Επιλογη av receiver για 3.1

Μηνύματα
29
Reaction score
5
Δεν ξερω αν επρεπε να το αναφερω την επωνυμια της εταιριας.
Πως συνδιαζονται μεταξυ τους?
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Οποτε το σκεπτικο σου ειναι με τα 1200 ευρω και ισως και λιγα ακομα να φτιαξεις ενα συστημα που θα καλυπτει τις αναγκες σου.
Δεν θα δουλεψει ετσι...
Ο Νακας εχει αρκετα αξιολογα πραγματα αλλα δεν θα μπορεσεις με αυτα τα χρηματα να κανεις καποιον αξιολογο συνδυασμο απο εκει
 


Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Αξιολογα ηχεια χωρις ομως αντιστοιχο κεντρικο:
1) https://www.nakas.gr/el/proionta/oi...e-linton-walnut-veneer-icheia-zevgos-_566160/
2) https://www.nakas.gr/el/proionta/oi...versary-antique-walnut-icheia-zevgos-_565690/
Αξιολογα ηχεια
3) https://www.nakas.gr/el/proionta/oi...rfedale-evo-4.2-walnut-icheia-zevgos-_566175/
Και το κεντρικο τους (με την πολυ βασικη και απαραιτητη διαταξη WMTW)
4) https://www.nakas.gr/el/proionta/oi...fedale-evo-4.c-blackl-kentriko-icheio_819926/
Τι εννοεις?Δεν θα δουλεψει ετσι.Πως θα δουλεψει?
Μπορεις να παρεις καποια αξιολογα κομματια απο τον νακα και να δωσεις καποια χρηματα ακομα να αγορασεις πραγματα και απο αλλου
 

Μηνύματα
29
Reaction score
5
Οποτε την πατησα θα χρειαστει να συμβιβαστω με κατι που δεν ανταποκρινεται στα θελω μου.Εστω να πεσω καπως κοντα.
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Οποτε την πατησα θα χρειαστει να συμβιβαστω με κατι που δεν ανταποκρινεται στα θελω μου.Εστω να πεσω καπως κοντα.
Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβες τι ειπα.
Μπορεις να αγορασεις αξιολογα πραγματα απο τον Νακα αξιας 1200 ευρω και να δωσεις καποια χρηματα ακομη να παρεις πραγματα και απο αλλου.
Αν δεν μπορεις να δωσεις πανω απο 1200 ευρω και πρεπει να ειναι ολα απο τον Νακα, παρε ενα ζευγαρι KRK RP10-3-G4 και το streamer της Yamaha και εισαι αρχοντας.
Tωρα ειδα οτι το streamer δεν το εχει ετοιμοπαραδοτο αλλα σαν αντιπροσωπεια που ειναι φανταζομαι θα μπορεις να το παραγγειλεις.
 
Last edited:

Μηνύματα
29
Reaction score
5
Καταλαβα φιλε μου απλα το μυνημα το εγραψα την ωρα που μου εστελνες το δικο σου.
Με τις προτασεις σου.
Θελω να σε ευχαριστησω για τον χρονο σου και την υπομονη σου.Θα σε ενημερωσω οταν τελικα καταληξω καπου.Αν παλι εχεις κατι αλλο να με προτεινεις γραψε μου.
 
Last edited:

Timaras

*****
Μηνύματα
2.893
Reaction score
2.083
Το rp10 της krk είναι καλό ηχείο,έχει και το δεκάρι woofer που δύσκολα βρίσκεις σε ηχεία,αλλά αν δε μπορεί να βάλει άλλο ένα ίδιο κάτω από την tv τί θα κάνει?θα βάλει ένα άλλο μικρότερο?Πάει η μπροστινή τριάδα! ;)
Άντε και πίσω πες ότι βάζεις 2 8άρια αλλά μπροστά?
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Το rp10 της krk είναι καλό ηχείο,έχει και το δεκάρι woofer που δύσκολα βρίσκεις σε ηχεία,αλλά αν δε μπορεί να βάλει άλλο ένα ίδιο κάτω από την tv τί θα κάνει?θα βάλει ένα άλλο μικρότερο?Πάει η μπροστινή τριάδα! ;)
Άντε και πίσω πες ότι βάζεις 2 8άρια αλλά μπροστά?
Δεν το συζηταμε οτι η εμπρος τριαδα ειναι ιδια ηχεια ο κοσμος να χαλασει. Αν δεν χωρανε, να χωρεσουν.
Τα ΚRK εχουν το πλεονεκτημα οτι σε αντιθεση με τα διδρομα, 8" (πλην ομοαξονικων) μπορουν να μπουν και οριζοντια.
 


