ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Ανοίγω αυτό το thread σε αυτήν την κατηγορία για να καταγγείλω δημόσια την απαράδεκτη συμπεριφορά πωλητή του καταστήματος ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ στην Ηλιούπολη και γενικότερα την πολιτική του καταστήματος.
Πρόσφατα αγόρασα το set των Monitor Audio ηχείων RS6 -RSC -RS1 και ενώ όταν τα αγόρασα όλα φάνηκαν ΟΚ, στην παράδοση των ηχείων δεν υπήρχαν τα RS1 διότι δεν υπήρχε διαθέσιμο Stock και βέβαια για να ολοκληρωθεί η αγορά δεν μου το είχαν πεί πριν έρθουν τα μηχανήματα σπίτι, αλλά αντίθετα μου συσκεύασαν δύο Demo ηχεία και μου τα έστειλαν μαζί με τα υπόλοιπα καινούργια για "εξυπηρέτηση" λέγοντάς μου ότι τα καινούργια θα έρθουν σε 10 μέρες μόλις έρθει το φορτηγό από Αγγλία.
Τώρα ένα μήνα και καμιά δεκαριά μέρες μετά, το πολυπόθητο φορτηγό δεν έχει ακόμα έρθει και βέβαια έχω μείνει με τα μεταχειρισμένα Demo στο σπίτι. Και βέβαια δεν μου έχουν τηλεφωνήσει ούτε μία φορά, σε αντίθεση με τα δύο τηλέφωνα που τους έχω κάνει και μου απαντούν "μην ανησυχείτε".


Υ.Γ. Όχι τίποτα άλλο, άλλα όλο το Setup πληρώθηκε σε απολύτου μετρητοίς και μάλιστα μου είχαν βάλει και στην απόδειξη αγοράς και τα RS1 σαν καινούργια.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Φίλε avpap μπορείς να κάνεις ότι καταγγελία θέλεις αλλά με την προϋπόθεση να στείλεις σε άνθρωπο της ΔΟ του site, τα πλήρη στοιχεία σου. Μέχρι τότε το θέμα κλειδώνεται. Στην περίπτωση που δεν στείλεις τα στοιχεία σου μέχρι το μεσημέρι, το thread θα διαγραφεί. Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι δυνατόν να λέμε ότι μας κατέβει (αληθές ή ψευδές) για καταστήματα και ανθρώπους υπό την προστασία της ανωνυμίας.

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κατόπιν αποστολής των στοιχείων του καταγγέλλοντος, το θέμα ξανα-ανοίγει.

...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Φιλε avpap, καποιο μελος χθες μου εστειλε ενα μηνυμα απο
μια παρομοια καταγγελια που εχεις κανει για μενα σε αλλο φορουμ.
Θα ηθελες να την προσθεσεις εδω?
Διοτι, κατα την ασημαντη αποψη μου, ετσι θα επρεπε να κανεις
εξ αρχης...
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Φιλε avpap, καποιο μελος χθες μου εστειλε ενα μηνυμα απο
μια παρομοια καταγγελια που εχεις κανει για μενα σε αλλο φορουμ.
Θα ηθελες να την προσθεσεις εδω?
Διοτι, κατα την ασημαντη αποψη μου, ετσι θα επρεπε να κανεις
εξ αρχης...
Δεν έκανα καταγγελία προς το πρόσωπο σου, παρά μόνο μετέφερα μια εμπειρία που είχα σε αγορά προβολέα πριν τρία χρόνια στο μαγαζί που εργάζεσαι με εσένα ως πωλητή. Καλό θα ήταν πάντως πέρα απ' τα καλά σχόλια να ακούγονται και συζητιόνται και τα αρνητικά. Εξάλλου και σαν πωλητές έχετε και καλές στιγμές και κακές όπως όλοι μας. Αλλά, άλλο αυτό και άλλο η ξεκάθαρη απάτη - παραπλάνηση του καταναλωτή για να επιτευχθεί μια αγορά. Αυτό είναι αίσχος, το καταγγέλλω και περιμένω και τα σχόλια σας.

