Επιλογή πολυπριζου...


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Εγω αγορασα απο εδω(Av site) ενα Opera Audio Consonance PW-3E 5
ξηλωσα την καλωδιωση απο μεσα,τυπικης ποιοτητας ηταν,το δε πολυπριζο σαν κατασκευη εξαιρετικη,εβαλα μικροτερη διατομης απο το 4mm που ειχε μεσα,και εβαλα ξεχωριστη φαση και ουδετερο για τις τρεις πρωτες πριζεςπου χρησιμοποιω,εννοειται οτι η τριτη πριζα συνεχιζει τη καλωδιωση και στις δυο τελευταιες πριζες.Οποτε εχω ενa πολυπριζο με τρεις ανεξαρτητες πριζες οι οποιες καλωδιωσεις τους καταληγουν στο inlet https://atl-newcablestudio.com/600CU.html καθαρος χαλκος και αξιας 57 ευρω.Οι διαφορες ηταν απιστευτες στο συνολο των αλλαγων που εκανα ο ιδιος.Αυτο το πολυπριζο παιζει πολυ καλυτερα απο αλλα πολυ ακριβοτερα και εχει τελειωσει το θεμα πολυπριζου για παντα.
Απίστευτες διαφορές;;;;
Προφανώς αν τυχόν διάβασες 2-3 από τα Posts μου στο θέμα θα κατάλαβες πως ...ας πούμε έχω τις αμφιβολίες μου για την αξία των πολύπριζων....
Τώρα εσύ μιλάς και για ...απίστευτες διαφορές επειδή αλλάχθηκαν 3 καλωδιάκια....
Δεν ξέρω πραγματικά τι να πω... ειλικρινά και χωρίς καμία διάθεση να κοροιδέψω (όπως ίσως έκανα λιγάκι σε προηγούμενα Posts) δεν μπορώ να καταλάβω που μπορεί να εστιάζονται αυτές οι διαφορές επειδή αλλάχθηκαν 3 καλωδιάκια...
Εγώ δηλαδή μ' αυτό που δεν έχει καθόλου ...καλωδιάκια, τι χάνω;;;;
1616110883330.png

Πάντως λες πως "εχει τελειωσει το θεμα πολυπριζου για παντα" οπότε τουλάχιστον δε θα παίζεις μ' αυτά τα 3 καλωδιάκια μια ζωή...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Η διαφορά είναι Ζήση ότι το απεικονισθέν δεν περιλαμβάνει καλώδια αλλά μόνο μινι μπάρες χαλκού.
Τα πολύπριζα που αναφέρουν οι συμφορουμίτες περιλαμβάνουν καλώδια.
Αρα αστο να πάει άστο .
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Απίστευτες διαφορές;;;;
Προφανώς αν τυχόν διάβασες 2-3 από τα Posts μου στο θέμα θα κατάλαβες πως ...ας πούμε έχω τις αμφιβολίες μου για την αξία των πολύπριζων....
Τώρα εσύ μιλάς και για ...απίστευτες διαφορές επειδή αλλάχθηκαν 3 καλωδιάκια....
Δεν ξέρω πραγματικά τι να πω... ειλικρινά και χωρίς καμία διάθεση να κοροιδέψω (όπως ίσως έκανα λιγάκι σε προηγούμενα Posts) δεν μπορώ να καταλάβω που μπορεί να εστιάζονται αυτές οι διαφορές επειδή αλλάχθηκαν 3 καλωδιάκια...
Εγώ δηλαδή μ' αυτό που δεν έχει καθόλου ...καλωδιάκια, τι χάνω;;;;
View attachment 205102
Πάντως λες πως "εχει τελειωσει το θεμα πολυπριζου για παντα" οπότε τουλάχιστον δε θα παίζεις μ' αυτά τα 3 καλωδιάκια μια ζωή...
Σα δε ντρέπεσαι,πολύπριζο με...βραχυκυκλωτήρες αντί καλωδίων...Είσαι αυτό που θα έλεγαν...χαλκομπαράς. :biggrin:
(ΛΟΑΤΚΙ+ ηλεκτρόνια)

Το δικό μου έχει ειδικό ακρυλικό περίβλημα κι επίχρυσες μπάρες που φαίνονται ωραία από έξω,σε ...ρουμπώνω.
1616134724265.png

Κρυφοχαϊεντάς κι εσύ,ε????
΄΄For All Mankind...΄΄ λέμε...;)
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Σα δε ντρέπεσαι,πολύπριζο με...βραχυκυκλωτήρες αντί καλωδίων...Είσαι αυτό που θα έλεγαν...χαλκομπαράς. :biggrin:
(ΛΟΑΤΚΙ+ ηλεκτρόνια)

Το δικό μου έχει ειδικό ακρυλικό περίβλημα κι επίχρυσες μπάρες που φαίνονται ωραία από έξω,σε ...ρουμπώνω.
View attachment 205108
Κρυφοχαϊεντάς κι εσύ,ε????
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Έλα στις μπάρες τα κορίτσια..





ΥΓ.

Κρυφοχαϊεντάς κι εσύ,ε????
Τι κρυφο; ο κοζμος το χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι;

Τη χαιεντοσυνη μη την κλαις
(έλα πάμε όλοι μαζί στο ρυθμό)


 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Ε, με ψιλοξέρει ο αμίρ, έχουμε ανταλλάξει καμιά 30-αριά πιεμ, οπότε δεν με αντιμετώπισε "στεγνά" ο φουκαράς, παρότι του'γραψα με πιεμ "you don't have to be nice, go for it" , ε, είμαι και donator, δυσκολεύεται να μην μου απαντήσει με μια σοβαροτητα ακόμα και σε γελοία θέματα.

