ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΕΩΣ???

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Εχθές,έβγαλα μία ταινία η οποία ήταν "αντίγραφο ασφαλείας" απο το καλοκαίρι του '04,και ως εκ θαύματος,ΔΕΝ έπαιζε. :shock:
ΟΚΕΥ λέω δεν πειράζει,ίσως να έτυχε.
Ξεκινάω και πέρνω το πακέτο των 10 ταινιών που μου είχαν αντιγράψει τότε και καμμία μα καμμία δεν έπαιζε.Είτε κόλλαγε είτε δεν την διάβαζε κάν το dvdplayer,το οποίο είναι το ίδιο απο τότε,ενώ με τις ταινίες των εταιρειών δεν είχα ούτε έχω πρόβλημα.

Γνωρίζετε κάτι επ'αυτού.Εχει τύχει και σε εσάς? :(
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Καλωσήλθατε στον κόσμο των φτηνών DVDR του κιλού... :?
Από την αρχή φρόντισα να μην μου τύχει: Μόνο TY και ας είναι ακριβότερα.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Φυσικά και έχει τύχει.
Και που σαι! Τυχαίνει και σε CD απλά εκεί το CD συνεχίζει να παίζει (απουσία ουσιαστικής διόρθωσης σφαλμάτων), αλλά φυσικά παίζει χειρότερα. Αν το βάλεις σε ένα EAC θα δεις τι παίζει.
 





Μηνύματα
327
Reaction score
0
Γιώργος(MAC)Αναμουρλίδης said:
unforgiven said:
Καλωσήλθατε στον κόσμο των φτηνών DVDR του κιλού...  :?
Από την αρχή φρόντισα να μην μου τύχει: Μόνο TY και ας είναι ακριβότερα.
Τι είναι αυτό το TY?
Γιώργο, ο unforgiven πρέπει να εννοεί την εταιρεία TAYO YUDEN την μεγαλύτερη εταιρεία παραγωγής CDR , DVDR +- κλπ.
Νομίζω ότι είναι και η πρώτη που κατασκεύασε τα δισκάκια.

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ αυτή και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα :) :)
 




Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Γιώργος(MAC)Αναμουρλίδης said:
Μήπως όμως εκτός απο το δισκάκι παίζει ρόλο και το σύστημα εγγραφής,η ταχύτητα κλπ.? :?:
Εγώ πάντως τώρα τελευταία γράφω στην μικρότερη ταχύτητα τα πάντα!!!
 


Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Για πες μας και τι μάρκα ήταν τα dvd για να ξέρουμε;
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Μου έτυχε να μην παίζουν ακόμη και μετά από 10 μέρες από τότε γράφω πάντα σε verbatim πέρασαν 4-5 χρόνια και κανένα πρόβλημα.
Το περίεργο όμως με τα φτηνά Creation δεν παίζουν σε κανένα dvd-rom και player από όσα έχω δοκιμάσει παρά μόνο στο DVD-S550 τις Yamaha και μάλιστα δίχως πρόβλημα :shock:
 

Μηνύματα
231
Reaction score
1
Μου έχει συμβεί και μένα με princo δισκάκια που τάχα πάρει για φτηνά και τότε που τα έγραψα δεν εμφάνιζαν κανένα πρόβλημα, αλλά σήμερα απλά δεν παίζουν.
Με Tayo Yuden εδώ και χρόνια δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, αλλά και ειναι πια πολύ φτηνά, οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία να μην τα χρησιμοποιεί κανείς.
Το site του εισαγωγέα είναι http://www.diskimpex.gr/firstlook.htm.
Όσον αφορά τα double layer χρησιμοπιώ αποκλειστικά verbadin χωρίς κανένα πρόβλημα.
Φιλικά
Γιάννης
 

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Γράφω εδώ και καιρό σε Imation! και μάλιστα σε printable!
Ξέρετε να υπάρχει πρόβλημα μ'αυτά??? :shock:
 



Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Γιώργο εγώ έχω αντιμετωπίσει δισκάκια τοπικιστές...Μου είχε γράψει ένας φίλος μερικά πραγματάκια σε dvd στην Αθήνα (τα dvd της οκάς).Τα δοκιμάζω στον υπολογιστή στην Αθήνα όλα οκ.Τα φέρνω εδώ..τζίφος.Δεν έπαιζε σε κανένα από τα 2 drive.Τα δίνω σε έναν φίλο μου μπας και παίξουν...Τίποτα.Σύνολο τα δοκιμάσαμε σε 4 διαφορετικά drives και δεν διαβαζόντουσαν.Έ τα πήρα στην Αθήνα να πάω να τον κράξω και τα δοκιμάζω στο ν υπολογιστή μου πάλι και ω του θαύματος...Τα δισκάκια ήταν μια χαρά...Ηθικό συμπέρασμα...Κρήτη+Δισκάκια της οκάς=Ασυμβατότητα..

Πέρα από την πλάκα τώρα και εγώ Taiyo Yuden χρησιμοποιώ ειδικά για ταινίες στις οποίες δεν θέλω να έχω δυσάρεστες εκπληξεις
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.210
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top