Επιλογή πολυπριζου...

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Πάρε και βάση με ακίδες. Τη στήριξη. Μην υποτιμούμε τη στήριξη! Οι κραδασμοί καραδοκούν! Μη ξεχνάς πως το πολύπριζο είναι κι αυτό συσκευή. Όπως τα καλώδια.
Ααααα και στο πολυπριζο ακιδες? Δεν το ειχα σκεφτει αυτο!
Εγω να υποτιμησω τη στηριξη? Θα αστειευεσαι. Στον υπνο μου τη βλεπω.

Προς το παρον παντως χρησιμοποιω μια νεα, επαναστατικη μεθοδο στην παροχη ρευματος στο συστημα, που λεγεται Chaotic Mutual Elimination of EMI/RFI Radiation in Power Supply Cabling Structure.
Ειναι βασισμενη σε πολυ προχωρημενους αλγοριθμους τυχαιότητας... ενταξει μην καθομαι να αναλυω τωρα, καπως ετσι την εχω υλοποιησει:
20210316_235321.jpg
Οι αποστασεις μεταξυ των καλωδιων και ο προσανατολισμος τους, ειναι προσεκτικα υπολογισμενα, εννοειται.
Ενταξει, δυσκολη μεθοδος, αλλα μιλαμε βεντουζωνω αυτι στο τουίτερ και ισα που καταλαβαινω οτι εχω αναμμενο το συστημα.
Επιστήμη!


ΥΓ. Μιλατε ρέιιι. Να παρω αυτο με το overvoltage protection και να πεταξω 100€ στους εξυπνακηδες Γερμανους? Δεν ξερω μηπως αυτο το χαζοφιλτρο που εχει, μου δημιουργησει κανα θεμα.
Ή να παρω το σκετο να τελειωνω?
Ή να φτιαξω καμμιά γκουμούτσα με αλουμινια, ξυλα, διακοπτες, κοστρία κιλα με ακιδες και να φωναξω τον @Zizik να επιβλεπει και να πινει και να τον ρωταω αν ειναι το καφε ή το γαλαζιο η φαση?
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Ααααα και στο πολυπριζο ακιδες? Δεν το ειχα σκεφτει αυτο!
Εγω να υποτιμησω τη στηριξη? Θα αστειευεσαι. Στον υπνο μου τη βλεπω.

Προς το παρον παντως χρησιμοποιω μια νεα, επαναστατικη μεθοδο στην παροχη ρευματος στο συστημα, που λεγεται Chaotic Mutual Elimination of EMI/RFI Radiation in Power Supply Cabling Structure.
Ειναι βασισμενη σε πολυ προχωρημενους αλγοριθμους τυχαιότητας... ενταξει μην καθομαι να αναλυω τωρα, καπως ετσι την εχω υλοποιησει:
Οι αποστασεις μεταξυ των καλωδιων και ο προσανατολισμος τους, ειναι προσεκτικα υπολογισμενα, εννοειται.
Ενταξει, δυσκολη μεθοδος, αλλα μιλαμε βεντουζωνω αυτι στο τουίτερ και ισα που καταλαβαινω οτι εχω αναμμενο το συστημα.
Επιστήμη!


ΥΓ. Μιλατε ρέιιι. Να παρω αυτο με το overvoltage protection και να πεταξω 100€ στους εξυπνακηδες Γερμανους? Δεν ξερω μηπως αυτο το χαζοφιλτρο που εχει, μου δημιουργησει κανα θεμα.
Ή να παρω το σκετο να τελειωνω?
Ή να φτιαξω καμμιά γκουμούτσα με αλουμινια, ξυλα, διακοπτες, κοστρία κιλα με ακιδες και να φωναξω τον @Zizik να επιβλεπει και να πινει και να τον ρωταω αν ειναι το καφε ή το γαλαζιο η φαση?
Εγώ πάντως με το legrand πολύπριζο απο το leroy merlin δεν ακούω κιχ στα ηχεία!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.647
Reaction score
27.990


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826


Άιιιιιιιι... Ο Άκης με φούρουτεκ! Μου φαίνεται θ' αρχίσω να στρώνω καλώδια sata. Άλλο στρώσιμο για φλακ, άλλο για mp3...
Πφφφ...
Το πανω αριστερα στη γωνια, καλωδιο τοστιερας σεμπεζάκι, το προσεξες?
Να σου πω τι ειναι ή δε θα αντεξεις? (ειμαστε και σε επικινδυνη ηλικια)

USB !!!