Μηνύματα
29
Reaction score
5
Αυτος ειναι ο χωρος μου.Ειδα τις διαστασεις απο το KRK ειναι λιγο ογκωδες για το σαλονι μου.
Πανω απο την tv θα μπει ραφι γυψωσανιδας και θα φυγει η βιβλιοθηκη.Περιπου στο 1,40 μηκος.
 

Attachments


Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Αυτος ειναι ο χωρος μου.Ειδα τις διαστασεις απο το KRK ειναι λιγο ογκωδες για το σαλονι μου.
Πανω απο την tv θα μπει ραφι γυψωσανιδας και θα φυγει η βιβλιοθηκη.Περιπου στο 1,40 μηκος.
Αν δεν ηταν αυτα τα 1200 που πρεπει να τα φας στου Νακα, θα σου ελεγα να παρεις δυο Sonos 5 με τα sub τους να ξεμπερδευεις.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.893
Reaction score
2.083
Την ίδια σκέψη κάναμε!

@vangelissam,μπορείς να σκεφτείς και τη λύση να πουλήσεις το πιστωτικό για να ανοίξουν οι ορίζοντές σου!
 


TGD

Μηνύματα
7.339
Reaction score
7.338
Χωροταξικά τα τρία ίδια μπροστινά και μάλιστα με δεκάιντσο δεν παίζουν. Ακόμα και το δεξί ηχείο που θα καταλήξει, μπροστά στο τζάκι;
Τι ηχομπάρα έχεις τώρα;
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.893
Reaction score
2.083
Δεν μπορεί να μπει πουθενά το δεξί ηχείο αν θες να βάλεις και την tv στο σύστημα!
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Νομιζω πως το 3.1 πρεπει να το ξεχασω επειδη δεν υπαρχει αρκετος χωρος και να δω μια λυση 2.1.
Πως το βλεπεις αυτο το στησιμο.
Πρακτικα σε αυτον τον χωρο η καλυτερη λυση ειναι αυτο που ειπα πιο πανω, Sonos 5 + Sub.
Δεδομενου οτι πρεπει να παρεις πραγματα αξιας 1200 ευρω απο το νακα και να φτιαξεις κατι που να παιζει, θα χρειαστουν καποιες ακομα πληροφοριες.
Αν θες ανεβασε μερικες ακομα φωτογραφιες γυρω γυρω το χωρο η ανεβασε μια κατοψη να δουμε τι αλλο μπορει να γινει.
Χωροταξικά τα τρία ίδια μπροστινά και μάλιστα με δεκάιντσο δεν παίζουν. Ακόμα και το δεξί ηχείο που θα καταλήξει, μπροστά στο τζάκι;
Τι ηχομπάρα έχεις τώρα;
Εννοειται. Κανεις μας δεν ηξερε που θα μπουν τα ηχεια. Τωρα ανεβασε την φωτογραφια.


@vangelissam,μπορείς να σκεφτείς και τη λύση να πουλήσεις το πιστωτικό για να ανοίξουν οι ορίζοντές σου!

Βασικα μπορεις να τους πιεσεις για επιστροφη χρηματων. Νομιζω δεν τους καλυπτει ο νομος να μην επιστρεψουν χρηματα οταν επιστρεφεις προιοντα.
 


TGD

Μηνύματα
7.339
Reaction score
7.338
Εκείνες οι μεγάλες ηχομπάρες της Yamaha (sound lens) με τα εξίσου μεγάλα υποβαθύφωνα, γιατί έχουν εξαφανιστεί; Μήπως μια καλύτερη ηχομπάρα έλυνε το πρόβλημα;
Αυτά τα τζάκια μας έχουν καταστρέψει τον ήχο...
Η θέση στη μέση της τηλεόρασης είναι η αριστερή στον καναπέ. Ισόπλευρο τρίγωνο από εκεί, σημαίνει το δεξί ηχείο μπροστά από το τζάκι και η τηλεόραση σίγουρα έκκεντρα, άρα και το κεντρικό δεν θα είναι στο κέντρο.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
5
Δεν ξερω αν μπορω να διαπραγματευτω το πιστωτικο γιατι ειναι ατοκες δοσεις οποτε θα πρεπει να υπαρξει συνενοηση με την τραπεζα.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.765
Μηνύματα
2.875.534
Members
37.950
Νεότερο μέλος
Roby
Top