Επιδότηση 360€ για σύνδεση οπτικής ίνας

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.386
Reaction score
93.958

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.412
εχει βαλει κανενας;
θα ειμαι ο μπετατεστερζ;
για το πρακτικο κομματι της εγκαταστασης τι παιζει σε πολυκατοικια;
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.992
Προσωπικά μέσω της Nova (forthnet) έχω ήδη, σύνδεση μέσω οπτικής (ταχύτητα 50 mbps), πριν 5 μήνες περίπου έγινε η αλλαγή.
Παίζει τίποτα?
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Ναι έτσι απλά... Όπως πολύ "εύκολα" δείχνει το χαζοβιντεάκι, θα γίνει της τρελής στην πολυκατοικία. Θα τρυπήσουν πλάκες σε όλους τους ορόφους μέχρι να φτάσουν εκεί που χρειάζεται, θα γίνει χαμούλης να ξέρεις. Μην τους αφήσεις να βάλουν τη γραμμή εξωτερικά, διότι εκτός απ το μερεμέτι που θα σου αφήσουν, μπορεί να έχεις και γκρίνια από τους υπόλοιπους διότι η όψη μιας πολυκατοικίας είναι κοινόχρηστη.
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Το έχουμε κανει, στη δική μας. Πράγματι τρύπανε απο το γκαραζ μέχρι όλους τους ορόφους και βάζουν ένα κουτί σε κάθε ορόφο. Το κάνουν παρουσία του διαχειριστή και έχουν έλθει πολλες φορες.
Εγώ έχω κάνει αίτηση και περιμενω.
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.412
Αν είναι όντως 1χιλ η οπτική (!!!!) Δεν βρίσκω λόγο να μην την τραβήξουν από την υπάρχουσα εγκατάσταση.
Σε εμάς τουλάχιστον που είναι οροφοδιαμερισματα δεν είναι ακατόρθωτο .

Βλέπω να με πάρουν με τις πέτρες.
 

thor

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
607
Reaction score
29
εντωμεταξυ ειναι γελοιο, ακομη δεν εχουν φερει vdsl στο κεντρο της Αθηνας και συζηταμε για οπτικες ινες...
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.412
4 μαρτιου αιτηση
20 απριλιου τα προωτα εργα
4 μαιου το πριζακι μεχρι το σπιτι μεσα
4 ιουνιου ηρθε ο μαστορας για την συνδεση και απο τοτε δεν εχω ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ και δε θα εχω μεχρι τις 11 του μηνα που προκειται να επιλυθει το προβλημα μου

γ@@@@@@@@MWWWW τον ΟΤΕ σας και γ@@@@@@@@MWWWW τις γραμμες τις οπτικες
3 μηνες οτε 11 μερες χωρις τηλεφωνο (οι αλλες 4 ηταν με το καλημερα μολις εγινε η φορητοτητα)
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.412
θαυμα θαυμα!

με την τριτη και φαρμακερη κλιση στο 13888 - οπου στο αυτοματοποιημενο συστημα με ειδοποιησαν για την επιλυση σε μια βδομαδα - απουσια υπομονης και ευγενιας , παρουσια μπινελικιων και κοσμητικων επιθετων ηρθε το τηλεφωνο και το ιντερνετ το ιδιο βραδυ.

κατι παιχτηκε στην καμπινα τους (θεμα 5 λεπτων με το ζορι ) οπου μετα την αποκατασταση καλεσε η τεχνικη υπηρεσια και επιβεβαωσαμε την ορθη λειτουργια της γραμμης

τελικα τα μπινελικια εχουν αξια με τον οτε - δεν εξηγειται αλλιως .

δουλευουν πλεον ολα με "επικες ταχυτητες cosmote fiber to the hooooooomeeee"

βεβαια 11 χρονια on/hol/vodafone ειναι ζητημα να εμεινα χωρις υπηρεσια για πανω απο 2 ωρες συνολο , με τον οτε που μας ενωνει σε 3 μηνες 6 μερες νεκρο...
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Εντάξει συμβαίνουν κι αυτά στον καθένα. Το πρόβλημα είναι η αργή ενδοσυνεννόηση συνεργείων και κέντρου επικοινωνίας.
 



Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
τελικα τα μπινελικια εχουν αξια με τον οτε - δεν εξηγειται αλλιως .

δουλευουν πλεον ολα με "επικες ταχυτητες cosmote fiber to the hooooooomeeee"

βεβαια 11 χρονια on/hol/vodafone ειναι ζητημα να εμεινα χωρις υπηρεσια για πανω απο 2 ωρες συνολο , με τον οτε που μας ενωνει σε 3 μηνες 6 μερες νεκρο...
Όλες τα ίδια σκ@τ@ είναι. Εσένα στα έκανε ο ΟΤΕ, εμένα η NOVA και κάποιοι άλλοι την έπαθαν από άλλες εταιρίες. Ολιγοπώλιο είναι και μοιράζονται την πίτα μεταξύ τους. Δεν χρειάζεται να σκάνε για τους δυσαρεστημένους πελάτες.

Όσο για τα μπινελίκια, είναι απαραίτητα πολλές φορές για να κάνεις δουλειά σου. Το θέλει το μπινελικάκι ο Έλληνας για να κάνει το αυτονόητο.
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.412
Το αναφέρω διότι αρκετές φορές ούτε τα μπινελικια πιάνουν.
 



minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Οι φωτογραφίες είναι από FTTH; Και σε αυτές το Speedport Plus δίνουν;
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.106
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top