με (κρατησου) OCC Single Crystal Copper Conductor, Individual Audio single transmission for minimum distortion from the power line, High-quality Polyethelene Insulation, 100% Shielding to eliminate the EMI, 24K Gold Plated Connector create a perfect connection.

Κωστα...
ελα Κωστα...
Κωστα μ' ακους?
Μιλα χριστιανε μου, με κοψοχόλιασες

Δεν ειμαι 'γω χαϊεντας? Σε παρακαλω.
 



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.286
Reaction score
13.188
Εσύ μανεστρο να μας εξηγήσεις γιατί ενώ έχεις ενα οκταπλό πολύπριζο είναι μισοάδειο και φευγει καλώδιο και πάει σε τετραπλό :p

Μπαίνουν σε καλύτερη σειρα τα ηλεκτρόνια έτσι ;;;;

Μίλα γέροντα!!! τι μυστικά κρύβεις!!!! :)
Θα σε πω μεγαλε Μαστορα της Θεσσαλιας: απο τον πινακα ερχονται δυο καλωδια ΔΕΗ που
καταληγουν σε 6 πριζες βιομηχανικου τυπου 3+3 Τα δυο καλωδια με δικη τους ασφαλεια στον
πινακα ΜΟΝΟ για το σεταπιον με πριβε και θεμελιακη γειωση 2 γειωσεις ειπαμε 0,9 ΩΜ :)
και δεν θελω να μου εισαι αντιρηξιας Κυριε Μαρκου:lol:
Τουτων δοθεντων, τα ψηφιακα πεζνε στης 3 πριζες τα αναλογικα στης αλλες 3
Τα ηλεκτρονια πανε ''ξεκουραστα'' και εισερχονται στους ενισχυτες κλπ, τα ποζιτρονια και τα μεσονια
Ειναι σωματιδια πολυ μικρουτσικα Κυριε Μαρκου και κανουν βολτα στα καλωδια:lol:
Ελπιζω Μεγαλε Μαστορα του καμπου να σε διαφωτισα:drinks:
ΥΓ ο προ και ο τελικος πεζνε απ ευθειας απο της επιτοιχειες πριζες τα αλλα απ το πολυμπριζο
το ιδιο και τα ψηφιακα για να πεζ ειπαμε ξεκουραστα τα κουαρκ το πολυμπριζο ;) :lol:
Ναι Κυριε Ζηση:hi:
 
Last edited:


