Επιλογή ηχείων









Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
προφανώς απο εδώ δεν προσπαθώ να μαθω πράγματα περί ηχείων ..
Κακώς , εγώ από εδώ έμαθα τα περισσότερα πού ξέρω.
θα καταλήξω σε dali γιατί δικαιωθηκες με το subwoofer απόλυτα ...
Δεν έχει να κάνει με καμία δικαίωση. Τα dali εκτός από safe επιλογή είναι και αξιολογα ηχεία.
Για μπροστινά σκέφτομαι είτε τα dali zensor 5 ή τα dali zensor 7..Και για πίσω είτε τα dali zensor 3 ή τα 1...
Αφού θες δαπέδου, θα σου πρότεινα να πάρεις τα 5 και τα 1 και τα χρήματα που θα εξοικονομήσεις από την υποτιθέμενη αγορά των 7 και των 3 να τα κάνεις 2ο jbl. Αξίζει.
είναι αξιοπρεπείς επιλογές αυτά που ανέφερα; να βλέπεις ταινίες και να μπαίνεις στην ατμόσφαιρα της..να σου περνάει όλο το κλίμα μέσω του ήχου.. σε κάποιες ταινίες για να γίνει αυτό χρειάζεται ένταση και σε κάποιες καθαρότητα ήχου...διαχωρισμό ήχου..
Για να μπεις στην ατμόσφαιρα της ταινίας χρειάζεται σωστή τοποθέτηση ηχείων και αξιόλογο ενισχυτή.Προχωρα έτσι. Είσαι σε καλό δρόμο :)
 

Μηνύματα
72
Reaction score
52
Κακώς , εγώ από εδώ έμαθα τα περισσότερα πού ξέρω.

Δεν έχει να κάνει με καμία δικαίωση. Τα dali εκτός από safe επιλογή είναι και αξιολογα ηχεία.

Αφού θες δαπέδου, θα σου πρότεινα να πάρεις τα 5 και τα 1 και τα χρήματα που θα εξοικονομήσεις από την υποτιθέμενη αγορά των 7 και των 3 να τα κάνεις 2ο jbl. Αξίζει.

Για να μπεις στην ατμόσφαιρα της ταινίας χρειάζεται σωστή τοποθέτηση ηχείων και αξιόλογο ενισχυτή.Προχωρα έτσι. Είσαι σε καλό δρόμο :)
2ο jbl εννοείς δεύτερο subwoofer;
 




Μηνύματα
72
Reaction score
52
Πέτα κάτι
Είναι γεμάτο από τα ηχεία..5 και 1 ..αν βάλω και δεύτερο subwoofer δε θα χωράω ούτε εγώ..
[DOUBLEPOST=1532270791][/DOUBLEPOST]
Είμαι σίγουρος ότι έχεις δίκιο αλλά έχω θέμα χώρου..Και το subwoofer είναι ογκώδες...
Αν πάρω τα dali 5 και 1 χωρίς δεύτερο subwoofer ;;;
 






Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Εγώ λέω να το κρατάω στα χέρια...
καλα τοπες :roflmao:

παρε τα dali 7 και τα 3 συν το κεντρικο και εισαι οκ

αν εισαι κοντα δλδ στα 2μ και τα dali 5 με 3 και κεντρικο ειναι οκ

και τα περισια λ7 κουμπαρα για AV ;)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.345
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top