Υ.Γ. Για τους δύσπιστους μπορώ να παραθέσω και φωτογραφίες απ' τα Demo ηχεία, φωτοαντίγραφο της απόδειξης αγοράς με την ημερομηνία της και ότι άλλο χρήσιμο θέλετε. Δεν θα άνοιγα συζήτηση και δεν θα έλεγα κουβέντα περιμένοντας καρτερικά το φορτηγό από Αγγλία (όπως μου είπε ο πωλητής), αν πρώτα δεν διάβαζα παρόμοια εμπειρία από φίλο συνφορουμίτη.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Δεν ειναι και για θανατο το οτι σου εδωσαν ηχεια να κανεις τη δουλεια σου μεχρι να παραλαβουν.
Εξ αλλου αυτες τις μερες εχουν παιξει τρελλες καθυστερησεις με παραλαβες απ το εξωτερικο.
 

Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Re: Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Δεν ειναι και για θανατο το οτι σου εδωσαν ηχεια να κανεις τη δουλεια σου μεχρι να παραλαβουν.
Εξ αλλου αυτες τις μερες εχουν παιξει τρελλες καθυστερησεις με παραλαβες απ το εξωτερικο.
+1
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Δεν ειναι και για θανατο το οτι σου εδωσαν ηχεια να κανεις τη δουλεια σου μεχρι να παραλαβουν.
Εξ αλλου αυτες τις μερες εχουν παιξει τρελλες καθυστερησεις με παραλαβες απ το εξωτερικο.
Γιατί.... μου είπαν ότι δεν είχαν stock και θα μου τα έφερναν όταν θα είχαν; Το ανακάλυψα στην παράδοση και μάλιστα χωρίς καν ενημέρωση. Όταν πλήρωσα στο μαγαζί την προκαταβολή μου είπαν πως είχαν κανονικά stock και θα μου τα έφερναν σπίτι ΟΛΑ. Αλλά προφανώς δεν είχαν και ήταν μια ντρίπλα για να ολοκληρωθεί άλλη μια πώληση.

Υ.Γ. Κ. Αρβανιτάκη με καλή διάθεση ολοκλήρωσα την αγορά αλλά έχουν περάσει 40 μέρες και δεν πήραν ούτε μια πρωτοβουλία για ενημέρωση. Πρωτοβουλία όμως να στείλουν Demo ηχεία την πήραν και μάλιστα ολομόναχοί τους!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Γιατί.... μου είπαν ότι δεν είχαν stock και θα μου τα έφερναν όταν θα είχαν; Το ανακάλυψα στην παράδοση και μάλιστα χωρίς καν ενημέρωση. Όταν πλήρωσα στο μαγαζί την προκαταβολή μου είπαν πως είχαν κανονικά stock και θα μου τα έφερναν σπίτι ΟΛΑ. Αλλά προφανώς δεν είχαν και ήταν μια ντρίπλα για να ολοκληρωθεί άλλη μια πώληση.

Υ.Γ. Κ. Αρβανιτάκη με καλή διάθεση ολοκλήρωσα την αγορά αλλά έχουν περάσει 40 μέρες και δεν πήραν ούτε μια πρωτοβουλία για ενημέρωση. Πρωτοβουλία όμως να στείλουν Demo ηχεία την πήραν και μάλιστα ολομόναχοί τους!
Aν δεν στο ειχαν πει, ειναι φαουλ !
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Δεν έκανα καταγγελία προς το πρόσωπο σου, παρά μόνο μετέφερα μια εμπειρία που είχα σε αγορά προβολέα πριν τρία χρόνια στο μαγαζί που εργάζεσαι με εσένα ως πωλητή. Καλό θα ήταν πάντως πέρα απ' τα καλά σχόλια να ακούγονται και συζητιόνται και τα αρνητικά. Εξάλλου και σαν πωλητές έχετε και καλές στιγμές και κακές όπως όλοι μας.
Φιλτατε, η απαντηση σου δεν με ικανοποιει.
Πρωτα απο ολα η συνεργασια μου με το εν λογω καταστημα
εχει σταματησει εδω και 1,5 χρονο.
Για να δουμε ομως τι εγραφε το μηνυμα που μου εστειλαν:

