Ζεύγος ηχείων για μουσική.

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Θα συμφωνήσω με το Γιάννη. Τα Bach είναι μια κατηγορία επάνω απο άποψη ήχου σε σχέση με τα C2MkII.

Να σας θυμήσω οτι τα C2MkIII έρχονται σύντομα στην Ελλάδα - αν δεν είναι ήδη εδώ. Σε επικοινωνία μου με την Audioevolution πριν 2 μήνες μου είχαν πει πως θα είναι διαθέσιμα απο τέλη Σεπτέμβρη.

Oι αλλαγές θα είναι τεράστιες καθώς θα αντικατασταθεί το MDF με καπλαμά, θα αλλάξουν τα μεγάφωνα και το crossover θα χρησιμοποιεί ίδια υλικα με τη σειρά Mi.

Αν ενδιαφέρεστε καλύτερα να πάρετε ένα τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο για περισσότερες λεπτομέρειες! (Audioevolution, 210-9596288)

Πάντως σε "κόντρα" C2MkIII και VA Bach θα έβαζα όλα μου τα λεφτά στα Bach!! :wink:
 

Μηνύματα
28
Reaction score
0
Από ότι κατάλαβα ο Nad δεν κάνει λόγω ποιότητας.
Γιατί δίνει 2χ150watt. Άρα δεν είναι θέμα ποσότητας ρεύματος.

Κάτι σε cav A10?
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Και ο CAV είναι πολύ καλός με τεράστια ισχύ. Αν μπορέσεις άκουσέ τον...

Δεν τον ανέφερα απλά γιατί θεωρώ τον Unico την καλύτερη δυνατή επιλογή για το budget που ανέφερες.
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Καλή η θεωρία αλλά χρειάζεται και η πράξη. Νομίζω ότι ο φίλος George P.
έχει πολλές επιλογές μπροστά του. Το πρόβλημα είναι που θα βρει να ακούσει τους συνδυασμούς που του προτάθηκαν. Ειδικά τον CAV Α10 δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να βρει να τον ακούσει με τα Vienna Acoustics Bach , ούτε με τα AudioVector C2mkII.
Πιο εύκολα θα βρει να ακούσει τους προαναφερθέντες συνδυασμούς, αν και νομίζω ότι τα Vienna Acoustics μόνο στον αντιπρόσωπο θα τα βρει.
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Κάτι που θυμήθηκα μόλις τώρα...

Ο ΝΑΙΜ NAIT 5i.



Με λίγα watt και ελάχιστες ευκολίες αλλά με πολύ καλό ήχο. Στην Ελλάδα αντιπρόσωπος είναι ο OΡΦΕΑΣ (τηλ. 210 5221524)
 

Μηνύματα
28
Reaction score
0
Γιάννης Κολιαβάς said:
Καλή η θεωρία αλλά χρειάζεται και η πράξη. Νομίζω ότι ο φίλος George P.
έχει πολλές επιλογές μπροστά του. Το πρόβλημα είναι που θα βρει να ακούσει τους συνδυασμούς που του προτάθηκαν. Ειδικά τον CAV Α10 δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να βρει να τον ακούσει με τα Vienna Acoustics Bach , ούτε με τα AudioVector C2mkII.
Πιο εύκολα θα βρει να ακούσει τους προαναφερθέντες συνδυασμούς, αν και νομίζω ότι τα Vienna Acoustics μόνο στον αντιπρόσωπο θα τα βρει.
Μη λες τέτοια. Δηλαδή θα κάνω ολόκληρο ταξείδι μέχρι Αθήνα και κινδυνεύω να μην ακούσω 2-3 συνδυασμούς που θέλω? Με βάζεις σε σκέψεις.
 


Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Θα σου πρότεινα πριν πας Αθήνα να τηλεφωνήσεις στους εισαγωγείς και να ρωτήσεις που μπορέις να ακούσεις τα μηχανήματα...

Επίσης μπορείς να πάρεις και μερικά από τα γνωστά καταστήματα του χώρου και να ρωτήσεις τι υπάρχει στημένο να ακούσεις, και αν μπορείς να ακούσεις κάποιον από τον συνδιασμούς που θέλεις...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.018
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top