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Θα σε πω μεγαλε Μαστορα της Θεσσαλιας: απο τον πινακα ερχονται δυο καλωδια ΔΕΗ που
καταληγουν σε 6 πριζες βιομηχανικου τυπου 3+3 Τα δυο καλωδια με δικη τους ασφαλεια στον
πινακα ΜΟΝΟ για το σεταπιον με πριβε και θεμελιακη γειωση 2 γειωσεις ειπαμε 0,9 ΩΜ :)
και δεν θελω να μου εισαι αντιρηξιας Κυριε Μαρκου:lol:
Τουτων δοθεντων, τα ψηφιακα πεζνε στης 3 πριζες τα αναλογικα στης αλλες 3
Τα ηλεκτρονια πανε ''ξεκουραστα'' και εισερχονται στους ενισχυτες κλπ, τα ποζιτρονια και τα μεσονια
Ειναι σωματιδια πολυ μικρουτσικα Κυριε Μαρκου και κανουν βολτα στα καλωδια:lol:
Ελπιζω Μεγαλε Μαστορα του καμπου να σε διαφωτισα:drinks:
ΥΓ ο προ και ο τελικος πεζνε απ ευθειας απο της επιτοιχειες πριζες τα αλλα απ το πολυμπριζο
το ιδιο και τα ψηφιακα για να πεζ ειπαμε ξεκουραστα τα κουαρκ το πολυμπριζο ;) :lol:
Ναι Κυριε Ζηση:hi:
Και άμα κανα ηλεκτροπρωτονετρόνιο αντί να πάει μαζί με τ' άλλα, επαναστατήσει, πάει αντίθετα στο καλώδιο και πάρει τον άλλο κλάδο;;; δηλαδή να φύγει από τα ψηφιακά και να πάει στα αναλογικά;;
Πως θα το δεχθούν τα άλλα ηλεκτρόνια;;; θα το κάνουν παρέα; θα το κάνουν δικό τους; ή μήπως θα μπορέσει να δράσει σαμποταριστικά και να χαλάσει την κατάσταση;;;
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.286
Reaction score
13.188
Και άμα κανα ηλεκτροπρωτονετρόνιο αντί να πάει μαζί με τ' άλλα, επαναστατήσει, πάει αντίθετα στο καλώδιο και πάρει τον άλλο κλάδο;;; δηλαδή να φύγει από τα ψηφιακά και να πάει στα αναλογικά;;
Πως θα το δεχθούν τα άλλα ηλεκτρόνια;;; θα το κάνουν παρέα; θα το κάνουν δικό τους; ή μήπως θα μπορέσει να δράσει σαμποταριστικά και να χαλάσει την κατάσταση;;;
μρε Μικρε ευγε αυτη ειναι η αρχη της Απροδιοριστιας του Μεγιστου Χαιζενμπερκ
Ναι τα ατιμα μπορει να ειναι εδω και αλλου ταυτοχρονα
Γιαυτο και εγω θελω να τα '' εγκλωβισω'' να μη μου πανε απο δω και απο εκει :headbang: :lol:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.286
Reaction score
13.188
Ααααα και στο πολυπριζο ακιδες?
ΟΧΙ ακιδες καουτσουκ 3 εκατοστα με 8 Μ βιδα κωνος η στρογγυλο;)
πεζνε καλυτερα τα μεσωχαμηλα Μαιμουμου 😍 :thumbsdown:;):) δοκιμασμενο σε ολλα τα τεστ:)
 
Last edited:




christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.286
Reaction score
13.188
και οχι μονο τις βιδες... να υποθεσω... οτι θυληκου γενους πεσει στα χερια μας...
χωρις τα θυληκα δεν υπαρχει ζωη οτι καλυτερο εσιαξε ο θεος :)
και οχι μονο τις βιδες... να υποθεσω... οτι θυληκου γενους πεσει στα χερια μας...
χωρις τα θυληκα δεν υπαρχει ζωη οτι καλυτερο εσιαξε ο θεος :)
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.286
Reaction score
13.188
Ή να φτιαξω καμμιά γκουμούτσα με αλουμινια, ξυλα, διακοπτες, κοστρία κιλα με ακιδες και να φωναξω τον @Zizik να επιβλεπει και να πινει και να τον ρωταω αν ειναι το καφε ή το γαλαζιο η φαση?
αυτο να κανεις
 

N

nickmitro

Guest
Θα ήθελα την γνώμη σας για αγορά καλύτερου πολυπριζου.. Αυτήν την στιγμή έχω ένα Apc με 8 πρίζες σουκο αλλά...
Θα μπουν πάνω 2 monoblock audio analogue, ένας προενισχυτής audio analogue, ένας yamaha rxv657, ένα sub crystal audio 10" και μια TV.. Έβλεπα και το taga harmony με 8 πρίζες..
Καλυτερο,ηχητικα, πολυπριζο απο το δικο σου, ειναι αυτο που δεν εχει φιλτρο,λεγε με Wireworld Matrix 2.
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.811
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top