. Πρίν τρία περίπου χρόνια κόντεψα μα πέσω θύμα του γνωστού και μη εξαιρετέου ασπρομάλλη - πωλητή του συγκεκριμένου μαγαζιού, ο οποίος προσπαθούσε να μου πουλήσει συγκεκριμένο προβολέα που αντιπροσώπευε βγάζοντας άχρηστους όλους τους υπόλοιπους προβολείς που που έδειξε, με πανάθλια setup αλλά και απόλυτα συγκεκριμένα πλάνα που οι υπόλοιποι προβολείς δεν τα πήγαιναν καλά. Ευτυχώς είχα πάει με φίλο του χώρου παρέα και το καταλάβαμε και φύγαμε τρέχοντας κάνοντας μάλιστα μεγάλη φασαρία, τότε για τον τρόπο έκθεσης των μηχανημάτων.
1)Ωστε προσπαθησα να σου πουλησω βιντεοπροβολεα που αντιπροσωπευα?
Δεν αντιπροσωπευα και δεν αντιπροσωπευω κανεναν βιντεοπροβολεα.
Ενα καταστημα που σεβεται τον εαυτο του και τους πελατες του
φερνει ολες τις εταιρειες που μπορει, και εαν ειναι δυνατον ολες.
Για ακομα μια φορα θα πω πως το κερδος σε ομοια budgets
(π.χ. 1900 , 2000, 2150 ευρω) ειναι σχεδον το ιδιο, αρα ο πωλητης
η το καταστημα δεν πολυενδιαφερονται για το εαν θα πωλησουν
την Α η την Β εταιρεια.
Το κερδος αυξανεται ομως σε πολλαπλασια τιμη.
Π.χ. ειναι προφανες πως ενας προβολεας της ταξης των 5000 ευρω
θα εχει μεγαλυτερο κερδος απο αυτον των 2000.

2)Πριν 9 χρονια δημιουργησα το AVforum και στην συνεχεια
το AVSite ακριβως για αυτους τους λογους.
Για να σας προστατεψω και να μην την πατησετε οπως
την ειχα πατησει εγω στο παρελθον.
Με ποιο σκεπτικο λοιπον μπορεις να μου λες πως χαλασα set up
και εβαζα συγκεκριμενα πλανα την στιγμη που παρακινω τα μελη
σε οποιο καταστημα εαν πανε να ζητουν ακριβως το αντιθετο
απο αυτο που εγραψες?
Ποσο καλα με ξερεις φιλε μου?

3)Μπορει αλλοι να εχουν αρνητικες στιγμες εγω ομως δεν εχω
αυτο το δικαιωμα.

Ειμαι ανοιχτος απο ολες τις μεριες, και ακομα και εαν ηθελα να
ειμαι πονηρος, η ατυχος, η οτι αλλο θελεις, δεν μπορω να το κανω.
Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβετε?
Αν θελετε με καταστρεφετε μεσα σε μια ημερα.

4)Σε καθε περιπτωση και διχως την παραμικρη διαθεση τσακωμου
η απειλης, ποσο σιγουρος εισαι για οσα εγραψες?
Εχεις αποδειξεις καπου?
Ξερεις, δεν μου αρεσει να απολογουμαι για κατι που δεν εχω κανει
και την στιγμη που θα διαβαστουν αυτα σε καποιους-ακομα και
εαν ειναι λιγοι-θα μεινει ενα στιγμα.
Αν δεν εισαι σιγουρος 100% γιατι μου το κανεις αυτο?
Στο εκανα, η θα στο κανω ποτε εγω στην δικη σου δουλεια?
For all you care, χθες ηταν πραγματικα μαυρη Μεγαλη Παρασκευη
για μενα...


Υ.Γ. Εχετε καταλαβει τωρα εσεις οι υπολοιποι γιατι δεν μου αρεσουν
τα πολλα-πολλα?
Ουτε μπραβο, ουτε επαινοι, ουτε συγχαρητηρια!
Τιποτα απο εδω και περα, σας παρακαλω παρα πολυ...:122:
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Συγγνώμη που παίρνω το λόγο αλλά δεν κρατιέμαι...

Πρίν τρία περίπου χρόνια κόντεψα μα πέσω θύμα του γνωστού και μη εξαιρετέου ασπρομάλλη...
Ο τρόπος που ξεκινάει το μύνημα αυτό νομίζω ότι κρύβει κάποια εμπάθεια?Ή είναι ιδέα μου??

