή εβδομάδα με υγεία❤❤
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Ρε μοντερειτορς χρεωστε εναλλακτικά κάνα 10ευρω την αγγελία και αφαιρέστε τον τίτλο και θα γίνει της πουτανας γιατί τελικά καλύτερα το τσάμπα με τίτλο παρά το επί πληρωμή και άτιτλο...

Το τερματίσουμε συνεχώς ρε παιδί μου ...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ρε μοντερειτορς χρεωστε εναλλακτικά κάνα 10ευρω την αγγελία και αφαιρέστε τον τίτλο και θα γίνει της πουτανας γιατί τελικά καλύτερα το τσάμπα με τίτλο παρά το επί πληρωμή και άτιτλο...

Το τερματίσουμε συνεχώς ρε παιδί μου ...
πριν από αυτό το ποστ..

Δεν είναι θέμα για συζήτηση, είναι απόφαση του υπεύθυνου των αγγελιών. ;)
μπήκα στην διαδικασία να συζητήσω

μετά από αυτό δεν υπάρχει λόγος
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την επιμονή σου κ την επιθετικότητα αυτή...από χθες ακόμα;)

μόνο στις 2 πρώτες σελίδες και μόνο με ένα πρόχειρο σερτς

έχεις
καμιά 25ριά αγγελίες για το 2021

την επιθεση που την ειδες?
επιμένω ναι ...διοτι επαγγελματίας δεν ειμαι κ δεν θελω να υπαρχει σαν υπογραφή /
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Αν κάποιος δεν θέλει τίτλο, υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί όταν είναι ώρα.
Κλειδώνονται όλες οι ενεργές αγγελίες και αποκλείεστε οριστικά απο νέες. :tongue:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Εμένα πάντως με μπερδεύει το "επαγγελματίας".... προσπαθώ κάθε φορά (ή τουλάχιστον σε όσους δε θυμάμαι) να καταλάβω αν είναι επαγγελματίας-μαγαζί ή "επαγγελματίας"-χομπίστας....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
την επιθεση που την ειδες?
επιμένω ναι ...διοτι επαγγελματίας δεν ειμαι κ δεν θελω να υπαρχει σαν υπογραφή /
την επίθεση όπως σου ανέφερα κ πριν την είδα από χθες....

screenshot-www.avsite.gr-2022.01.24-10_32_40.png


και ως παλιό μέλος θα έπρεπε να ξέρεις ότι για τέτοια πράγματα (όταν ισχύουν...γιατί στην περίπτωσή σου δεν ίσχυε) λύνονται με το κουμπί report....δεν γίνεται (κ δεν επιτρέπεται) να κάνετε πτανα τις αγγελίες για να γράψετε μια ατάκα

και συνέχισες με αυτά

OK.
Ζητώ λοιπόν και εγώ από τη διαχείριση να μετρήσει τις αγγελίες μου κ να μου πει αν αξίζει να έχω αυτή τη στάμπα..
Ευχαριστώ πολύ
Αφού είναι απόφαση κ υσχει με τόσες κ πάνω αγγελίες τότε παρακαλώ να μετρήσει κάποιος αρμόδιος τις δικές μου...
μπλα μπλα μπλα....
σκοπός της όποιας διαχείρισης δεν είναι να σας μετρά τις αγγελίες(μπορείτε και μόνοι σας)....αλλά να διορθώνουμε όταν βλέπουμε κάτι εκτός κανονισμού

από την στιγμή που έχεις καραμπάμ πάνω από 15 αγγελίες....

1. αναγράφεται το ''επαγγελματίας'' κάτω από το nick
2. τα παραπάνω ποστς σου ήταν ανεπίτρεπτα

μην συμπεριφέρεστε ως κακομαθημένα σχολιαρόπαιδα κ μη δημιουργείτε θέματα απέναντι σε κάθε τι που θυμηθήκατε ότι δεν σας αρέσει

και στο λέω πολύ φιλικά
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εμένα πάντως με μπερδεύει το "επαγγελματίας".... προσπαθώ κάθε φορά (ή τουλάχιστον σε όσους δε θυμάμαι) να καταλάβω αν είναι επαγγελματίας-μαγαζί ή "επαγγελματίας"-χομπίστας....
Άστα να πάνε ρε νταμπλιγιουνετ μου..και μένα μου ' χουν βάλει κάτι ρούσσικα κάτω από το όνομα μου και δεν ξέρω τι λένε.. :p
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Άστα να πάνε ρε νταμπλιγιουνετ μου..και μένα μου ' χουν βάλει κάτι ρούσσικα κάτω από το όνομα μου και δεν ξέρω τι λένε.. :p
Αφού βάζεις αγγελίες με τιμές σε ρούβλια ρε χαμενε.... Καλά να πάθεις!
 

gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Την τόσο ενοχλητική ταμπέλα οι ενδιαφερόμενοι ίσως θα μπορούσαν να την εκλάβουν ως ένα "μήνυμα" του κόσμου στον οποίο ζουν ότι έχουν πλέον ξεφύγει απο το επίπεδο του χομπίστα και έχουν, θα έλεγε κανείς, εθιστεί στη διαρκή αναβάθμιση για χάριν της αναβάθμισης....

