Επιλογη av receiver για 3.1

Μηνύματα
29
Reaction score
5
Yamaha wx 50 streaming amplf. & denton 85 aniver. Αυτα λεω να κλεισω για να μξν κλαψω τα λεφτα μου.θα ειναι καλυτερα απο τη soundbar που εχω?
Βαζω αργοτερα και ενα sub.
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Yamaha wx 50 streaming amplf. & denton 85 aniver. Αυτα λεω να κλεισω για να μξν κλαψω τα λεφτα μου.θα ειναι καλυτερα απο τη soundbar που εχω?
Βαζω αργοτερα και ενα sub.
Σίγουρα είναι καλύτερα από την ηχομπαρα.
Αν βάλεις αργότερα sub, να ξέρεις ότι οι πιθανότητες να παίζει σωστά ένα sub μόνο του είναι από ελάχιστες έως μηδενικές οπότε να το έχεις στα υποψην ότι αν βάλεις ένα sub και δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα, θα είναι επειδή θέλει και δεύτερο.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.244
Reaction score
27.077
Το 1981, κολλητός μου συμφοιτητής είχε καταφέρει τον "Θείο Έρικ" να κάνει μια μπερδεμένη τριπλή τράμπα με άλλο μαγαζί (δεν την θυμάμαι τώρα, μα ήταν εντελώς κουφή), με σκοπό να αγοράσει στην όσο το δυνατόν πιο συμφέρουσα τιμή κάτι Σπέντορ που επιθυμούσε διακαώς και ο "Θείος" δεν τα εμπορευόταν. Και ο ¨Θείος" το κατάφερε!
Μήπως θα μπορούσαν στον Νάκα να σού φέρουν SONOS να ξεμπερδεύεις? Έτσι όπως είναι τα πράματα, άλλη άκρη δεν βρίσκεις.
Όσο για την τιβί, κάνε μια προσπάθεια να την απομακρύνεις λίγο, όσο περισσότερο μπορείς, από το τζάκι. Είναι πολύ κοντά...
 

Μηνύματα
29
Reaction score
5
Νομιζω πως καταληξαμε στην καλυτερη λυση.Η tv θα παιζει στερεοφωνικα.
Θα καλεσω τωρα να τα κλεισω.
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Το 1981, κολλητός μου συμφοιτητής είχε καταφέρει τον "Θείο Έρικ" να κάνει μια μπερδεμένη τριπλή τράμπα με άλλο μαγαζί (δεν την θυμάμαι τώρα, μα ήταν εντελώς κουφή), με σκοπό να αγοράσει στην όσο το δυνατόν πιο συμφέρουσα τιμή κάτι Σπέντορ που επιθυμούσε διακαώς και ο "Θείος" δεν τα εμπορευόταν. Και ο ¨Θείος" το κατάφερε!
Μήπως θα μπορούσαν στον Νάκα να σού φέρουν SONOS να ξεμπερδεύεις? Έτσι όπως είναι τα πράματα, άλλη άκρη δεν βρίσκεις.
Όσο για την τιβί, κάνε μια προσπάθεια να την απομακρύνεις λίγο, όσο περισσότερο μπορείς, από το τζάκι. Είναι πολύ κοντά...
Αν θα μπορούσαν να το κανουν αυτό στο Νάκα, είναι όντως η καλύτερη επιλογή.

Άσχετο σχόλιο, Θεός ο Θείος. Δεν θα ξεχάσω σκηνικό που ένας πελάτης ήθελε ενισχυτή και ο Θείος του πρότεινε ένα Harman Kardon που εκείνη την εποχή ήταν όντως πολύ καλός στην κατηγορία τιμής του. Του λέει ο πελάτης "μα είναι Ασημί, εγώ θέλω μαύρο" ανασηκώνει τους ώμους ο Θείος (φάση δεν με ενδιαφέρει) και του λέει "βαψτον" 😂😂😂. Απαιχτος ο τύπος.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Νομιζω πως καταληξαμε στην καλυτερη λυση.Η tv θα παιζει στερεοφωνικα.
Θα καλεσω τωρα να τα κλεισω.
αμάν αμάν!!! πολύ αποφασισμένος "ακούστηκες"!!!
 

Μηνύματα
29
Reaction score
5
Δεν περιμενα ποτε μια τετοια αγορα θα χρειαζοταν τοσες γνωσεις και λεπτομεριες οποτε για να μην αλλαξω γνωμη παλι και κανω καμια μαλακια οτι ειναι να κανω θα το κανω τωρα μετα δεν το περνεις πισω.
Να ρωτησω κατι τελευταιο ο wx a50 κυκλοφορει απο το 2016 παιζει κανενα ρολο αυτο οσο αφορα την διαρκεια ζωης του απο αποψη ενημερωσεων και συμβατηκοτητας.
 


Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Δεν περιμενα ποτε μια τετοια αγορα θα χρειαζοταν τοσες γνωσεις και λεπτομεριες οποτε για να μην αλλαξω γνωμη παλι και κανω καμια μαλακια οτι ειναι να κανω θα το κανω τωρα μετα δεν το περνεις πισω.
Να ρωτησω κατι τελευταιο ο wx a50 κυκλοφορει απο το 2016 παιζει κανενα ρολο αυτο οσο αφορα την διαρκεια ζωης του απο αποψη ενημερωσεων και συμβατηκοτητας.
O περισσοτερος κοσμος ειναι σαν εσενα. Δεν εχουν ιδεα και αγοραζουν οτι ναναι, το τοποθετουν οπως ναναι, δεν τους αρεσει (λογικο) μενει στην ακρη ως αχρηστο και καποια στιγμη πουλιεται η πετιεται.
Το χομπι αυτο εχει πολλη τρελα που δεν χωραει στο μυαλο του μεσου χρηστη. Γι αυτο ο περισσοτερος κοσμος καταληγει σε ηχομπαρα (και καλα κανει, αν δεν ξερεις ειναι η πιο safe επιλογη) και αν μεινει ευχαριστημενος με αυτην ολα καλα, αν οχι, πρεπει να πεσει στα βαθεια με μακροβουτι.

Για τον WX-A50 δεν ξερω να σου απαντησω με σιγουρια, χρησημοποιει το musicast και οι δυνατοτητες του μαλλον εξαρτωνται απο αυτο. Οσο το εχω ψαξει ομως δεν εχω δει καποιον να εχει παραπονεθει για κατι σε αυτον τον τομεα.
 


Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Τα εχω παραγγειλει πριν απο λιγο θελω να σας ευχαριστησω ολους για την βοηθεια και τον χρονο σας.
Με το καλο να ερθουν και να μας πεις εντυπωσεις.
Και με φωτο φυσικα (ισια) να δουμε πως τα εβαλες.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.244
Reaction score
27.077
Με το καλό να παραλάβεις και να τα χαρείς.
Για κάθε ενδεχόμενο πάντως, κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού ότι ο Νάκας έχει στην ιστοσελίδα του και αυτό (δεν το είδα νωρίτερα):
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.650
Μηνύματα
2.868.864
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top