Δεν ξέρω φίλε μου ποιός είσαι αλλά επειδή τον άνθρωπο στον οποίο αναφέρεσαι τον γνώρισα και εγώ από εδώ μέσα και χωρίς να με ξέρει σκίστηκε κυριολεκτικά να με βοηθήσει και να με εξυπηρετήσει όπως και δεκάδες άλλους από εδω μέσα θα πρότεινα πριν βιαστείς να εκτοξεύσεις κατηγορίες να το σκεφτείς καλύτερα...

Στην περίπτωση της ηχοέκφρασης που αναφέρθηκες έχεις δίκιο και ήταν λάθος το ότι δεν σε ενημέρωσαν. Στην περίπτωση του Κύριου Καφάτου αρνούμαι να δεχθώ ότι για προσωπικό του συμφέρον σου πρότεινε προιόν με σκοπό να έχει προσωπικό όφελος.Άλλωστε ειδικά οι βιντεοπροβολείς που έχουν την τιμητική τους στο site συνεχώς σχολιάζονται,κοντράρονται και δοκιμάζονται μέσα στο forum. Εκτός και αν θέλεις να μου πεις ότι όλα αυτά τα reviews στα οποία συμμετέχουν απλά μέλη είναι στημένα...

Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις τα λεγόμενα μου απλά εκφράζω την άποψη μου.
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Φιλτατε, η απαντηση σου δεν με ικανοποιει.
Πρωτα απο ολα η συνεργασια μου με το εν λογω καταστημα
εχει σταματησει εδω και 1,5 χρονο.
Για να δουμε ομως τι εγραφε το μηνυμα που μου εστειλαν:

1)Ωστε προσπαθησα να σου πουλησω βιντεοπροβολεα που αντιπροσωπευα?
Δεν αντιπροσωπευα και δεν αντιπροσωπευω κανεναν βιντεοπροβολεα.
Ενα καταστημα που σεβεται τον εαυτο του και τους πελατες του
φερνει ολες τις εταιρειες που μπορει, και εαν ειναι δυνατον ολες.
Για ακομα μια φορα θα πω πως το κερδος σε ομοια budgets
(π.χ. 1900 , 2000, 2150 ευρω) ειναι σχεδον το ιδιο, αρα ο πωλητης
η το καταστημα δεν πολυενδιαφερονται για το εαν θα πωλησουν
την Α η την Β εταιρεια.
Το κερδος αυξανεται ομως σε πολλαπλασια τιμη.
Π.χ. ειναι προφανες πως ενας προβολεας της ταξης των 5000 ευρω
θα εχει μεγαλυτερο κερδος απο αυτον των 2000.

2)Πριν 9 χρονια δημιουργησα το AVforum και στην συνεχεια
το AVSite ακριβως για αυτους τους λογους.
Για να σας προστατεψω και να μην την πατησετε οπως
την ειχα πατησει εγω στο παρελθον.
Με ποιο σκεπτικο λοιπον μπορεις να μου λες πως χαλασα set up
και εβαζα συγκεκριμενα πλανα την στιγμη που παρακινω τα μελη
σε οποιο καταστημα εαν πανε να ζητουν ακριβως το αντιθετο
απο αυτο που εγραψες?
Ποσο καλα με ξερεις φιλε μου?

3)Μπορει αλλοι να εχουν αρνητικες στιγμες εγω ομως δεν εχω
αυτο το δικαιωμα.

Ειμαι ανοιχτος απο ολες τις μεριες, και ακομα και εαν ηθελα να
ειμαι πονηρος, η ατυχος, η οτι αλλο θελεις, δεν μπορω να το κανω.
Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβετε?
Αν θελετε με καταστρεφετε μεσα σε μια ημερα.

4)Σε καθε περιπτωση και διχως την παραμικρη διαθεση τσακωμου
η απειλης, ποσο σιγουρος εισαι για οσα εγραψες?
Εχεις αποδειξεις καπου?
Ξερεις, δεν μου αρεσει να απολογουμαι για κατι που δεν εχω κανει
και την στιγμη που θα διαβαστουν αυτα σε καποιους-ακομα και
εαν ειναι λιγοι-θα μεινει ενα στιγμα.
Αν δεν εισαι σιγουρος 100% γιατι μου το κανεις αυτο?
Στο εκανα, η θα στο κανω ποτε εγω στην δικη σου δουλεια?
For all you care, χθες ηταν πραγματικα μαυρη Μεγαλη Παρασκευη
για μενα...