Χωρίς παρεξήγηση, ελπίζω.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Την τόσο ενοχλητική ταμπέλα οι ενδιαφερόμενοι ίσως θα μπορούσαν να την εκλάβουν ως ένα "μήνυμα" του κόσμου στον οποίο ζουν ότι έχουν πλέον ξεφύγει από το επίπεδο του χομπίστα και έχουν, θα έλεγε κανείς, εθιστεί στη διαρκή αναβάθμιση για χάριν της αναβάθμισης....

Χωρίς παρεξήγηση, ελπίζω.
Όπως είπα και πιο πριν είμαι ένας από αυτούς με τα εισαγωγικά. Το να πουλάς για να φτάσεις σε ένα επίπεδο που θες είναι και θέμα οικονομικό. Αν δεν υπάρχουν τα λεφτά να πας εκεί που θες αρχίζεις σιγά σιγά και ανεβαίνεις. Τώρα αν φτάσεις στο επίπεδο γρήγορα ή αργά δεν σε κάνει να μην θεωρηθείς χομπίστας. Όπως επίσης αν κάτι που δεν με κάλυψε γιατί δεν έχουμε την ευκαιρία να ακούσουμε ένα μηχάνημα πριν το πάρουμε, δεν χρειάζεται να το αποθηκεύουμε στο πατάρι για να μην το πουλήσουμε και μας πουν ότι δεν είμαστε χομπίστες αλλά αναβαθμισάκιδες. Κάποιον άλλο μπορεί να τον καλύψει και να πάρει ένα άψογο καινούργιο μηχάνημα σε πολύ καλή τιμή. Ωστόσο θα συμφωνήσω μαζί σου ότι υπάρχουν κάμποσοι που ζουν από αγοροπωλησίες ή έχουν μέσα τους την αναβάθμιση.

Και για την πλάκα θυμήθηκα το μήνυμα του ΟΠΑΠ: "Παίξτε υπεύθυνα ο εθισμός κάνει κακό" :)
 

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
Και τα 15 τμχ/έτος με αντίστοιχες αγγελίες , είναι too much (προφανώς κρίνω έξ ιδίων)

δηλ αν κάποιος είναι εθισμένος στις αλλαγες γιατί είναι ανικανοποίητος ή ευκολομπουχτιστος ή τελειομανής και δεν είναι έμπορος , τότε τι είναι «ημιεπαγγελματιας»:rolleyes: ;

προτείνω το :
«Επαγγελματίας» για τους εμπόρους (με αφμ)
Και το « “Επαγγελματίας” » για τους …. άλλους.
 


Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Δεν είναι όλες οι αγγελίες audio..
Τέλος πάντων...
Αν νομίζετε ότι είναι σωστό να υπάρχουν ταμπέλες ότι κ να πούμε...
Κ στο γραπτό λόγο τον δικό μου
επίθεση δεν υπάρχει..
Απλώς επεσήμανα κάτι.. Που όντως λάθος μου που δεν είδα το σύνολο των προς πώληση..
Αλλά επίθεση καμία..
Μπροστά ήμουν όταν το έγραφα.... 😂
Δε ξέρετε καλύτερα από μένα... 😁😁
Και τα 15 τμχ/έτος με αντίστοιχες αγγελίες , είναι too much (προφανώς κρίνω έξ ιδίων)

δηλ αν κάποιος είναι εθισμένος στις αλλαγες γιατί είναι ανικανοποίητος ή ευκολομπουχτιστος ή τελειομανής και δεν είναι έμπορος , τότε τι είναι «ημιεπαγγελματιας»:rolleyes: ;

προτείνω το :
«Επαγγελματίας» για τους εμπόρους (με αφμ)
Και το « “Επαγγελματίας” » για τους …. άλλους.
Η είσαι επαγγελματίας η ΔΕΝ είσαι.....
Το ότι ξοδεύω εγώ τα τριπλά από σένα για το χόμπι δε με κάνει επαγγελματία..
Πολλά άλλα με κάνει.. Επαγγελματία όμως όχι... 😉
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top