Τες πα, έληξε άδοξα, πάντως κατέληξαν να προτείνουν πολυμπριζα των 50 Αμερικαν νταλαρς, για ρακ (σα του αμιρ) ή όχι, τυπικά απλά πολυμπριζα, ενώ ένας φουρουτέκας φοβήθηκε και λακισε..

 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ε, με ψιλοξέρει ο αμίρ, έχουμε ανταλλάξει καμιά 30-αριά πιεμ, οπότε δεν με αντιμετώπισε "στεγνά" ο φουκαράς, παρότι του'γραψα με πιεμ "you don't have to be nice, go for it" , ε, είμαι και donator, δυσκολεύεται να μην μου απαντήσει με μια σοβαροτητα ακόμα και σε γελοία θέματα.

Τες πα, έληξε άδοξα, πάντως κατέληξαν να προτείνουν πολυμπριζα των 50 Αμερικαν νταλαρς, για ρακ (σα του αμιρ) ή όχι, τυπικά απλά πολυμπριζα, ενώ ένας φουρουτέκας φοβήθηκε και λακισε..

Ρε ψεύτη :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:

subwoofer
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
take off ειναι η απογειωση ? ή countdown αν προκεται για πυραυλο ?? (το εχω ακουσει σε μια ταινια) τωρα θα μπω να γραπσω... να τους τρελανω ολους... 🐒
 

Μηνύματα
353
Reaction score
683

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Το παουερκον πιο ακριβό είναι.
Τρομερό βύσμα ρεύματος, αλλά τσουχτερό..
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ε, με ψιλοξέρει ο αμίρ, έχουμε ανταλλάξει καμιά 30-αριά πιεμ, οπότε δεν με αντιμετώπισε "στεγνά" ο φουκαράς, παρότι του'γραψα με πιεμ "you don't have to be nice, go for it" , ε, είμαι και donator, δυσκολεύεται να μην μου απαντήσει με μια σοβαροτητα ακόμα και σε γελοία θέματα.

Τες πα, έληξε άδοξα, πάντως κατέληξαν να προτείνουν πολυμπριζα των 50 Αμερικαν νταλαρς, για ρακ (σα του αμιρ) ή όχι, τυπικά απλά πολυμπριζα, ενώ ένας φουρουτέκας φοβήθηκε και λακισε..


Μπήκες στο site του Amir μ'ένα μαρτύριο
τη Ρωμιοσύνη τάχα να μου μυξοκλαίς
έκρυψες πλήθος συσκευών σαν αλητήριος
μα εμείς το ξέραμε πως μόνο Legrand θες

Άστο!με το φωτάκι άστο!στην ανακύκλωση άστο!
Μ'επιχειρήματα για ρεύμα δεν μιλάμε
τα ηλεκτρόνια με ξύλο προχωράμε.
Φτιάχτο!Γοργά στον Argi φτιάχτο!μ'ένα οικόσημο φτιάχτο!

Άνοιξες νήμα για του κ*λου τα εννιάμερα
και αντιρρήσεις τους πρόβαλες πολλές
και του αστέρα τη χαρά βάζεις παράμερα,
σαν τον ανίδεο κάνεις νύξεις τρελές

Άστο,αφού δεν το χεις άστο!Ρεύμα χτυπάει άστο!
Non sacrificial σου πρότειναν μιλάμε
μα πίσω στα ρεύματα μπρος σε γκρεμό θα πάμε.
Άστο,γύρνα στο malt σου άστο!Μπίρας χερούλι πιάστο!
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Υπεροχο, Μεσιε Μπουτια τα σεβη μου :drinks: :party::hi:
Ειπα και στον χερ ντοκτορ να γραψει ενα ποιημα αλλα δεν εγραψε
Τωρα το ποιημα ειναι κομματι δυσκολο, ασ γραψει στοιχους να δουμε στη φιλολογια τα παει καλα;
Οπως τα παει στα τεχνικα θεματα
Χαιρε χερ ντοκτορ τα σεβη μου:drinks:
Το παουερκον πιο ακριβό είναι.
Τρομερό βύσμα ρεύματος, αλλά τσουχτερό..
Ειναι οτι καλυτερο υπαρχει δεν ειναι ακριβο:)
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Υπεροχο, Μεσιε Μπουτια τα σεβη μου :drinks: :party::hi:
Ειπα και στον χερ ντοκτορ να γραψει ενα ποιημα αλλα δεν εγραψε
Τωρα το ποιημα ειναι κομματι δυσκολο, ασ γραψει στοιχους να δουμε στη φιλολογια τα παει καλα;
Οπως τα παει στα τεχνικα θεματα
Χαιρε χερ ντοκτορ τα σεβη μου:drinks:

Ειναι οτι καλυτερο υπαρχει δεν ειναι ακριβο:)
Ναι ναι ναι , ότι καλύτερο υπάρχει , άσε μας ρε μανέστρο.
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ναι κυριε Ιωαννη το NEUTRIK ειναι η καλυτερη συνδεση για ρευμα
Θα μας πει και ο χερ ντοκτορ που ειναι καθ υλην αρμοδιος :drinks:
https://www.neutrik.com/en/products/power/powercon-32-a θα τα πει καλυτερα εμου ο χερ ντοκτορ
Πανέμορφα, αλλά μόνο για diy κατασκευές δυστυχώς. :(
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top