Υ.Γ. Εχετε καταλαβει τωρα εσεις οι υπολοιποι γιατι δεν μου αρεσουν
τα πολλα-πολλα?
Ουτε μπραβο, ουτε επαινοι, ουτε συγχαρητηρια!
Τιποτα απο εδω και περα, σας παρακαλω παρα πολυ...:122:
Ακριβώς για να μην μείνει στίγμα δεν ανέφερα τίποτα εδώ και βέβαια δεν έκανα καμία καταγγελία επώνυμα αν και σε γνωρίζω και με γνωρίζεις προσωπικά, από εποχής Laserland, από εκθέσεις, από ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ μέχρι και απ' τον Πάπα στην Βαρυμπόμπη που έχουμε φάει με τις οικογένειες και έχουμε χαιρετηθεί ουκ ολίγες φορές. Αν είχα και avatar τη φάτσα μου θα με γνώριζες σίγουρα.

Τώρα δεν μου κάνει καμία εντύπωση που χρησιμοποιείς την ιστορία σου ως άλλοθι και ως υπερασπιστική τακτική διότι απλά θες να προστατέψεις το όνομα σου και την προϊστορία σου στον χώρο. Κάλλιστα θα μπορούσες να μου απαντήσεις και με pm. Όλοι κρινόμαστε απ' την ιστορία μας και την πορεία μας αλλά εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί μπαίνεις στον κόπο να γράψεις ένα κατεβατό για την ιστορία σου μόνο και μόνο για να απαντήσεις σε ένα περιστατικό που αναφέρθηκε σε άλλο Forum.

Και στο κάτω - κάτω αν το θές έτσι άλλαξε την ονομασία του site σε Andreas av-site και κάντο προσωπικό σου Blog και θέσε τους δικούς σου όρους και κανόνες.

Υ.Γ. Δεν έκανες ούτε ένα σχόλιο σχετικό με το threαd που άνοιξα.
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Συγγνώμη που παίρνω το λόγο αλλά δεν κρατιέμαι...



Ο τρόπος που ξεκινάει το μύνημα αυτό νομίζω ότι κρύβει κάποια εμπάθεια?Ή είναι ιδέα μου??

Δεν ξέρω φίλε μου ποιός είσαι αλλά επειδή τον άνθρωπο στον οποίο αναφέρεσαι τον γνώρισα και εγώ από εδώ μέσα και χωρίς να με ξέρει σκίστηκε κυριολεκτικά να με βοηθήσει και να σε εξυπηρετήσει όπως και δεκάδες άλλους από εδω μέσα θα πρότεινα πριν βιαστείς να εκτοξεύσεις κατηγορίες να το σκεφτείς καλύτερα...

Στην περίπτωση της ηχοέκφρασης που αναφέρθηκες έχεις δίκιο και ήταν λάθος το ότι δεν σε ενημέρωσαν. Στην περίπτωση του Κύριου Καφάτου αρνούμαι να δεχθώ ότι για προσωπικό του συμφέρον σου πρότεινε προιόν με σκοπό να έχει προσωπικό όφελος.Άλλωστε ειδικά οι βιντεοπροβολείς που έχουν την τιμητική τους στο site συνεχώς σχολιάζονται,κοντράρονται και δοκιμάζονται μέσα στο forum. Εκτός και αν θέλεις να μου πεις ότι όλα αυτά τα reviews στα οποία συμμετέχουν απλά μέλη είναι στημένα...

Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις τα λεγόμενα μου απλά εκφράζω την άποψη μου.
Και πολύ καλά κάνεις και σίγουρα έχει σημαντική παρουσία στον χώρο και αυτό δεν το αμφισβητεί κανείς. Δεν κρύβει εμπάθεια στο πρόσωπο - Άνθρωπο κ.Καφάτο αλλά στην κατηγορία πωλητών που έχει κατακλύσει την ελληνική αγορά. Την πορεία του κ. Καφάτου δεν την ξέρω τα τελευταία χρόνια διότι απλά μετά από εκείνη την πολύ άσχημη εμπειρία που είχαμε δύο φίλοι, απλά δεν ξαναπάτησα το πόδι μου στην ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ Η.Ηλιού.

Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθεί να γίνει το thread (με την προσωπική τοποθέτηση του κ. Καφάτου) προσωπική αντιπαράθεση, ενώ δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την πραγματικότητα, που τόσο απλά και με ακρίβεια περιέγραψα στο πρώτο μου post.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Ακριβώς για να μην μείνει στίγμα δεν ανέφερα τίποτα εδώ
Ακριβως για να μην μεινει στιγμα δεν το ειπα στο Mega αλλα μονο
στο Ant1...

και βέβαια δεν έκανα καμία καταγγελία επώνυμα αν και σε γνωρίζω και με γνωρίζεις προσωπικά, από εποχής Laserland, από εκθέσεις, από ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ μέχρι και απ' τον Πάπα στην Βαρυμπόμπη που έχουμε φάει με τις οικογένειες και έχουμε χαιρετηθεί ουκ ολίγες φορές. Αν είχα και avatar τη φάτσα μου θα με γνώριζες σίγουρα.
Δεν σε θυμαμαι αλλα αυτο δεν εχει καμια σημασια...

Τώρα δεν μου κάνει καμία εντύπωση που χρησιμοποιείς την ιστορία σου ως άλλοθι και ως υπερασπιστική τακτική διότι απλά θες να προστατέψεις το όνομα σου και την προϊστορία σου στον χώρο. Κάλλιστα θα μπορούσες να μου απαντήσεις και με pm. Όλοι κρινόμαστε απ' την ιστορία μας και την πορεία μας αλλά εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί μπαίνεις στον κόπο να γράψεις ένα κατεβατό για την ιστορία σου μόνο και μόνο για να απαντήσεις σε ένα περιστατικό που αναφέρθηκε σε άλλο Forum.
Σου εχω ηδη απαντησει.
Διοτι αφηνεις στιγμα.
Και δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου.
Η "μαγκια" σου φιλε μου θα ηταν να το γραψεις απο την αρχη
σε αυτο το φορουμ ωστε να μου δωσεις το δικαιωμα να απαντησω.
Εαν δεν μου το εστελνε καποιος δεν θα το μαθαινα ποτε
και ετσι θα εμενε στον αερα ακομα μια ωραια ιστορια για μενα.

Και στο κάτω - κάτω αν το θές έτσι άλλαξε την ονομασία του site σε Andreas av-site και κάντο προσωπικό σου Blog και θέσε τους δικούς σου όρους και κανόνες.
Δεν θετω τους κανονες στο avsite!
Δεν διοικω!
Δεν αποφασιζω!
Και μονο αυτη σου η προταση αποτελει προσβολη για το avsite
και τα μελη του και θα σε παρακαλουσα πολυ να ανακαλεσεις.

Υ.Γ. Δεν έκανες ούτε ένα σχόλιο σχετικό με το threαd που άνοιξα.
Και ουτε προκειται οσο κρατας αυτη την σταση.
Εαν θες τον σχολιασμο μου κατσε και σκεψου ηρεμα για λιγο,
διωξε τις προκαταληψεις και...εδω ειμαστε...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθεί να γίνει το thread (με την προσωπική τοποθέτηση του κ. Καφάτου) προσωπική αντιπαράθεση, ενώ δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την πραγματικότητα, που τόσο απλά και με ακρίβεια περιέγραψα στο πρώτο μου post.
Αυτό έπρεπε φίλε μου να το αναρωτηθείς την στιγμή που έγραφες για "γνωστούς και μη εξαιρετέους" στοχοποιώντας συγκεκριμένο άνθρωπο σε προσωπικό επίπεδο. Τέλος πάντων, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δέχεσαι και την απάντηση. Δηλαδή τι θέλεις ακριβώς, να γράφεις ότι νομίζεις εσύ και να μην υπάρχει απάντηση από κανέναν;

Πέραν του γεγονότος που αναφέρεις για τον Ανδρέα, (που παρόμοιό του δεν έχει καταγραφεί ποτέ), πρέπει να δεχθείς ότι εάν δεν ήταν αυτός ο συμφεροντολόγος (όπως νομίζεις) δεν θα είχες καν ιντερνετικό βήμα για να πεις αυτό που θέλεις. Το ότι ανεβάζει την ιστορία στην επιφάνεια ο ίδιος ο Ανδρέας πρέπει να σου κινήσει τις υποψίες, ότι πιθανώς και να κάνεις λάθος. Για σκέψου το. Είναι πολύ εύκολο να αδικήσουμε κάποιον, αλλά πολύ πιο δύσκολο να ζητήσουμε συγνώμη.

...
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Αυτό έπρεπε φίλε μου να το αναρωτηθείς την στιγμή που έγραφες για "γνωστούς και μη εξαιρετέους" στοχοποιώντας συγκεκριμένο άνθρωπο σε προσωπικό επίπεδο. Τέλος πάντων, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δέχεσαι και την απάντηση. Δηλαδή τι θέλεις ακριβώς, να γράφεις ότι νομίζεις εσύ και να μην υπάρχει απάντηση από κανέναν;

Πέραν του γεγονότος που αναφέρεις για τον Ανδρέα, (που παρόμοιό του δεν έχει καταγραφεί ποτέ), πρέπει να δεχθείς ότι εάν δεν ήταν αυτός ο συμφεροντολόγος (όπως νομίζεις) δεν θα είχες καν ιντερνετικό βήμα για να πεις αυτό που θέλεις. Το ότι ανεβάζει την ιστορία στην επιφάνεια ο ίδιος ο Ανδρέας πρέπει να σου κινήσει τις υποψίες, ότι πιθανώς και να κάνεις λάθος. Για σκέψου το. Είναι πολύ εύκολο να αδικήσουμε κάποιον, αλλά πολύ πιο δύσκολο να ζητήσουμε συγνώμη.

...
Ποιός είπε ότι δεν δέχομαι την απάντηση και επίσης ποιος σας είπε ότι χωρίς τον Αντρέα δεν θα είχαμε ιντερνετικό λόγο, είναι το λιγότερο αστείο αυτό που ανέφερες. Και βέβαια θα είχαμε ιντερνετικό λόγο και βέβαια θα υπήρχαν site τεχνολογίας και βέβαια, ότι στο κάτω - κάτω γουστάραμε θα το λέγαμε μέσω διαδικτύου. Μην ξεχνάτε ότι οι παλαιοί του χώρου είμασταν και είμαστε μέλη στο AVSFORUM τον πρώτο διδάξας για μένα στην παρέα των Φόρουμ.

Τώρα αν θίγετε προσωπικά ο Αντρέας με αυτό που ανέφερα, ας υπερασπιστεί τον εαυτό του εκεί που το διάβασε ή εκεί που του το είπαν. Μάλλον αισθάνεται πιο όμορφα και σίγουρα στο σπίτι του και βέβαια πιο ασφαλείς σε αντίθεση με μένα που πρέπει να απαντώ δύο και τρείς ταυτόχρονα.

Και βέβαια δεν θα ανακαλέσω φίλτατε ΔΙΚΑΣΤΗ Αντρέα για κάτι που είπα σε άλλο Forum και ήταν παντελώς άσχετο με αυτό εδώ το Forum, διότι απλούστατα, ότι είπα το πιστεύω και είναι άποψη μου και μόνο. Και στο κάτω - κάτω δεν θα μου πεις εσύ αν θα ανακαλέσω και πως, θα το κάνω μόνος μου διότι θα το πιστεύω και βέβαια δεν ήξερα ότι εσύ εκπροσωπείς το site και όλα τα χιλιάδες άλλα μέλη....ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΜΟΥ.

Υ.Γ. Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί χρησιμοποίησες το AVSITE για να υπερασπιστείς τον εαυτό σου σε προσωπικό υπαινιγμό που αναφέρθηκε αλλού......
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Καλά καλά...
Το μόνο που βλέπω είναι έναν φανατισμένο και εκνευρισμένο άνθρωπο που τα έχει ακόμη και με τα ρούχα του. Δεν ξέρω αν η καταγγελία σου για την ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ στέκει, αλλά αν έχεις τα επιχειρήματα που είχες και για την εξυπηρέτηση του Ανδρέα, μάλλον περί υπερβολικής μπαρούφας πρόκειται. Τέτοιες "καταγγελίες" υποθέτω ότι θα έχεις μια φορά την εβδομάδα. Το ότι η πλειοψηφία των μελών που διαβάζουν τα post αυτά, διαφωνούν μαζί σου ή τουλάχιστον δεν είναι τόσο απόλυτοι, είναι απόδειξη ότι απλά υπερβάλλεις. Το ότι δεν το δέχεσαι, είναι απόδειξη για την έλλειψη καλής προαίρεσης που σε διακρίνει. Αυτό βέβαια δεν αλλάζει ότι και να σου λένε οι άλλοι, είναι στάση ζωής, είναι επιλογή του καθενός.

Καλή Ανάσταση!

...
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Καλά καλά...
Το μόνο που βλέπω είναι έναν φανατισμένο και εκνευρισμένο άνθρωπο που τα έχει ακόμη και με τα ρούχα του. Δεν ξέρω αν η καταγγελία σου για την ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ στέκει, αλλά αν έχεις τα επιχειρήματα που είχες και για την εξυπηρέτηση του Ανδρέα, μάλλον περί υπερβολικής μπαρούφας πρόκειται. Τέτοιες "καταγγελίες" υποθέτω ότι θα έχεις μια φορά την εβδομάδα. Το ότι η πλειοψηφία των μελών που διαβάζουν τα post αυτά, διαφωνούν μαζί σου ή τουλάχιστον δεν είναι τόσο απόλυτοι, είναι απόδειξη ότι απλά υπερβάλλεις. Το ότι δεν το δέχεσαι, είναι απόδειξη για την έλλειψη καλής προαίρεσης που σε διακρίνει. Αυτό βέβαια δεν αλλάζει ότι και να σου λένε οι άλλοι, είναι στάση ζωής, είναι επιλογή του καθενός.

Καλή Ανάσταση!

...
Δεν θα κάνω τον κόπο να σου απαντήσω περί ενός φανατισμένου και εκνευρισμένου ανθρώπου που τα έχει με τα ρούχα διότι απλά γράφεις με υπερασπιστική διάθεση και όχι αντικειμενική. Σου απαντώ προσπαθώντας να κοιμίσω τον μπέμπη μου με το ένα χέρι, πόσο φανατισμένο και εκνευρισμένο άνθρωπο σου δείχνω. Και το ξαναλέω κ. Διαχειριστή το thread δεν είναι για τον Αντρέα αλλά για την ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ.

Υ.Γ. Καλή Ανάσταση και σε σένα και στην οικογένεια σου.
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Και βέβαια δεν θα ανακαλέσω φίλτατε ΔΙΚΑΣΤΗ Αντρέα για κάτι που είπα σε άλλο Forum και ήταν παντελώς άσχετο με αυτό εδώ το Forum, διότι απλούστατα, ότι είπα το πιστεύω και είναι άποψη μου και μόνο.
Αυτό το υπογραμμισμένο δεν το έπιασα φιλε.Υπονοείς κάτι?

Είδες πουθενά το συγκεκριμένο άτομο να σε προσβάλλει προσωπικά ή να δικάζει κάποιον?Ίσα ίσα το αντίστροφο γίνεται.

Κατά τα άλλα με την ηχοέκφραση τα έχεις βάλει...

Επειδή είναι και Μ.Σάββατο καλό θα είναι να χαλαρώσουμε λίγο και να μπούμε στο εορταστικό κλίμα.Τέτοιοι χαρακτηρισμοί και επιθέσεις δεν βοηθούν κανέναν μας.Καλή Ανάσταση!
 

Μηνύματα
460
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Έλα ρε Αντρέα μην το παίρνεις τόσο βαριά....
Μετά απο εκατοντάδες μπράβο..... βρέθηκε κάποιος ο οποίος έχει την άποψη που έχει....δεν θα μάθουμε τώρα ποιός είσαι...
Ας μείνει με την άποψή του και ας μην σου ξαναπεί καλημέρα....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.424
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top